Skocz do zawartości
goalabek

Wzrośnięcie spalania po wymianie kół

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, jakieś dwa tygodnie temu zmieniłem w moim passacie koła z 215/60/16 na 215/55/17 i koła są wyższe tak 1,5cm i nie wiem czy nie powinienem zmienić rozmiaru kół gdzieś w komputerze, czy nie wpływa to na parametry spalania, bo po wymianie kół  zauważyłem że na wzrosło mi spalanie. Wcześniej na autostradzie wahało mi się w granicach 4,8-4,9l a teraz mam tak około 5.2l a przy 80 km/h schodziłem poniżej 4l bez problemu a teraz to nie ma szans zejść poniżej 4l. Teraz sam nie wiem w czym jest problem, samochód tankuje zawsze w tym samym miejscu, chodzi mi dobrze bez zastrzeżeń a spalanie wyraźnie wzrosło, podpinałem pod komputer samochód i nie ma żadnych błędów i parametry są w normie. Jedyne co ostatnio zrobiłem to wlałem podwojoną dawkę dodatku do paliwa jak jechałem w dalszą trasę ale wątpię czy by wpłynęło to negatywnie na spalanie bo często tak robiłem i nie miałem większego spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe koła, to większa powierzchnia tarcia i większe opory toczenia. Konsekwencją zawsze jest większe spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności