Skocz do zawartości
maximus76

Prośba o wyjaśnienie sprawy kamery asystentów ruchu i przedniej szyby B7 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Mam na imię Grzegorz i zarówno na tym forum jak i w świecie Volkswagena jestem całkowitym nowicjuszem .

Trzy dni temu stałem się , mam nadzieję , szczęśliwym posiadaczem Passata B7 kombi silnik 2.0 TDI 140 KM do spółki z 6 biegowym DSG.

Samochód z 2012 roku po drobnych przejściach czego efektem jest m.in. wielki pająk na przedniej szybie. Kupiłem go w UK i chcę zabrać do PL

na tzw. przekładkę , pomyślałem sobie że po zamontowaniu , przy okazji przekładki , dwustrefowej klimy i panelu z obsługą grzanych foteli i przedniej szyby

oraz ( jeszcze tutaj w UK ) jednej z szyb wymienionych w wątku o montażu asystentów ruchu , będzie to fajna baza pod dalsze modyfikacje i usprawnienia.

Wczoraj odwiedziłem dwóch lokalnych "szklarzy" zeby zamowic szybę ogrzewaną z uchwytem na kamerę od systemów Light , Lane i Sign Assist i zgłupialem calkiem ,

obaj twierdzili  , że moje auto fabrycznie nie posiada ogrzewanej przedniej szyby wiec takowej  zamontować się nie da,  bo jest inna i już , po krótkich utarczkach słownych jednak się poddali .

Powiedzieli , ze skoro sie upieram to założą ale nie bedzie działać bo kable , bo inne lusterko , itd itp .Sprawa się rypła kiedy doszlismy do kamery , wtedy mnie oświecili , ze według ich katalogow Passat z tego roku

ma na szybie kamerę tylko do BEAM ASSIST , a Lane assist i wszystko inne jest realizowane przez czujniki w zderzaku , poddałem sie i wrociłem do domu celem zdobycia dodatkowej wiedzy

w tym temacie . Tutaj jednak moja głupota wywędrowała na nieznane mi dotąd wyżyny , bo gdzieś wpadła mi w oko informacja o lusterku do B7 z wbudowana kamerą .

W związku tym przydługawym wstępem mam dwa pytania do znawców tematu :

1. Czy faktycznie panowie szklarze maja rację i szyby z uchwytem nie występują w Passacie B7 2012 i czemu służy ta nieszczesna kamera w lusterku wstecznym ?

2. Czy może jednak chcąc w przyszłości doposazyć moje Passeratti w Lane , Light i Sign assist powinienem zamontować którąś z szyb z wątku :

i odpowiednią do niej kamerę ?

 

Jeszcze pytanie premia :) , w związku z dość niedorzecznymi kosztami szyby ogrzewanej i w zasadzie braku dostępnosci szyby ogrzewanej z kamerą w UK w mojej okolicy chciałbym zapytać

czy szyba przednia od B6 2005-2008 pasuje do B7 2012 ? Pytam bo taka szybe moge mieć za przysłowiową flaszkę , więc przykleiłbym ją na czas podrózy do PL , a dopiero w PL w trakcie przekładki

założyłbym właściwą .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedż i wskazówki w rozwiązaniu problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba od B6 ma inny uchwyt na kamerę niż ta w B7.

W B7 można z grubsza rozróżnić 3 rodzaje szyb - zwykła, pod czujnik deszczu oraz pod kamerę. Do tego opcje izolacji termicznej i/lub dźwięku oraz podgrzewania.

Kamery są dwa rodzaje - kamera 3W1 (Lane Assist, Sign Assist, High Beam Asssit/Dynamic Light Assist*) lub kamera High Beam Assist montowana w stopce lusterka z szybą jak pod czujnik deszczu.

W zderzaku może być Radar do tempomatu adaptacyjnego ACC (a precyzyjniej za emblematem).

*Dynamic Light Assist wymaga odpowiednich reflektorów ksenonowych.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za konkretne i rzeczowe wyjaśnienie tematu kamer , ich funkcji i rodzajów , widać i ja miałem rację i szklarz :)

Rozumiem , że szyba od B6 poza lusterkiem , jest taka sama ( chodzi o kształt ) bedzie pasować bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro szybę z B7 montuje się do B6 to w drugą stronę również. Pamiętaj tylko, że mocowania kamer są inne więc na szybie z B6 pod kamerę Lane Assist nie zamontujesz kamery 3AA* z B7.

W szybie pod sam czujnik deszczu położenie mocowania też jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze . Ta szyba od B6 to tylko żeby dojechać do Polski , jedyna jaka znalazłem w UK pod kamerę 3w1do B7 to koszt około 380 funtow plus montaż.

W PL  widziałem po 600-800 PLN więc rożnica dość znaczna, B6 w UK na szrocie U Pull It 17 do 20 funtów plus VAT , więc ekonomicznie to chyba uzasadnione.

Jak już auto bedzie przekladane to pójdzie oryginał od B7 pod kamerę 3w1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności