Skocz do zawartości
Gracz 00

Problem z rozszyfrowaniem błędów!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przy programu VCDS-lite diagniozowalem swojego passata, znalazłem kilka błędów lecz nie mogę znaleźć dokładnego ich znaczenia. Czy mógłby ktoś pomoc w rozszyfrowaniu tych symboli? 

1 Fault Found:
01330 -  Central Control Module for Central Convenience (J393)
        49-10 -  No Communications - Intermittent
VCDS-Lite Version: Release 1.2
Sunday, 03 December 2017, 21:07:06.
Control Module Part Number: 1C0 959 799 A
  Component and/or Version: 0X Komfortgerát HLO 0001
           Software Coding: 00067
            Work Shop Code: WSC 00028
                      VCID: 351DA2D71C59
           Additional Info: 1C1959801   0X Tőrsteuer.FS     0001
           Additional Info: 1C1959802   0X Tőrsteuer.BF     0001
3 Faults Found:
01332 -  Door Control Module; Passenger Side (J387)
        49-10 -  No Communications - Intermittent
01331 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        49-10 - Please Register/Activate - Intermittent
01299 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        49-10 - Please Register/Activate - Intermittent
VCDS-Lite Version: Release 1.2
Sunday, 03 December 2017, 21:09:48.
Control Module Part Number: 3B1 907 044 H
  Component and/or Version: CLIMATRONIC B5GP    0002
           Software Coding: 17000
            Work Shop Code: WSC 00028
                      VCID: 263F759BD1FF
2 Faults Found:
00787 -  Temperature Sensor in Fresh Air intake duct (G89)
        30-00 -  Open or Short to Plus
01274 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        35-00 - Please Register/Activate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) - silniczek od klapki przepływu powietrza - często spotykane, mam to w Passacie B5 - słychać po przekręceniu stacyjki w okolicach schowka, że silniczek próbuje działać ale coś nie dokońca może, ale wszystkie nadmuchy działają więc nie ma co sięprzyjmować

00787 -  Temperature Sensor in Fresh Air intake duct (G89) - błąd z czujnikiem G89

01299 - może świadczyć o usterce w danym module, jeżeli nie masz z nim żadnych problemów to nie ma co się przejmować

Masz też błąd komunikacji z drzwiami pasażera, ale jeżeli centralny/swiatełka działają to nie ma co się przejmować.

Ogólnie ja bym wykasował wszystkie błędy, pojeździł chwilę i sprawdził co się pojawi - niektóre błędy mogą być stare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miszelfajfer napisał:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) - silniczek od klapki przepływu powietrza - często spotykane, mam to w Passacie B5 - słychać po przekręceniu stacyjki w okolicach schowka, że silniczek próbuje działać ale coś nie dokońca może, ale wszystkie nadmuchy działają więc nie ma co sięprzyjmować

00787 -  Temperature Sensor in Fresh Air intake duct (G89) - błąd z czujnikiem G89

01299 - może świadczyć o usterce w danym module, jeżeli nie masz z nim żadnych problemów to nie ma co się przejmować

Masz też błąd komunikacji z drzwiami pasażera, ale jeżeli centralny/swiatełka działają to nie ma co się przejmować.

Ogólnie ja bym wykasował wszystkie błędy, pojeździł chwilę i sprawdził co się pojawi - niektóre błędy mogą być stare :)

1 godzinę temu, miszelfajfer napisał:

 

00787 -  Temperature Sensor in Fresh Air intake duct (G89) - błąd z czujnikiem G89

01299 - może świadczyć o usterce w danym module, jeżeli nie masz z nim żadnych problemów to nie ma co się przejmować

Masz też błąd komunikacji z drzwiami pasażera, ale jeżeli centralny/swiatełka działają to nie ma co się przejmować.

 

Błąd czujnika G89 nie chce się skasować, możliwe że musi być wymieniony lecz nie jestem powinien. 

Błąd w komunikacji z drzwiami pasażera może wynikać z nie działającego centralnego zamka, nie wiem co może być uszkodzone pilotem samochodu nie da się otworzyć lecz przy pomocy kluczyka działa wszystko prawidłowo może być winny moduł komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem ten czujnik vcds-em i pokazał kosmiczną wartość, czujnik nadaje się do wymiany? w jakim miejscu sie on znajduje? :)

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na internecie, znalazłem taki poradnik:

Nie trzeba wszystkiego demontować.

Przez otwór pod filtrem kabinowym musisz ten czujnik obrócić o 90 stopni.

następnie demontujesz schowek i pomiędzy obudową dmuchawy a grodzią silnika wyjmujesz ten czujnik. Jest tam mało miejsca ale palce się mieszczą.

Montaż w odwrotnej kolejności.

Zdemotnuj, spróbuj przeczyścić styki (mozliwe, że są zaśniedziałe) - jak to nie pomoże to czytałem, że można  go rozebrać i próbować naprawiać, ale raczej czeka Cię wymiana.

Co do centralnego to nie jestem w temacie, nigdy nie miałem podobnego problemu. Najlepiej zerknij do modułu komfortu - zobaczy czy nie ma wody, przejrzyj czy nie jest zaśniedziały, czy kable nie poprzerywane - często na pierwszy rzut oka widać, że jest kicha jak stała woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się moduł komfortu w b5 fl?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wykladzina pod fotelem kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie błędy: 515 i 516 nie wiem o co chodzi, ale jak one się pojawiły to silnik na zimnym przydusza do zera po dotknięciu pedału gazu o.O kolega mi je wykasował na tę chwilę i na rozgrzanym niby wszystko w porządku, ale obawiam się że rano będzie to samo.

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności