Skocz do zawartości
kgrzes75

Podwyższone wolne obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam większe wolne obroty około 1050,czasami są w normie 800.Dzisiaj doszedłem do tego że jak mam wyłączone ogrzewanie to obroty w normie 800,wystarczy tylko ogrzewanie dać na 24 to zaraz zaczynają wzrastać do 1050.

I jak zaraz wyłączam   grzanie  i stanę na światłach to wraca do 800.

Silnik 1.6 TDI

Proszę o podpowiedz co to może być za przyczyna ?

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek197878, z tymi obrotami to się okazało że mam włączony Automatyczne dogrzewanie i to mi podnosi obroty do 1050.

Po wyłączeniu tej funkcji obroty są w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2017 o 16:19, kgrzes75 napisał:

kubek197878, z tymi obrotami to się okazało że mam włączony Automatyczne dogrzewanie i to mi podnosi obroty do 1050.

Po wyłączeniu tej funkcji obroty są w normie.

wszystko fajnie, mam podobny problem jezeli na zewnatrz jest chlodniej niz +5/+7 ale opisz jak wylaczyc to dogrzewanie ??? w climatronicu czy w menu na discovermedia ?

zaznaczam, ze "rest" mam wylaczony

pozdrawiam...

Edytowane przez mario05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu na klimatronicu, ustawienia  i na wyswietlaczu multimediow odznaczasz dogrzewacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega Kriss555 napisał: odznaczasz automatyczne dogrzewanie.

Zastanawia Mnie to, dlaczego po włączeniu tej funkcji obroty rosną.Może mam słaby akumulator?A ten dogrzewacz potrzebuje dużo prądu.

Jak dobrze kojarzę to u kolegi w octavii 3 włączyłem tą funkcję i obroty nie poszły w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogrzewacz jest elemtryczny i potrzebuje duuzo mocy co za tym idzie pradu...aby wlasnie akumulator ci nie siad, vw automatyvznie wrzuca wyzsze obroty aby alternator chodzil na wyzszych obrotach.

 

wszystko w normie, obroty maja rosnac jak masz dogrzewacz.

Elektryczny...glupi slownik.

 

obroty spadaja jezeli temperatura silnika osiagnie 90 stopni, lub jezeli temperatura we wnetrzu osiagnie zadana temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2017 o 23:13, kriss555 napisał:

Menu na klimatronicu, ustawienia  i na wyswietlaczu multimediow odznaczasz dogrzewacz

Wielkie dzięki zajażyłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich obserwacji dodam, że po włączeniu dogrzewania przynajmniej u mnie zmienia się charakterystyka DSG - auto dłużej ciągnie na danych biegach, rzadziej je zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności