Skocz do zawartości
masky

Zapala się i brzęczy kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego przypadku na forum dlatego pozwalam sobie otworzyć poruszany wielokrotnie temat. Mam Pass B4 1,8 B+G, 1996 r. Przebieg 386 tys. km . Gdy jadę przez dłuższy czas z prędkością powyżej 120 km/h a następnie zwolnię prędkość do 70 - 60 km/h zaczyna migać i brzęczy kontrolka ciśnienia oleju. Po 5 - 10 sekundach przestaje. Czasami zapala się i brzęczy przy ostrych zakrętach. Wymiana oleju i filtrów nie pomaga. Problem zdaje się narastać. Miałem kiedyś B3 i było podobnie. Nic takiego nie dzieje się przy niższych prędkościach, do 100km/h. Czy ktoś miał taki problem albo wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic innego z silnikiem się nie dzieje, to może czujnik jest zwalony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak był podobny temacik :)

 

Tam okazało się, że wystarczyło wymienić olej na lepszy. Ewentualnie proponowano też sprawdzenie pompy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys w trasie też pikało i kontrolka oleju świeciła.

Przyczyna była prozaiczna: Wtyczka na czujniku oleju była niedbale założona (ta na czujniku na boku silnika od strony kierowcy), nie stykała.

Kombinerki lekko zacisnąłem wtyk ( to taki chyba na 6.3mm) porządnie włożyłem i juz chyba z 8 lat nic się nie odzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności