Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon

Kolego może masz problem z łożyskiem kolumny MAKPERSONA.Kiedyś przerabiałem to w swoim Pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.U mnie tez trzeszczy podczas krecenia kierownica!Co radzicie

 

Jesli to takie jakby tarl metal o metal. To prawdopodobnie tak jak ja mialem ostatnio w mercedesie 190 u znajomego ze popsul sie koncówka wachacza i byla do wymianyi. Proponowal bym sprawdzic np. czy zadna koncowka nie ma peknietej tej gumowej oslony bo jesli tak to napewno juz niema tam smaru i dlatego trzeszczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też trzeszczy przy skręceniu w lewo lub przy wolnej jeździe na nierównościach, co ciekawe słychać tylko w środku na zewnątrz cisza. Kolega mechanik stwierdził że to guma stabilizatora ale czy napewno? Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebastiansza

ja mialem to samo w moim passku pojechalem na stcje diagnostyczna i nic nie wykazalo dopiero szczegolowych ogledzinach pana diagnosty okazalo sieze jest dowymiany przegub lewego kola poprostu zaciera sie łożysko jutro jade do mechanika dam znac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem podobny do opisywanego przez was. Od jakiegoś czasu, zaczęło coś skrzypieć. Słychać to jedynie w środku auta i pod maską(jak jest zamknięta to nie). Raz bardzo głośno, raz cicho a dziś jak pojechałem do mechanika to przestało(na chwilkę). Ogólnie rzecz biorąc wg mnie, odgłos wydobywa się z lewej strony tj. od koła po stronie kierowcy. Mechanik natomiast stwierdził, że odgłos dochodzi od kolumny kierownicy. Sam odgłos ma dźwięk tarcia gumy(czy jakoś tak). Cały czas myślałem, że to coś z zawieszeniem, końcówką drążka ew. ze sworzniem. Natomiast odgłos nie pasuje mi do kolumny- całość metalowa(chyba)choć mogę się mylić. Płynu jest norma, wspomaganie wydaje normalne dźwięki, luzu na kierownicy nie ma praktycznie w ogóle( góra 3mm ruszając lewo prawo). Trzeszczy głównie przy skręcie w lewo(najmocniej), choć zaczyna też jak kręcę w prawo i czasem na bardzo nierównej ale nie wyboistej drodze, na postoju przy zgaszonym silniku też słychać choć słabiej(na 100% nie trzeszczą opony:D).Nic nie puka i nie stuka- tylko trzeszczy( zawiecha sprawdzona na trasie Września-Gniezno- jak ktoś jechał to wie że to najlepsze 20 km na test zawieszenia) Auto mam od niedawna, ale jest już troszkę zmęczone a poprzedni właściciel porostu nie dbał o nie. Hamulce już doprowadziłem do 100% sprawności, jak i osprzęt silnika, opaski, rury itp. Pozostało to trzeszczenie. POMÓŻCIE!!! W najgorszym wypadku powymieniam wahacze, drążki, krzyżak maglownicy(czy coś podobnego opisywanego w innym wątku) i będę szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja na początek bym sprawdził górne mocowanie amortyzatora,jeżeli to będzie ok to dopiero bym szukał dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o skrzypienie to moze to byc spowodowane nie oryginalnymi czesciami zawieszenia ... u mnie tak sie dzieje przy temp powyzej 25 st celsjusza. ale slychac wtedy takie "pierdzenie" inny material gumowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostało to trzeszczenie. POMÓŻCIE!!! W najgorszym wypadku powymieniam wahacze, drążki, krzyżak maglownicy(czy coś podobnego opisywanego w innym wątku) i będę szukał.
Jesli to takie jakby tarl metal o metal. To prawdopodobnie tak jak ja mialem ostatnio w mercedesie 190 u znajomego ze popsul sie koncówka wachacza i byla do wymianyi. Proponowal bym sprawdzic np. czy zadna koncowka nie ma peknietej tej gumowej oslony bo jesli tak to napewno juz niema tam smaru i dlatego trzeszczy.
U mnie występowało trzeszczenie które się nasilało i po jakimś czasie wydawało dźwięk otwieranych wrót starych niesmarowanych zawiasów (chyba to najlepsze określenie). U mnie to wystąpiło w okresie letnim, i tak jak to opisuje kol. Brudek wygląda na to ze to brak smaru pod gumami osłaniającymi przeguby. Bo po operacji strzykawką i wstrzyknięciu oleju rozmieszanego z towotem w osłony gumowe przegubów trzeszczenie, skrzypienie minęło. Do dzisiaj mam ciszę w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie występowało trzeszczenie które się nasilało i po jakimś czasie wydawało dźwięk otwieranych wrót starych niesmarowanych zawiasów (chyba to najlepsze określenie). U mnie to wystąpiło w okresie letnim, i tak jak to opisuje kol. Brudek wygląda na to ze to brak smaru pod gumami osłaniającymi przeguby. Bo po operacji strzykawką i wstrzyknięciu oleju rozmieszanego z towotem w osłony gumowe przegubów trzeszczenie, skrzypienie minęło. Do dzisiaj mam ciszę w aucie.

u mnie tez pojawilo sie takie skrzypienie przy skrecie tylko w lewo i raczej nie ma to zwiazku z zawieszeniem mialem przeglad kilka dni temu zawieszenie 100 procent sprawne i dam sobie glowe obciac ze dzwiek dochodzi z wnetrza auta z okolic pedalow czy ktos ma propozycje gdzie przesmarowac ?? dodam ze przy ruszaniu w lewo prawo kiera wyczuwalny jest przeskok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dam sobie glowe obciac ze dzwiek dochodzi z wnetrza auta z okolic pedalow
U mnie wyraźnie słychać było na zewnątrz i do tego tak głośne że ludzie na ulicy się oglądali (dosłownie). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przegląd 12 lutego, i wg diagnosty zawieszenie jest ok, bez luzów. I stąd moje pytanie. Wczoraj byłem u mechanika i sprawdzenie luzów metodą na breszkę też nic nie wykazało. Martwi mnie ta kolumna kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg diagnosty zawieszenie jest ok, bez luzów. I stąd moje pytanie. Wczoraj byłem u mechanika i sprawdzenie luzów metodą na breszkę też nic nie wykazało.
U mnie te metody też zawiodły. Ale po zaaplikowaniu oleju już spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś u mnie wystąpiło to trzeszczenie przy powolnym skręcie kierownicą. Raz na jakiś czas ono występuje. Co radzili byście mi najpierw nasmarować i najlepiej czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i ja sie dolacze u mnie skrzypi przy delikatnych ruchach kierownica w lewa i w prawo a skrzypienie dochodzi na laczeniu kolumny kier. z przekladnia . jak by guma o metal tarla sciaglem plastik pod kierownica i lalem tam olej ale nic nie pomaga jakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki efekt daje uszkodzona końcówka drążka kierownicy -wymiana nie stanowi problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam dokładnie to samo:) Tak gdzieś koło pedałów to słyszę w tych okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba są efekty montowania tanich zamienników :( u mnie skrzypiało przed zimą teraz cisza :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaki smar/penetrator tam aplikowaliście? Na ile wam to pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori przekladnie nikt tam nigdy nie grzebal a zaczelo sie na mrozach i tak do tej pory miedzy pedalami trzeszczy az glupio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i ja sie dolacze u mnie skrzypi przy delikatnych ruchach kierownica w lewa i w prawo a skrzypienie dochodzi na laczeniu kolumny kier. z przekladnia . jak by guma o metal tarla sciaglem plastik pod kierownica i lalem tam olej ale nic nie pomaga jakos

 

U mnie identycznie, dziś z tym walczyłem ale bezskutecznie.

W sobotę jadę do kolegi mechanika, podniesie auto i sprawdzimy wahacze i końcówki drążków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności