Skocz do zawartości
lechita20

diesel Nie odpala na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  Panów i płeć piękną ;)

Borykam się z moim passatem B6 1.6 diesel 105km  na common railu 2010r. Otóż, gdy silnik jest zimny to nie chce odpalić. odpala i gaśnie. I tak z 10razy. Gdy się rozgrzeje, problem ustaje. Myślałem, iż jest problem z pompą paliwa która znajduje w baku (typowa usterka)- za mało dawała cisnienia 0.3bara, kupiłem oryginał i nic. To samo.  (W czasie jazdy wyskoczył check) Podłaczyłem pod vaga i wykazało bląd regulatora ciśnienia. Miałem na zamiankę i też nic. Dalej problem z odpalaniem. Dałem nawet specowi by wymienił uszczelki przy pompie, która znajduje się przy silniku. Bo podobno się roszczelniła. Zimny silnik i nie odpala.. Z problemem borykam sie od miesiąca i nie mam juz pomysłów co dalej. Listwa wtryskowa jest czysta, nie ma żadnych wiórków metalicznych ani zanieczyszczeń. Macie jakieś pomysły w co ręcę włożyc? Za każdą pomoc z góry dziekuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam identyczną sytuację, którą opisuję tutaj:

U mnie prawdopodobnie do wymiany są uszczelniacze na wtryskach. Sprawdź u siebie, być może jest to ten sam powód. Będę je wymieniał ja początku przyszłego tygodnia więc dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew.

wymieniałem uszczelniacze tez na pompie  i nie pomoglo ;/ ale u mnie jest na  common railu- wiec odpada. 

Edytowane przez lechita20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lechita20 napisał:

dzieki za odzew.

wymieniałem uszczelniacze tez na pompie tandemowej i nie pomoglo ;/ kurcze, ale chyba na wtryskach nie bylo ruszane nic.. Ok. czekam na odzew.

No zobaczymy po weekendzie, mam nadzieję, że to będzie to. Napisz mi proszę, czy dodatkowo masz podczas jazdy objawy jakby silnik się dławił? Bo mi raz na jakiś czas coś takiego się zdarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie cos ale bardzo sporadycznie. minimalnie przydusi i jedzie dalej.

 u mnie jest na  common railu- wiec odpadaja wtryski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lechita20 napisał:

mam takie cos ale bardzo sporadycznie. minimalnie przydusi i jedzie dalej.

 u mnie jest na  common railu- wiec odpadaja wtryski ;)

No u mnie też to występuje sporadycznie, aczkolwiek trochę drażni i zastanawia mnie czemu tak się dzieje (i czy ma to powiązanie z zapowietrzaniem układu, który uniemożliwia poranny rozruch). Zauważyłem, że to dławienie występuje przy minimalnym dodawaniu gazu, jak się go depnie to jest OK. Też tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Silver napisał:

No u mnie też to występuje sporadycznie, aczkolwiek trochę drażni i zastanawia mnie czemu tak się dzieje (i czy ma to powiązanie z zapowietrzaniem układu, który uniemożliwia poranny rozruch). Zauważyłem, że to dławienie występuje przy minimalnym dodawaniu gazu, jak się go depnie to jest OK. Też tak masz?

Mogą być tez końcówki wtrysków są zawalone nagarem i leją przy niskim ciśnieniu na niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Silver napisał:

No u mnie też to występuje sporadycznie, aczkolwiek trochę drażni i zastanawia mnie czemu tak się dzieje (i czy ma to powiązanie z zapowietrzaniem układu, który uniemożliwia poranny rozruch). Zauważyłem, że to dławienie występuje przy minimalnym dodawaniu gazu, jak się go depnie to jest OK. Też tak masz?

Nie. U mnie jest jak jade predkoscia stała predkoscia np 80km/h. i wtedy minimalnie go przydusi. Mozliwe ze to jest polaczone z problemem odpalania.. ;/

Przekładana była nawet cała listwa z innego samochodu i objawy te same.. ;/ No ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, DarkFace napisał:

Mogą być tez końcówki wtrysków są zawalone nagarem i leją przy niskim ciśnieniu na niskich obrotach.

No właśnie nie do końca jest tak, że przy niskich obrotach... wczoraj podczas jazdy na 6 biegu (około 2-2.1 tyś obrotów) miałem takie objawy. Zobaczymy czy wymiana uszczelek na wtryskach coś da, zamówione oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi, co to jest za kontrolka ten przekreslony ludzik w prawym rogu? Moze on robi jakąś usterke?

IMG_20170929_184257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak

to na pewno on.!!!

własnie zostałeś kandydatem do cytatu roku na forum.

ten ludzik oznacza, że masz wyłączony start-stop.

niestety on nie jest przyczyną błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lysy78_03 napisał:

o tak

to na pewno on.!!!

własnie zostałeś kandydatem do cytatu roku na forum.

ten ludzik oznacza, że masz wyłączony start-stop.

niestety on nie jest przyczyną błędów

Proszę się tu nie naśmiewać z kolegi... Może wcześniej nie miał do czynienia z taką ikoną?  Lepiej się zapytać niż żyć w domysłach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Silver napisał:

Proszę się tu nie naśmiewać z kolegi... Może wcześniej nie miał do czynienia z taką ikoną?  Lepiej się zapytać niż żyć w domysłach...

przykro mi, że przez blisko 9 miesięcy kolega nie zauważył ikonki pojawiającej się po każdym zatrzymaniu samochodu(no prawie po każdym).

jeżeli coś jest śmieszne to dlaczego mam się nie śmiać??? 

koniec offtop-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lysy78_03 napisał:

o tak

to na pewno on.!!!

własnie zostałeś kandydatem do cytatu roku na forum.

ten ludzik oznacza, że masz wyłączony start-stop.

niestety on nie jest przyczyną błędów

a śmiej się chłopie i wyśmiewaj. Lata mi to i powiewa. A tym bardziej tłumaczyć się nie mam zamiaru. Po to jest forum by sie dowiadywać ;)

Mimo wszystko dzięki za info ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności