Skocz do zawartości
oskarosi

Carstick VW Huawei CarFi czy zewnętrzny modem LTE USB

Rekomendowane odpowiedzi

Może, jak ma:
a) gniazdo karty sim (DP 2015-2019)
b) eSim (DP 2019-)
c) carsticka LTE lub 3G (DM 2015-2019)
d) połączenie WiFi (np z telefonu) (DM i DP 2014-)

I warunek najbardziej istotny - aktywny pakiet Car-Net lub WeConnect (inaczej brak w navi funkcjonalności typu korki, ceny paliw i parkingi).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Carstick LTE. Po podpięciu do gniazda usb pod panelem klimatyzacji, czy też w środkowym schowku uruchamia się, tj. zapala się dioda, natomiast nie wyświetla się nic na moim DP. Porty USB działają, pendrive wykrywa poprawnie. Pytanie - dlaczego DP nie wykrywa Carstick LTE? Czy coś, gdzieś jeszcze trzeba uruchomić albo zakodować? Car- mam aktywny.

Adressword : 5F
Nazwa : Elektronika układów informacyjnych 1
Numer VAG : 3G0035043J
Opis ster. : J794 MU-H-N-EU
Wersja SW : 0343
Kodowanie : 02840201FF00000051110001000808031F0209C401200100DF
Komunikacja : UDS, EV_MUHig4CGen2HBAS 001001
HW: 3G0035043
DataSet: 5G0CV1v____
SLAVE[4] Part number: 5G0919606
ABT_High SW: 0031 HW: 5G0919606
Kodowanie : N/A
SLAVE[6] Part number: V03959806FM
ECE 2019/2020 SW: 0177 HW: -----------
Kodowanie : N/A
SLAVE[7] Part number: V03959800EG
Gracenote2 SW: 1012 HW: -----------
Kodowanie : N/A

Adressword : 75
Nazwa : Moduł wzywania pomocy i jednostka komunikacji
Numer VAG : 5QE035284C
Opis ster. : J949 OCULowMQBEU
Wersja SW : 0715
Kodowanie : 028472011082BA0300F800000000
Komunikacja : UDS, EV_OCULowMQB 001006
HW: 5QE035284C
DataSet: V03935222LG

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie wciskanie na siłę DP z gniazdem karty SIM było, wszak za dopłatą niemałą to oferowali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w moim nie ma karty SIM bo jest bezprzewodowe ładowanie telefonu, a to chyba było alternatywnie - albo SIM albo ładowanie indukcyjne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 12:40, przemyslawch napisał:

tylko w moim nie ma karty SIM bo jest bezprzewodowe ładowanie telefonu, a to chyba było alternatywnie - albo SIM albo ładowanie indukcyjne....

Które to ładowanie działa zresztą średnio - wkładam tam Samsunga Galaxy S20+ i raz załapuje, a raz nie.

Samo zresztą ładowanie bezprzewodowe ma sens tylko i wyłącznie wtedy gdy 1) albo telefon jest połączony przez Bluetooth i uprzednio odpalimy np. jakieś radio internetowe czy muzykę 2) Android Auto działa w trybie bezprzewodowym co jak wiemy jeszcze nie jest możliwe - dopiero od Androida 11 oraz musi to wspierać producent samochodu. W moim aucie jest moduł 5GHz, ale nie mam jeszcze odpowiedniego Androida żeby to przetestować.

 

Co do SIM, to ja niestety jestem skazany na e-sim i nie ma możliwości przerejestrowania tej karty np. do Nju czy innego operatora, bo jak mi Cubic Telecom odpisał, prawo unijne swobodnego wyboru operatora nie dotyczy instalacji m2m (manufacturer to manufacturer). Więc nie ma możliwości. Zaś prędkości osiągane przez ten modem są mocno dyskusyjne (bo Cubic działa jako MVNO, czyli w każdym kraju jest to jako roaming międzynarodowy, tak naprawdę IP jaki dostajemy jest niemiecki, tak jakbyśmy cały czas byli w Niemczech). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności