Jump to content
siwus8080

Które opony zimowe wybrać?

Recommended Posts

Witam.

Które oponki zimowe wybrać Dunlop Winter Sport 5 czy Pirelli Cinturato Winter?

Edited by siwus8080

Opinie na oponeo są podobne, cenowo też. Obydwie opony marek premium, rzuć monetą i tak będziesz zadowolony.

nie ważne jakie opony, ważne gdzie wymieniane!!!!!!

proponuje tutaj

http://www.wiocha.pl/1478095,Kto-jeszcze-nie-ma-zimowek

a w temacie. opinie na oponeo są sponsorowane. nawet ich nie czytaj. kiedyś znalazłem kilkukrotnie ten sam opis pod różnymi oponami. więcej nie czytałem.

kolejną sprawą jest to, że i tak nie będziesz w stanie zweryfikować opon. 

NO weryfikacja hm CInturato ma indeks prędkości do 270 %) .. DO takiego diesla 105 KM parametrami jest az nadto. Bierz , które sa tańsze, obie beda sprawdzały się BDB.

lysy , film nic dodać, nic ująć :cool::cool:

Jeżdżę na Dunlop Winter Sport 5D i jestem bardzo zadowolony. Drugi sezon się zaczyna, opony jak na zimówki ciche.

Prowadzenie po śniegu OK , na mokrej nawierzchni powiedziałabym super.

Pozdrawiam

ja zapkuiłem, 

NOKIAN WR D4 205/55R16 91 H, cisza w aucie, na drugim samochodzie mam Fulda Montero 3 195/65R15 91h(Audi A3 8L)

Nokian. 

Nie mam o nich najlepszej opinii. W sumie zjeździłem z 8 kompletów tych opon i chyba tylko pierwszy komplet udało mi się zużyć. Reszta się rozpadła. Najczęściej pękały osnowy. Wychodziły bąble, robiły się "kradwatowe". Zrezygnowałem z nokiana po wystrzeleniu dwóch opon na jednej trasie. Prawy przód wystrzelił przy 160 na autostradzie, po założeniu zapasu lewy tył puścił powietrze 150 m przed domem. Dojechałem na feldze. 

Na plus bardzo dobrze trzymają w zakrętach. Niezależnie czy jest mokro czy baaaardzo mokro. 

41 minut temu, lysy78_03 napisał:

Nokian. 

Nie mam o nich najlepszej opinii. W sumie zjeździłem z 8 kompletów tych opon i chyba tylko pierwszy komplet udało mi się zużyć. Reszta się rozpadła. Najczęściej pękały osnowy. Wychodziły bąble, robiły się "kradwatowe". Zrezygnowałem z nokiana po wystrzeleniu dwóch opon na jednej trasie. Prawy przód wystrzelił przy 160 na autostradzie, po założeniu zapasu lewy tył puścił powietrze 150 m przed domem. Dojechałem na feldze. 

Na plus bardzo dobrze trzymają w zakrętach. Niezależnie czy jest mokro czy baaaardzo mokro. 

miałeś ta generacje NOKIAN WR D4 czy poprzednią WR D3?? znajomi mówili, że D3 źle leżakowały na magazynach w Rosji

46 minut temu, Mundek84 napisał:

miałeś ta generacje NOKIAN WR D4 czy poprzednią WR D3?? znajomi mówili, że D3 źle leżakowały na magazynach w Rosji

Nokian zLine 225/45 R17 94 Y XL 

Nokian WR D3 195/65/ R15 95 H

nokian 225/45 r 17 94 v xl - 

Nokian W Plus (WR) 195/65R15 91T (WR007) 

NOKIAN Nokian V 225/45R17 94 V XL letnie osobowe

Nokian V 225/45R17 94 V XL

Nokian V 225/45R17 94 V XL

Nokian WR D3 195/65 R15 95 H XL 

to chyba wszystko co miałem z  nokiana. 

@Mundek84

mało mnie to interesuje czy źle leżakowały. moje pieniądze były ok. nie były częściowo fałszywe , nie śmierdziały, BYŁY OK. 

dlatego odradzam produkty tej firmy!!!!!!!!!!!

@lysy78_03 nikt Ci nie zarzuca że miałeś pieniądze fałszywe śmierdzące itd. trafiłeś widocznie na felerne serie i tyle. Nie ma co cię denerwować

ale ja się nie denerwuje. 

po prostu zapłaciłem za pełnowartościowy produkt, który okazał się bublem. 

dlatego nie polecam. zaoszczędzili na mnie, więc niech teraz stracą na innych.

4 godziny temu, lysy78_03 napisał:

W sumie zjeździłem z 8 kompletów tych opon i chyba tylko pierwszy komplet udało mi się zużyć. Reszta się rozpadła. Najczęściej pękały osnowy. Wychodziły bąble, robiły się "kradwatowe".

Ty mi powiedz dlaczego wciąż brałeś nokiany skoro tyle kompletów się rozpadło i powiedz mi jak,czym i gdzie ty jeździsz, że opony klękają tak często? Przecież to nieprawdopodobne. Jedna opona, dwie, no trzy ostatecznie ale tyle kompletów u jednego kierowcy ?

20 godzin temu, StreamHD napisał:

Ty mi powiedz dlaczego wciąż brałeś nokiany skoro tyle kompletów się rozpadło i powiedz mi jak,czym i gdzie ty jeździsz, że opony klękają tak często? Przecież to nieprawdopodobne. Jedna opona, dwie, no trzy ostatecznie ale tyle kompletów u jednego kierowcy ?

już odpowiadam

20 godzin temu, StreamHD napisał:

dlatego tyle ich brałem. tylko nie wiem czemu mój cytat jest podpisany jako Twój. 

ad2 samochód  jak podpisie, lekko podkręcony, jeżdżę jak świnia, głównie na autostradach przy pełnym bucie .

Może mam poprostu takiego farta do opon. Zdjęcie zrobiłem po zakończeniu sezonu, w którym przejechałem 700 km. Opona ma 670km,nawet nie przetarta. 

IMG-20171025-WA0003.jpeg

Edited by lysy78_03

Guest
Dnia 1.12.2017 o 11:06, lysy78_03 napisał:

Nokian. 

Nokian to bardzo dobre opony.Jeździłem na różnych zimówkach i mimo,że były droższe to nie były w niczym lepsze.Wczoraj zmieniłem na letnie i Nokiany WR D3 po 20 tys km wyglądają jak nowe,a latałem na nich i po 220 na godzinę.

NOKIAN WR D4  - ja mam w 2016r na zime kupione. Przejechane jakieś 20tyś i zero śladów zużycia. Złego słowa nie powiem.

Użytkuję od zimy 2016 oponki Continental WinterContact TS 860 .Polecam - minusów nie znalazłem.

Każdy swoje chwali, taka prawda:) Warto poczytać niezależnych opinii, zobaczyć wyniki (już mniej niezależnych testów) i samemu zdecydować co będzie lepsze. 

Continental vs Nokian

I tutaj jedna ważna rzecz. Każdy rozmiar opon rządzi się swoimi prawami. Jeżeli w rozmiarze 225/45 R17 lepszy jest Nokian WR D4 to nie koniecznie tak samo musi być w załóżmy 205/55 R16 gdzie może się okazać że lepszy będzie Continental. Tak czy inaczej IMO na śnieg lepszy będzie Nokian, na pozostałe warunki Continental. 

3 sezony jeździłem na Michelin alpin5 i innych już nie chcę. Gorąco polecam.

Teraz jeżdżę na hankook-ach (zima i lato) . Z minusów to słabe trzymanie w zakrętach i są trochę głośne. Z plusów to wyczuwalnie dają znać, że już wymiękają i za chwilę stracą przyczepność. Utrata i powrót przyczepności odbywa się delikatnie. Zdecydowałem się na nie ze względu na ich trwałość. Jeszcze tego nie zweryfikowałem. Letnie maja 30 tkm zimówki około 20 tkm. Tej  zimy nie zrobiły nawet 1 tkm. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy