Skocz do zawartości
oskarosi

Carstick VW Huawei CarFi czy zewnętrzny modem LTE USB

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

odebralem dziś passata b8, teraz zastanawiam się jak rozwiązać sprawę z internetem dla korków :)

od razu wspomnę ze rozwiązanie z ręcznym wyłączaniem i włączaniem opcji hot spot w iPhone mnie nie interesuje :(

Biore pod uwagę kilka rozwiązań i proszę poradzcie mi z których korzystacie i się sprawdzają :)

1. Carstick 3G od vw za Ok 170 z olx... fajna opcja ale po podłączeniu do jedynego portu usb tracę możliwość połączenia mojego iPhone w trybie ipod który reprezentuje dużo lepsza jakość odsluchiwanych piosenek niż za pośrednictwem wygodniejszego bluetooth:) 

2. Huawei carfi (car-fi) jak zwał tak zwał - na pozór fajne urządzenie ale z tego co czytam opinie użytkowników to trzeba go za każdym razem odpalać ręcznie z przycisku na obudowie, zatem ta sama czynność jak odpalanie hotspotu z telefonu

3. Modem LTE na USB z wbudowanym access point wi-fi wpięty do ładowarki lub czegokolwiek z portem usb . W tym rozwiązaniu widzę największe nadzieje mam jednak pytanie do Was czy podczas jazdy nie gubicie połączenia z internetem (wtedy gdy sieć przeskakuje między 3G a LTE), czy modem startuje szybko i discovery media łączy się zawsze samoistnie z siecią wifi nadawana przez niego bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika ? Dodatkowa zaleta jest taka ze nie muszę koniecznie zasilać go z portu usb w aucie tylko za pomocą adaptera w gnieździe zapalniczki z przodu lub z tylu w bagażniku wiec zyskuje połączenie ipod / iPhone oraz możliwość ładowania swojego telefonu :) jeżeli ktoś ma prosiłbym o wsparcie jaki model modemu wykorzystuje i jest zadowolony?:)

Dodatkowo jakby ktoś mógł przekazać swoje doświadczenia z trafficiem tylko dla podstawowych usług car-net... pakiet freemium z virgin mobile 300MB jest wystarczający czy znacie coś tańszego w utrzymaniu?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę poszukać na forum...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ciekawe, że rozpoznajesz wyższa jakość dźwięku w USB :) szczególnie, że przy Bluetooth 4.1 masz już transfer 24 Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są takie że przy transmisji Bluetooth i nastawieniu Deezera na najwyższą jakość dźwięku przy głośności powyzej połowy na wysokich i średnich tonach słyszę zniekształcenia / kompresję. Na USB tego nie usłyszałem nie mniej będę testował to jeszcze. Dla wygody na pewno bluetooth jest lepsze, ale zaś przy połączeniu USB telefon cały czas się ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zwykły mobilny modem, ja dorwałem huawei-a za 200zł. Nie używany wytrzymuje długo (ile nie testowałem) a tak to zasilanie cały czas i będzie ok. Swoją drogą co ci przeszkadza włączanie hotspotu w iphone? Przecież można to zrobić z control center bez odblokowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kuba2000 napisał:

Ja proponuję zwykły mobilny modem, ja dorwałem huawei-a za 200zł. Nie używany wytrzymuje długo (ile nie testowałem) a tak to zasilanie cały czas i będzie ok. Swoją drogą co ci przeszkadza włączanie hotspotu w iphone? Przecież można to zrobić z control center bez odblokowania.

Trzeba za każdym razem wchodząc do samochodu pamiętać aby to zrobić w iPhone przed uruchomieniem discovery media, natomiast mobilny router czy modem lte usb uruchomi się sam, zaloguje do sieci, włączy nadawanie wifi i połączy z discovery media.

Próbowałem podczas jazdy uruchamiać hotspot z iPhone i mimo że był już skonfigurowany w Discovery Media to wcale tak prosto nie chciał się uruchomić.

Mając na rynku ofertę Virgin Mobile z 300 MB danych za 0 zł to chyba nie jest takie najgorsze rozwiązanie wrzucić dedykowany router do samochodu z taką kartą SIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2017 o 14:15, brono napisał:

Kolego to ciekawe, że rozpoznajesz wyższa jakość dźwięku w USB :) szczególnie, że przy Bluetooth 4.1 masz już transfer 24 Mbps.

Bluetooth 3.1 + HS ma nawet 40Mbps ale A2DP nie wykorzystuje tego pasma, max 328 kbps. Do tego korzysta z kodeka SBC, który jest beznadziejny. Wątpię aby DP obsługiwał aptX lub AAC dla BT (nie mylić z odtwarzaniem plików zakodowanych w AAC) choć na to drugie jest cień szansy. W tym protokole BT jest jeszcze jakieś dynamiczne wybieranie szerokości pasma (obniżanie oczywiście) i inne cuda żeby nie zrywało połączenia. Do tego dochodzi dzielenie pasma na kilka urządzeń (jak jest drugi telefon) no i bugi w sterowniku (bardzo powszechne przy BT bo to ciulowy protokół). Koniec końców transmisja przez BT w 90% przypadków daje słabą jakość dźwięku. Kiedyś np. byłem zdziwiony dlaczego zamiast przesterowanej gitary miałem szum a była to wina połączenia BT, a używałem wtedy PC i zewnętrznego odbiornika A2DP przy amplitunerze.

Reasumując - polecam opcję z routerem LTE. Korzystałem z Huawei E8278, kupiłem go dawno temu za jakieś 250zł. Od jakiegoś czasu przesiadłem się na wożenie w schowku telefonu z Androidem, który spełnia to samo zadanie (+ oczywiście inne) tylko włącza się ciut wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na modem lte huawei e8372 za Ok 150 zł, posiada funkcje routera- hotspot , włącza się automatycznie także teraz jestem zadowolony :) włączam samochód i wszystko działa z automatu tak jak miało być :)

 

port usb został uwolniony i na dłuższe trasy preferuje odsłuch muzyki z kabla z iPhone nie z bluetooth:)

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam huawei carfi i jestem zadowolony.

tylko w tym modemie trzeba zrobić mały mod... a mianowicie otworzyć go i podłożyć coś pod włącznik tak aby był cały czas wciśnięty.

wtedy modem będzie włączał się automatycznie "po otrzymaniu napięcia" na zapalniczkę.

modem cene sklepową ma wysoką ale można go wyrwać dość tanio na olx-ach bo za ok. 100-120 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei Carfi ma tą zaletę, że po zablokowaniu przycisku włączania (ja nie otwierałem urządzenia- zablokowałem przycisk zszywką biurową), można spokojnie wsadzić do bagażnika i w magiczny sposób mamy internet bez blokowania portów/gniazdek wewnątrz auta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie to rozbiera zeby zablokowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozbierałem - zablokowałem przycisk zwykłym "drucikiem", czyli zszywką biurową.

Jedynym minusem rozwiązania z CarFI umieszczonym w bagażniku jest z pewnością większe tłumienie sygnału - w Warszawie osiągam ca. 15 Mb/s. No, może przychodzi mi do głowy drugi minus - jeśli ktoś wozi lodówkę w bagażniku...

Ale za to wygoda korzystania jest maksymalna - nie blokujesz żadnych portów wewnątrz auta, router łączy się z samochodem po ca. 30 sekundach (automatycznie).

Dodatkowy bonus, kupiłem sobie adapter 12-230V, tak więc router spokojnie może być wykorzystany po wyjęciu z samochodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LeszekCzarny napisał:

Jedynym minusem rozwiązania z CarFI umieszczonym w bagażniku jest z pewnością większe tłumienie sygnału - w Warszawie osiągam ca. 15 Mb/s. No, może przychodzi mi do głowy drugi minus - jeśli ktoś wozi lodówkę w bagażniku...

Można dokupić zewnętrzna antenę do rutera i wzmocnić zasięg / zwiększyć transfer. Kilkadziesiąt pln dodatkowo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w sumie nie pomyślałem... Kupiłem na początek prostą antenkę magnetyczną za dwie dyszki, :) zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 09:35, oskarosi napisał:

Ostatecznie zdecydowałem się na modem lte huawei e8372 za Ok 150 zł, posiada funkcje routera- hotspot , włącza się automatycznie także teraz jestem zadowolony :) włączam samochód i wszystko działa z automatu tak jak miało być :)

 

port usb został uwolniony i na dłuższe trasy preferuje odsłuch muzyki z kabla z iPhone nie z bluetooth:)

gdzie dopadłeś za 150? na alledrogo od 219 do 260

 

ja wcześniej miałem w bagażniku modem MT413 bodajrze... działał.. prawie rok i padł... też szukam czegoś niewymagającego klikania, lub odblokowywania..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 10:16, RaffyXXX napisał:

gdzie dopadłeś za 150? na alledrogo od 219 do 260

 

ja wcześniej miałem w bagażniku modem MT413 bodajrze... działał.. prawie rok i padł... też szukam czegoś niewymagającego klikania, lub odblokowywania..

 

Było ale już zniknęli z tym ... ale i tak za 160 zł np tutaj : http://allegro.pl/modem-huawei-4g-lte-huawei-e8372-wszystkie-sieci-i7184648590.html to chyba też dobra oferta:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fo tego traffica , potrzebna jest aktywna usługa car net ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krojcu napisał:

Czy fo tego traffica , potrzebna jest aktywna usługa car net ? 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testowanych jak na razie najlepsze moim zdaniem urządzenie to Huawei E8372H - ma postać sticka USB, wyjścia na dwie anteny zewnętrzne, uruchamia się bezpośrednio po podaniu zasilania. Do tego karta GŁOSOWA z Playa - głosowa ponieważ karty dedykowane do transmisji danych chodzą tylko na własnych nadajnikach Playa a te głosowe chodzą w roamingu wewnętrznym (przy czym polecam pomęczyć konsultantów z obsługi klienta żeby uruchomili roaming również na nadajnikach Orange gdyż domyślnie jest on wyłączony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mojej opinii najlepszy jest oryginalny modem VW, który łączy się z DM poprzez USB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności