Skocz do zawartości
Passat1.9TDI110KM

Wycieraczki działają kiedy chcą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przednimi wycieraczkami a mianowicie kupilem ostatnio passata i wszystko bylo okej do czasu pierwszego deszczu. Wycieraczki chodziły na drugim biegu, działały normalnie. Po skończonej jeździe wyłączyłem wycieraczki i zgasilem silnik. Po okolo 2 godiznach znów musiałem jechać i sie zaczelo, odpalilem samochód i chciałem przetrzeć szybe a tu cyk nie działają, zgasilem samochód odpalilem jeszcze raz i problem nie ustąpił. Wymontowalem caly mechanizm, nie jest zatarty, ladnie smiga "na krótko", przekazniki i bezpieczniki również sa okej, manetka tez daje prad na wtyczce ktora wchodzi do silnika zgodnie z biegami. Udalem sie do mechanika, stwierdził ze czujnik od zamykania maski jest uszkodzony, odłączył go i wycieraczki ożyły, nie na długo wczoraj pojawil sie ten sam problem, wycieraczki chodziły na drugim biegu i bylo wszystko okej do czasu kiedy nie wyłączyłem wycieraczek i silnika żeby isc do sklepu. Wrocilem ze sklepu i znów to samo, wycieraczki nie działają..domyslam sie ze to nie byla wina czujnika od maski za ktorego zdiagnozowanie skasowano mnie 50zl a problem wrócił. I nwm czy moze miec tez cos wspólnego to ze tylna wycieraczka również żyje swoim zyciem, włącza sie i wyłącza jak jej sie chce. Prosze o pomoc nim wydam kolejne pieniadze tylko po to żeby problem wrócił i z góry dziękuję.

Edytowane przez Passat1.9TDI110KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień przekaźnik od wycieraczek.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki nr przekaznika masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem juz naprawiony..okazalo się że w silniczku jakis rezystor był uszkodzony, za usulge u znajomego elektronika dalem 20zl i po problemie. Wycieraczki działają od początku grudnia :coolshine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super ja mam problem jak włączę zapłon to cały czas chodzą reakcja na manetce taka,że działają w dwóch prędkościach i tyle nie można ich wyłączyć dopiero bezpiecznikiem podmieniony przekaźnik 377 nic to samo podmieniony silnik dalej to samo jutro kolej na manetki powoli lista się kończy może ktoś miał podobnie to proszę o sugestie.:mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności