Skocz do zawartości
wegi3

Pukanie , klepanie z lewej strony silnika Czy to 2 mass filmik

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś na youtube był filmik z identycznym dźwiękiem, lecz pacjentem był Touran. Nagrywający/właściciel od razu wskazał uszkodzone koło dwumasowe. Ja również optowałbym za kończącą się dwumasą. Jak już masz auto u mechanika i jest to kumaty mechanik niech od razu sprawdzi Ci napęd pompy oleju - jeśli jeszcze nie wymieniałeś płynów eksploatacyjnych rzecz jasna (koszt ok 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa oleju byla wymieniana na nowa w 2010r w ramach akcji serwisowej i na kompie wartosci pompy idealne . Olej w skrzyni wymieniony rok temu i przejechane ok 10 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to charakterystyczny odgłos końca żywota dwumasy niczego innego. szykuj kasę na dwumasę. W niskich temp. znacznie głośniej będzie ja słychać.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 77Marek napisał:

Jest to charakterystyczny odgłos końca żywota dwumasy niczego innego. szykuj kasę na dwumasę. W niskich temp. znacznie głośniej będzie ja słychać.

Przyjacielu tak jak pisałem dwumas kompletny luka juz zamowiony . Jutro ma sie mechanik za to zabrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja czytałem o tym, że masz nowy kompletny zestaw. Chyba coś z nim jest nie tak. Nie możliwe żeby nowe sprzęgło wydawało taki odgłos. Chyba, że ma wadę fabryczną.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie nowy wmas czeka na wymiane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie wyjaśniła . Winny był dwumas oraz zerwana poduszka pod silnikiem . Dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie szukał, to na tym filmie ładnie słychać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności