Skocz do zawartości
MaciejK

Obniżenie zawieszenia Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem DCC, bo i tak bym jeździł tylko na jednym trybie.

Wziąłem pakiet w którym było - 25 mm

Co to za pakiet który daje -25mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za pakiet który daje -25mm?

 

jak znajdę specyfikację swojego auto to napiszę, jakiś sportowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B7 2.0 170 DSG z 2012 roku, jestem bardzo zadowolony z auta z wyjątkiem standardowego zawieszenia, które wcale nie jest komfortowe a do tego prowadzi się jak mega rozbujany tapczan.

Od dawna zamierzam zmienić zawiechę na oryginalną tylko z wersji sport.

Jeżeli chodzi o amortyzatory to nie ma problemu z zakupem do wersji sport, oryginały lub zamienniki.

Gorzej jest z dopasowaniem oryginalnych sprężyn -15mm.

Może ktoś wie jak dobrać takie sprężyny do auta, wiem, że są jakieś kategorie wagowe, jak to wyciągnąć z katalogu ETKA.

Boje się zakładać Eibach Pro Kit bo mam samochód z pełnym wyposażeniem oprócz właśnie DCC albo obniżonego zawieszenia.

Posiadam skrzynie DSG i webasto a to wiąże się z drugim akumulatorem w bagażniku.

Nie wiem czy na Eibach-u nie siądzie zbyt mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za pakiet który daje -25mm?

nie ma czegoś takiego i nie piszcie głupot, zawieszenie select lub dcc obniża o 15mm.

 

Ja chyba będę przecierał szlaki? W nowej furmance bede kladł springi od dcc na fabryczne amory.

tutaj na foto porównanie

 

46e5acd0c9abe858med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Szukałem tematu obniżenia auta ale wszędzie jest hasło tylko sportowych sprężyn lub gwintu. Nie do końca pasuje mi takie rozwiązanie. Dotychczas miałem Passata B6 sportline
i nie ukrywam, że zawieszenie było dużo niższe niż w obecnym B7. Mój obecny passat jest w wersji comfortline. Pytanie jest następujące? Ile cm w wysokości jest w zwieszeniu sportline B6
a comfortline B7? Czy jest oryginalne zawieszenie które obniży auto do wartości z Passata B6 nie tracąc komfortu podróżowania?  jeździ u nas Passat B7 3,2 TSI, ma takie felgi jak moje 17"
i stoi dużo niżej.  Pomóżcie proszę:crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższe sprężyny to automatycznie twardsze sprężyny. B6 i B7 to praktycznie identyczne mechanicznie samochody, poszukaj sprężyn z B6 sporta i zamontuj u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanie, mam wersje sport ale zastanawiam się nad zmianą sprężyn Eibach -40 mm powiedzcie mi proszę jak to się ma w codziennym użytkowaniu ? chodzi mi że jak załaduję auto do pełna czyli rodzina, bagażnik na dach i pełny bagażnik to nie będzie mi to gdzieś tam obcierać iwg ? dodam że auto kombi  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak w temacie o obniżeniu Passata.Ja che bardziej obniżyć niż mam a jest to B6 R-line.W ofercie sa MTS -30 i tak sie zastanawiam czy zejdzie jeszcze niżej niż jest.

ponoć on ori jest obniżony o 30mm.Spręzyna nie wygląda jakos specjalnie sportowo i ma 4 kropki.

20180418_132235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dołożyć parę stówek do gwintu i sobie ustawisz tak jak będzie tobie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2016 o 14:15, pajda napisał:

Co to za pakiet który daje -25mm?

 

Dnia 2.05.2017 o 19:54, rodzyn889 napisał:

nie ma czegoś takiego i nie piszcie głupot

 

Małe sprostowanko. Jest/był kpl sprężyn firmy ABT, który nominalnie obniżał o 25mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna nr sprężyn ory -20mm do 4motion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka średnica amora jest w b7 ? fi 50 czy 55 ? mam do wzięcia fajny gwint z AP w dobrych piniondzach ale potrzebuje info o ladze amora co wchodzi do zwrotnicy, ktoś zna temat  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sonny124Wszystkie B6 i B7  (CC też) wychodziły na amorze 55mm. Amor 50mm występował w A3 8P, Golfie 5 itp. Ale tylko w odmianie z hamulcami z przodu 280mm. Czyli z tymi gdzie jarzmo zacisku jest zintegrowane ze zwrotnicą. W B7 masz najmniejsze hamulce 312mm, no chyba że ktoś zrobił swap na 288mm z Golfa.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jankus idealnie mi to wytłumaczyłeś :) teraz nic tylko kupować i zakładać :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie rozumiem oznaczeń na sprężynach. Ktoś coś wyjaśni? Poniżej foto z mojego b7

Screenshot_20190424-211545.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie sprężyn aby łatwiej znaleźć oryginały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd mam wiedzieć że ta są oryginalne sprężyny? ? Jestem drugim właścicielem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeślij VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat leciwy ale chyba najbardziej pasujący.

Korzysta/korzystał ktoś z zestawu zawieszenia (nie gwint) od MTS? Do tej pory miałem styczność tylko ze sprężynami (i to w sumie tylko tylne, bo montowaliśmy je zamiast pękniętych sprężyn tylnych KW w VW T4) ale jak z amortyzatorami od nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Sporo osób na tym jeździ. I jakoś nie słyszałem żeby szybko padały te amorki. Druga sprawa to to że robią je w polsce i dostaniesz każdy amorek, sprężynę, nakrętkę, klucz, wszystko osobno jako części zamienne. Mi po 4 latach padły amorki tył od AP i też nie było problemów z dostępnością. A co do komfortu i wrażeń z jazdy to się niestety nie wypowiem, nie miałem okazji prowadzić ani być wiezionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności