Skocz do zawartości
PSG123

Stan amortyzatorów do oceny. Prośba o weryfikacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów, 

 

Ostatnio na wymianie opon usłyszałem od wulkanizatora, że mam sprawdzić amortyzatory gdyż opony są nierówno starte. 

 

Poniżej wynik ze stacji diagnostycznej:

IMG_1727.jpg

Oś przednia w lepszej jakości: 

 

Zrzut_ekranu_2017-12-05_o_19.03.34.png

Czy ktoś mógłby to proszę dla mnie zinterpretować? Generalnie chciałbym wiedzieć czy jest potrzebna wymiana. Skala była na stacji diagnostycznej do 0,5, więc podejrzewam, że te 0,3 to będzie około 60% żywotności. 

Jeśli chodzi o doznania z jazdy, to autko jest trochę miękkie - ale mam je od niedawna i myślałem, że Passaty po prostu takie są :). 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez PSG123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tam napisane.... poniżej 0,10 uszkodzone..... powyżej 0,13 dobre.... Ty masz 0,3 także według tej magicznej maszyny masz idealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazania z tych maszyn można sobie wsadzić tam gdzie światło nie dociera. @truna jest tu najlepszym przykładem. Wedle magicznej maszyny amorki miał dobre. Dopiero po zmianie zauważył jak bardzo te maszyny się nie sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nimi można sprawdzić czy amortyzatory/kolumny są równomiernie zużyte ale nie czy są sprawne. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jankus napisał:

Wskazania z tych maszyn można sobie wsadzić tam gdzie światło nie dociera. @truna jest tu najlepszym przykładem. Wedle magicznej maszyny amorki miał dobre. Dopiero po zmianie zauważył jak bardzo te maszyny się nie sprawdzają.

Racja. Na starych amortyzatorach jak i na nowych urządzenie pokazywało to samo??

Tylko że teraz różnica jest kolosalna i opony nie są wyząbkowane? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, truna napisał:

Racja. Na starych amortyzatorach jak i na nowych urządzenie pokazywało to samo??

Tylko że teraz różnica jest kolosalna i opony nie są wyząbkowane? ?

Przestały ci ząbkować opony z tyłu po wymianie amorków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grabson7 napisał:

Przestały ci ząbkować opony z tyłu po wymianie amorków?

Dokładnie. Po sezonie nie jestem w stanie odróżnić które opony były z przodu a które z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, truna napisał:

Dokładnie. Po sezonie nie jestem w stanie odróżnić które opony były z przodu a które z tyłu

Ja wymieniłem sprężyny na ori sportline i podczas zabawy zauważyłem, że przedni lewy amor puścił trochę "farbę" i ewidentnie auto mi się buja jak stara kanapa. Przednie już kupione i czekają na wymianę (chyba na wiosnę), a z tyłem męczę się non stop z ząbkowaniem ,, co ciekawe tylko na 17", bo na 16" zimówkach cisza nic nie ząbkują. Tym postem dałeś mi nadzieję bracie na wyeliminowanie tego ch..., wieć kupię też na tył nowe amory

P.S. Michał sorry za OT w twoim temacie

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie sprężyn na niższe potwierdzałeś geometrie kół? Teoretycznie powinny się zmienić kąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności