Skocz do zawartości
oskarosi

Carstick VW Huawei CarFi czy zewnętrzny modem LTE USB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie - zakładając, że w miare ok działa mi aktywacja hotspota, to czy zakładanie dedykowanego internetu do auta da mi jakieś korzyści?

- mam 8GB na drugim telefonie, których nie używam. Tyle, że jednak ktoś do mnie dzwoni, więc nie włoże karty do modemu, hotspot jedyną opcją

- noszę telefon ze sobą - nie zostawiam go w aucie.

Czy kupując modem z baterią będę miał dostęp do jakichś informacji po opuszczeniu samochodu? Coś przemawia za dedykowanym internetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przemawia, jeśli masz iPhone'a :)

Korzyść polega na "nicnierobieniu" - czyli wchodzisz do auta, odpalasz i na pewno Internet działa, pokazuje ruch na drodze, pogodę, etc.

Zdaje się, że w przypadku Androida masz możliwość zainstalowania różnych aplikacji do "śledzenia" samochodu, ale to w moim przypadku na zasadzie: nie znam się, ale się wypowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem włączyć udostępnianie Internetu za każdym razem po wejściu do auta? :) ja tak wifi udostępniam i mi Car-net przez wlan hula zaraz po udostępnieniu. Jeden telefon przy 12GB w abonamencie z palcem w wystarcza na miesiąc nawet jakbym chciał cały czas na Youtube siedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się chce i pamięta przy każdym wejściu do auta o włączeniu udostepnienia to oczywiście można :) ale po co się męczyć? :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy oryginalny car stick vw Lte jest dedykowany/działa z Discovery Pro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani jednego, ani drugiego - w związku z tym odpowiem :)

Musi działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie do końca, szukam kogoś kto temat przerabiał lub ma zamontowane powyższe rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie do osób używających Huawei E8372. Jak szybko Discovery Pro/ Media wykrywa sieć WiFi? W szczególności interesuje mnie scenariusz - odpalam samochód i po jakim czasie zapala się dioda informująca o połączeniu z WiFi?

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discovery Media łączy się dość szybko z wifi (kwestia kilku(nastu) sekund), jeżeli wifi już działa.

Przy  Huawei E8372 ewentualne opoznienie raczej moze wynikac że to urządzenie uruchamia się chwilę i troche zajmuje czasu zanim uruchomi sieć wifi (plus potem połączy się z siecią 3/4G). Nie mierzyłem, ale wydaje mi się że sumarycznie około minuty do pełnej funkcjonalności.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadam1988 dziękuję za odpowiedź.

Podzielę się z wami problemem, który chcę rozwiązać, może ktoś ma pomysł. I uprzedzam, że wiem, że to jest fanaberia.

Ponieważ bardzo często używam wyszukiwania celów do nawigacji w trybie online, oraz interesuje mnie ruch i wyznaczenie trasy uwzględniającej obciążenie ruchu (traffic), więc chciałbym wsiąść do samochodu, uruchomić silnik i po kilku sekundach już mieć możliwość wyszukania celu i wyznaczenia trasy uwzględniającej traffic. Teraz robię tak, że wyznaczam trasę w google maps i ruszam - następnie jak połączy się samochód z hotspotem w telefonie wyznaczam trasę w Discover Pro (podczas jazdy) i dalej używam DP.

Może macie na to pomysł? CarPlay i Android Auto odpada, ponieważ nie działa na Active Info Display.

Chcąc wnieść coś do dyskusji dla potomnych, używam aplikacji Tasker na Adroid, która automatycznie włącza WiFi Hotspot jak połączy się z Bluetooth samochodu. Polecam jako rozwiązanie stabilne i działające - 100% automat, wymaga tylko, żeby na chwilę uruchomić ekran telefonu zanim Wifi się połączy.

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może to wybitnie głupie pytanie, ale akurat w przyszłym tygodniu odbieram B8 i nie za bardzo rozumiem tego wątku. Po co wam Wifi w samochodzie? Z góry dziękuje za oświecenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hurra:

Pytanie w punkt

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz WiFi w domu? W pracy? Tak samo przydaje się to w aucie...

WiFi przydaje się do nawigacji (info o korkach, yanosik), słuchania spotify, youtube, pracy np na komputerze, ogladania bajek przez dzieci na tablecie itd można wymieniać bez końca.

U mnie brak internetu w aucie jest na tyle upierdliwy, że kombinuję jak polepszyć łączność między nadajnikiem a modemem LTE.

Używam od 4 lat HUAWEI E8278s-602 i śmiało mogę polecic.

image.png.9dfb08d96e6809d74dd6ecfe1a1c0658.png

Jak ktoś chce wydać więcej to trafiłem na takie cudo

https://sklep.welcommobile.pl/teltonika-rut850.html

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Janobr napisał:

Przepraszam, może to wybitnie głupie pytanie, ale akurat w przyszłym tygodniu odbieram B8 i nie za bardzo rozumiem tego wątku. Po co wam Wifi w samochodzie? Z góry dziękuje za oświecenie

Mi nie zależy na WiFi, każdy telefon mam z dostępem do internetu, potrzebuję natomiast dostępu do internetu w Discovery Pro. 

Jeżdżę po Warszawie, gdzie funkcja Traffic jest w porannych korkach niezbędna. Dodatkowo nie lubię wpisywać adresu w nawigacji, wolę podać nazwę firmy, to rownież wymaga internetu. 

Google Maps odpada, nie lubię telefonów powieszonych i służących za nawigację, super używa się ActiveInfoDisplay - tutaj GMaps nie działa.

 

TG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to mam już trochę lepsze pojęcie :)

Czyli jesli do WiFi nie jestem przywiązany (w pracy nie mam ze względu na kosmiczne zabezpieczenia korporacyjne) a w obydwu telefonach mam limit nie do przechulania i bez zachamowań korzystam po prostu z LTE tak jakbym wszędzie miał WiFi, będę mial Discovery Media a nie Pro, ale będe miał AppConnect (korzystam co do zasady tylko z Google Maps), i również nie będe miał Active Info Display, to można przyjąć że nie mając Wifi w aucie nic nie tracę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Janobr napisał:

Ok, to mam już trochę lepsze pojęcie :)

Czyli jesli do WiFi nie jestem przywiązany (w pracy nie mam ze względu na kosmiczne zabezpieczenia korporacyjne) a w obydwu telefonach mam limit nie do przechulania i bez zachamowań korzystam po prostu z LTE tak jakbym wszędzie miał WiFi, będę mial Discovery Media a nie Pro, ale będe miał AppConnect (korzystam co do zasady tylko z Google Maps), i również nie będe miał Active Info Display, to można przyjąć że nie mając Wifi w aucie nic nie tracę? :)

Gdybym nie miał Active InfoDisplay, to używałbym AppConnect i GoogleMaps, w tym scenariuszu WiFi jest zbędne. 

Drobna uwaga techniczna, jeśli korzystasz z Apple CarPlay, to samochód wyłącza Bluetooth, czyli drugi telefon jest odłączony od BT. W przypadku AndroidAuto mogą być podłączone 2 telefony.

TG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2019 o 03:05, Janobr napisał:

Ok, to mam już trochę lepsze pojęcie :)

Czyli jesli do WiFi nie jestem przywiązany (w pracy nie mam ze względu na kosmiczne zabezpieczenia korporacyjne) a w obydwu telefonach mam limit nie do przechulania i bez zachamowań korzystam po prostu z LTE tak jakbym wszędzie miał WiFi, będę mial Discovery Media a nie Pro, ale będe miał AppConnect (korzystam co do zasady tylko z Google Maps), i również nie będe miał Active Info Display, to można przyjąć że nie mając Wifi w aucie nic nie tracę? :)

Ja właśnie tak mam, że tyle limitu na LTE, że wifi nie potrzebne w aucie. A że mam Android Auto to tylko na mapach Google jeżdżę (te od VW są do bani IMO). Czasem udostępniam Internet w telefonie (WLAN), abym np mógł sprawdzić pogode przez Discovery Media i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o CARSTICK LTE - na portalach aukcyjnych są dostępne dla skody i dla VW. DO VW kosztują około 600 zł a do skody niecałe 300 zł. Czy CARSTICK LTE od Skody będzie działać w VW? jeżeli tak, to niebyłoby sensu przepłacać... Ktoś testował?? W ogłoszeniu sprzedawca podaje, że tylko do skody, ale może dlatego, że ma też te do VW....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup, sprawdź, jak nie będzie działał to oddaj i podziel się doświadczeniem :)

ja używam Huawei E8372 na stałe wpięte do USB, uruchamia się router/hotspot wifi po włączeniu zasilania i nawigacja łączy się do niego ;)

działa dobrze, a mogą podłaczyć się też inne urządzenia, tablety itp. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności