Skocz do zawartości
wegi3

Pukanie , klepanie z lewej strony silnika Czy to 2 mass filmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem niestety nie znalazlem identycznego problemu dlatego nowy temat . Sprawa wyglada następująco . Zakupilem wczoraj passata b6 2.0 tdi 170 km z dsg 2007r . Wszystko bylo pieknie sprawdzany na kompie zero bledow praca pompy wtryskow w idealnych wartosciach . Problem pojawil sie dzisiaj z rana na zimnym silniku . Na postoju po chwili sllychac taki stukok nie jest on zawsze regularny i trwa maxymalnie ok. 1 min potem juz nic nie slychac , tylko na zimnym silniku po nocy to pukanie wystepuje . Ten stukot po odpaleniu wydobywa sie z lewej strony silnika gdzies od alternatora rozrzadu . Auto ma 280 tys oryginalnego przebiegu polski salon rozrzad byl robiony przy 120 tys. Aa i dodam ze zuważylem , przy agresywnym dodaniu gazu taki strzał na gaz to slychac takie mocne uderzenie metal o metal to moze byc poducha pod silnikiem ?

Edytowane przez wegi3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wegi3 napisał:

Witam . Mam problem niestety nie znalazlem identycznego problemu dlatego nowy temat . Sprawa wyglada następująco . Zakupilem wczoraj passata b6 2.0 tdi 170 km z dsg 2007r . Wszystko bylo pieknie sprawdzany na kompie zero bledow praca pompy wtryskow w idealnych wartosciach . Problem pojawil sie dzisiaj z rana na zimnym silniku . Na postoju po chwili sllychac taki stukok nie jest on zawsze regularny i trwa maxymalnie ok. 1 min potem juz nic nie slychac , tylko na zimnym silniku po nocy to pukanie wystepuje . Ten stukot po odpaleniu wydobywa sie z lewej strony silnika gdzies od alternatora rozrzadu . Auto ma 280 tys oryginalnego przebiegu polski salon rozrzad byl robiony przy 120 tys. Aa i dodam ze zuważylem , przy agresywnym dodaniu gazu taki strzał na gaz to slychac takie mocne uderzenie metal o metal to moze byc poducha pod silnikiem ?

Morze być. Ale widzę ze masz rozrząd do roboty to już 160 tys na tym rozrządzie lepiej go sprawdź , a najlepiej wymień. Ten stukot morze być tez od napinacza rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wciśniesz sprzęgło dźwięk stukania ustaje? Jeśli tak, najprawdopodobniej dwumasa zaczyna się kończyć, to pierwsze objawy które pojawiają się tylko na zimnym silniku. Powiem więcej, na początku nawet w lato nie będzie słychać a jesienią już tak. 

Edytowane przez melo
Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, melo napisał:

Czy jeśli wciśniesz sprzęgło dźwięk stukania ustaje? Jeśli tak, najprawdopodobniej dwumasa zaczyna się kończyć, to pierwsze objawy które pojawiają się tylko na zimnym silniku. Powiem więcej, na początku nawet w lato nie będzie słychać a jesienią już tak. 

No to jest automat ale jak trzymam hamulec to dzwiek jest taki sam nie ma roznicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, sory nie zauważyłem że o DSG chodzi. Ja mam identyczne objawy, takie stuki /klepania z okolic skrzyni też po paru chwilach od uruchomienia zimnego silnika, gdy obroty już zaczynają spadać wtedy słychać. Ustaje po wciśnięciu sprzęgła lub max kilku minutach. Dodatkowo gdy ruszę od razu to jedynie na równej drodze przy równej jeździe ok. 2000 obr. / min odczuwam bardzo delikatne wibracje- podobne jak by któreś koło było nie wyważone, ale naprawdę leciutkie że na nierównej drodze nie czuć. Przy DSG to nie wiem czy coś poczujesz i jak powinieneś to sprawdzać, myślę że musisz dokładnie osłuchać okolice skrzyni. Natomiast poduszka to może być odrębną kwestią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, melo napisał:

Ehh, sory nie zauważyłem że o DSG chodzi. Ja mam identyczne objawy, takie stuki /klepania z okolic skrzyni też po paru chwilach od uruchomienia zimnego silnika, gdy obroty już zaczynają spadać wtedy słychać. Ustaje po wciśnięciu sprzęgła lub max kilku minutach. Dodatkowo gdy ruszę od razu to jedynie na równej drodze przy równej jeździe ok. 2000 obr. / min odczuwam bardzo delikatne wibracje- podobne jak by któreś koło było nie wyważone, ale naprawdę leciutkie że na nierównej drodze nie czuć. Przy DSG to nie wiem czy coś poczujesz i jak powinieneś to sprawdzać, myślę że musisz dokładnie osłuchać okolice skrzyni. Natomiast poduszka to może być odrębną kwestią.

Zauważylem ze na zimnym silniku napinacz od alternator ma duzy luz strasznie nim rzuca :/ dzwiek wlasnie stamtad sie wydobywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i masz pewnie odpowiedz. Gdzieś na forum był temat o tym i na 100% są filmiki na YouTube. A ja tu jakieś dwumasy wynajduje :mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, melo napisał:

Ot i masz pewnie odpowiedz. Gdzieś na forum był temat o tym i na 100% są filmiki na YouTube. A ja tu jakieś dwumasy wynajduje :mur

Hahahha :D zobaczymy dzisiaj albo jutro jade do mechanika zeby dokladnie obadac sprawe i jak mi aie uda napisze co to bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz lata jak szalony bo zapewne sprzęgło w kółku altka się skończyło, po odpaleniu altek daje takie obciążenie żeby wskrzesić całą elektrykę w aucie że napinacz wpada w szał i informuje o tym kierowcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BociekCC napisał:

Napinacz lata jak szalony bo zapewne sprzęgło w kółku altka się skończyło, po odpaleniu altek daje takie obciążenie żeby wskrzesić całą elektrykę w aucie że napinacz wpada w szał i informuje o tym kierowcę :D

Panowie wizyte u mechanika mam jutro ale dzisiaj wpadłem na to przez przypadek odpalilem auto i nie pukalo ale testujac nowe auto mowie zobacze relingi dachowe czy sa mocno przymocowane :D i poszarpałem autem i zaczelo pukac :D hahahah potem jeszcze raz poszarpalem i przestalo pukac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa jasna . To pukanie na zimnym silniku to byla wina uszkodzonej poduszki pod silnikiem . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak panowie niestety . Mechanik powiedzial ze sie nie wyrobil i ze to pukanie nie musi byc tylko od poduszki fskt poducha jest zerwana

Edytowane przez wegi3
Edycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponizej filmik mysle jednak ze to dwumas :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze mechanik mi powiedzial ze poduszka silnik jest kompletnie zdemolowana i wyrwana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował zdemontować pasek osprzętu i wtedy sprawdzać czy dźwięk jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad kompletnie wymieniony na nowy . Sprzegiełko od altka bylo wyjeb. Tez zzostalo wymienione . Caly czas tak trzepie . We wtorek mam sadny dzien mechanik bedzie wymienial poduche a ze trzeba popuscic przy tym wozek i skrzynie to zobaczy 2masse . Dziwne bo gdy kupowalem auto nic kompletnie sie nie dzialo :/ auto ogladalem 2 razy i 2 razy na zimnym silniku . No ale auto ma 280 tys wiec i tak pewnie byl juz czas na 2 mase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na filmie jest wiadomo, zniekształcony nieco, ale mam wrażenie że u mnie jednak jest dużo ciszej z tym klepaniem.  A piszesz że oglądałeś na zimnym dwa razy. Na pewno był całkowicie zimny? U mnie w lecie nawet na zimnym nic nie było słychać, dopiero w chłodniejsze dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zimny na 0° . I trzepał tylko na zimnym i tylko przez 10 sek. Teraz to juz napierd.. na cieplym na zimnym obojetnie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak momentalnie nastąpił taki taki postęp w "klepaniu" to raczej nie jest dwumasa. Sprzedający pewnie zastosował jakieś zabiegi wyciszające poduszkę. Mają na to sposoby, zwłaszcza jeśli auto od handlarza. Ale oczywiście to tylko przypuszczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie auto jest od osoby prywatnej tak jak napisalem na poczatku . Pierwszy wlasciciel wszystko w aso potwierdzone :) typ zielony w temacie o co zapytalem to nawet nie wiedzial co to jest itp . Tzn jak kupowalem auto slyszalem to pukanie ale to bylo kilka pukniec przez pierwsze 10 sec. Po odpaleniu auta i widzialem ze to sprzeglo na altku i caly napinacz napierd.. jak szalony . Ale to zostalo wymienione i nadal napindala . Z dnia na dzien jest to coraz mocniejszy halas . 

I tak jestem nastawiony na dwumase . Zostala juz zamowiona :) niestety mieszkam daleko od mojego garage i nie mam czasu ,wiec jestem uzalezniony od mechaniora . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności