Skocz do zawartości
Gość Włodar

AIRBAG oraz Napinacze pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Włodar

Witam,

W związku z tym, że miałem mały incydent moim passkiem zmuszony jestem wymienić poduszki powietrzne oraz napinacze pasów. Mam następujące pytania:

Czy poduszka pasażera będzie pasować od starszego modelu lub innego auta tzn Tourany itd(np.B5)

Czy napinacze przednie pasów będą pasować od starszego modelulub innego auta tzn Tourany itd(np.B5)

 

Będe wdzięczny za odpowiedzi poparte jakąś wiedzą a nie gdybanie.

 

Mój passek B6 2006 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szogun0

Napinacze pasów nie będą pasować.

Poduszka może pasować, jeśli w innych samochodach jest dokładnie taki sam kształt kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oslabia mnie to.Nie rozumiem ludzi ktorzy posiadaja auta na ktore ich nie stac.auto podejrzewam bez ubezpieczenia AC.i Tak nie obejdzie sie Tobie bez warsztatu...zostaje jeszcze sterownik.......chyba ze ktos wyczysci Ci pamiec.jesli chodzi o pasowanie to najszybciej zapytac w serwisie o nr czesci i sprawdzic w rubryce ktore samochody jeszcze pokrywa.Nie zrob sobie tylko krzywdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

NIe chce zakladac podobnego tematu wiec chodzi mi o to czy sterownika airbag z 2007r trzeba czyścic czy wystarczy wykasowac błędy poduszek VAGiem i wszystko będzie ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku po wypadku zawsze zostaje "Crash Data". Nie skasujesz tego VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem mały incydent tegorocznej cudownej zimy, walnąłem w drzewo i wywaliło mi 2 poduchy oraz pasy od kierowcy juz sie nie zwijają ale od pasażera tak czy te od pasażera tez muszę wymienić?? kasować crash date czy wymienić sensor?? czy sa jakies czujniki do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę do pytania - jak w Touranie wymienić pasy i napinacze? Dużo jest rozbierania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Crash date skasować nie szukać nowego sensora (prawdopodobnie trzeba będzie zdemontować sensor) pasy które są po blokowane wymienić ,poduszki też a pasy które się nie po blokowały pewnie są ok ale na vagu wyjdzie no chyba że ktoś wcześniej wsadził rezystorki i je odblokował.

 

Co do Turana podejrzewam że tu nie ma żadnej filozofi musisz z demontować boki odkręcasz jedne zakładasz drugie i podobnie jak u kolegi.

Pasy są razem z napinaczami .

Roboty zawsze jest trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z pasami i napinaczami sobie poradziłem.

Jeszcze mam problem z czujnikiem bocznej poduszki - podobno jest gdzieś na słupku, ale nie mogę go zlokalizować, może ktoś coś więcej wie na ten temat?

Pewnie są dwa - po jednym na stronę, ja konkretnie muszę wymienić ten od kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że jest na podłodze a dokładniej pod fotelem, przynajmniej tak jest w golfie. Zresztą jak wymieniałeś pasy przednie to byś go zauważył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik bocznej poduszki? jesli dobrze rozumiem chodzi o poduszke w fotelu. Masz 2 wtyczki jedna pod fotelem a druga przy poduszce. innego czujnika nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego mylisz się są czujniki boczne uderzeniowe które są przymocowane do podłogi i znajdują sie na wysokości słupka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w nowszych autach ale z tego co do tej pory widzialem i mozna tak powiedziec naprawialem - to na słupku jest napinacz od pasów tylko. Wystarczy go zmienic aby pasy działały - lub zluzowac pas i dac rezystor. Poza tym reset crash data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mi się wydaje że jest na podłodze a dokładniej pod fotelem, przynajmniej tak jest w golfie. Zresztą jak wymieniałeś pasy przednie to byś go zauważył

 

No niestety nie ja wymieniłem.

Na bank jest czujnik bo mi się błąd świeci, właśnie chodzi o poduszkę w fotelu.

 

Czyli szukać gdzieś na podłodze? Centralnie pod fotelem czy przy słupku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik uderzeniowy to jest to

http://www.allegro.pl/item923571060_czujnik_uderzeniowy_sensor_vw_golf_v_touran.html

i znajduje gdzieś koło słupka ale jeżeli wywala ci błąd poduszki to połączenie jest pod fotelem i jeszcze jedna wtyczka w fotelu i niestety wtedy bedziesz musiał go rozebrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i znajduje gdzieś koło słupka ale jeżeli wywala ci błąd poduszki to połączenie jest pod fotelem i jeszcze jedna wtyczka w fotelu i niestety wtedy bedziesz musiał go rozebrac

 

Nie, błąd jest czujnika, poduszka już wymieniona.

Dzięki, będę go szukał.

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fireblade123

Witam wszystkich forumowiczów.Mam pytanie,jak zdemontować deskę w passacie B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czujnik znalazłem i już mam w rękach.

 

Mój ma numer 6Q0 909 606 K.

 

Na aukcjach widzę takie same czujniki tylko bez K na końcu, jest sam numer "6Q0 909 606".

 

Pytanie brzmi - co oznacza to K i czy mogę włożyć czujnik bez K? Czy nadal będzie błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o czujnik który jest w drzwiach na płycie podnośnika szyby ???

 

różnica może być w opcji jaką ma ten czujnik, ale sądzę że jeżeli wepniesz wtyczkę to będzie OK

mam na zbyciu jeden czujnik ten z drzwi tylko nie mam teraz nr. ale jak coś to jestem w stanie sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności