Skocz do zawartości
CICHY-GT

Pobor pradu na parkingu 0.45A Czy to duzo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam taki problem z poborem prądu na postoju dziennie naładowanie akumulatora spada o 10% nie wiem czy to normalne ale moim zdaniem coś tu jest nie tak.
Sprawdziłem pobór prądu miernikiem załączyłem max 20A podłączyłem dwa kable do klemy drogi do akumulatora zaryglowałem drzwi oraz klapę od silnika , zamknięciem auto z kluczyka po 5 minutach na testerze test wynosił 0.45! Sprawdzam wszystkie bezpieczniki i po odpięciu bezpiecznika od szyber dachu wartość spadła do 0.38 rozsuwany dach był zamknięty ale to i tak dużo, po sprawdzeniu wszystkich bezpieczników wartość się nie zmieniła wiec nie mogę odnaleźć przyczyny poboru prądu na postoju .

Czy ktoś jest wstanie mi pomóc? Jak mogę to zlokalizować? Lub czy ta wartość jest normalna wartością dla takiego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wartość jest za duża. Wszystkie bezpieczniki sprawdziłeś? Skrzynka B - ta pod maską obok akumulatora, skrzynka C - w kabinie po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko sprawdziłem odpinałem nawet przekaźniki i nic cały czas ta sama wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz gdzieś może "przebicie". Odepnij główne bezpieczniki na akumulatorze/skrzynce głównej - wtedy będziesz wiedział gdzie (w jakim obwodzie) ta upływność występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Radek pisze...

Jeśli pobór prądu nie spada po wymontowaniu wszystkich bezpieczników w skrzynce B to sprawdź rozrusznik (jest podłączony bez bezpiecznika) oraz alternator z regulatorem napięcia - bezpieczniki w "skrzynce" A, czyli te blaszki ze śrubkami i grubymi przewodami na przedniej ściance skrzynki B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności