Skocz do zawartości
Alex_K

Kodowanie licznika rejon Żory Rybnik Jastrzębie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie szukam czarodzieja z rejonu Żor Rybnika i z Jastrzębia który mi odblokuje funkcje w nowym bialym liczniku w b6 bo na starym mialem kupę funkcji jak wyswietlanie fali z radia czy menu języka i czy ustawienie swiateł na powitanie a na nowym BIALym mam tylko spalanie prędkosc ile do tankowania km przejechane danego dnia :( reszty nie mogę odpalić tak jak by przycisk na kierownicy nie działał. Moze znacie namiary na kogoś z forum z tych okolic kto może mi to ogarnąć ?? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że ten licznik jest sprawny? Ja swego czasu też wymieniałem licznik na biały i 3/4 funkcji nie działa i miałem takie błędy:

Adres 17: Zest.wskaźników (J285)       Plik etykiet: 3C8-920-xxx-17.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3C8 920 870 A    HW: 3C8 920 870 A
   Komponent: KOMBI         X12 X014  
   Numer seryjny: 00000000000000
   Kodowanie: 161F00
   Kod serwisu: WSC 05311 123 08193
   Zbiór danych ASAM: EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35 S04305
   ROD: B/D
   VCID: 2953863548A7565056B

Brak danych ASAM dla: "EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35" (VW46)
Znaleziono 1 błąd:
12858113 - ROD - Nieznany kod błędu
          - 01 [009]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 230
                    Przebieg: 77493 km
                    Data: 2039.14.24
                    Czas: 15:09:30

Po sprawdzeniu okazało się, że licznik jest bez softu:ups:!? Kolejna wymiana na inny "naprawiła" problem. Podłącz się pod kompa i sprawdź jakie masz kodowanie, ale nie jestem do końca przekonany, że to wina kodowania. Sprawdź na naszym regionie https://forum.vw-passat.pl/forum/115-dyskusje/ Ktoś z pewnością coś poradzi na Twój problem. A na jaki licznik wymieniłeś i czy wymieniając licznik zmieniałeś CAN Gateway? Bo może po prostu Gateway nie obsługuje Twojego licznika? Skontaktuj się z Wojtkiem(Romeo9999)-jest z naszego rejonu. Poczytaj też ten temat https://forum.vw-passat.pl/topic/40912-instrukcja-8211-zamiana-licznika-b6-na-cc-białe-podświetlenie-zegarów-biały-fis/

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie gateway stary 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana Gatewey'a nie jest skomplikowana, ale zanim go wymienisz zapisz(skopiuj) sobie kodowanie. Ja, a w zasadzie Wojtek(Romeo9999) zrobił po prostu z rzuty ekranu. Ja wymieniłem z 3C0 907 530 C na 3C0 907 530 H i wszystko hula jak trzeba. Rozważ możliwość zakupu wyższego modelu Gatewey'a. Na forum znajdziesz opisy i możliwości. Niestety problemem jak zwykle w takich sytuacjach jest cena.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na starym GW i białym fisie działa tylko część rzeczy ?

 

Myślałem, że licznik się wgl nie odpali xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi działa tylko spalanie predkość temperatura średnia prędkość a takich funkcji na wswietlaczu jak jak otwarte drzwi i które brak tylko kontrolka na liczniku a na radiu wyświetla chodz to chinol ;( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz dokładnie numer licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zamknąć. LIicznik wymieniony na z polskim językiem i wszystko chula jak lala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności