Skocz do zawartości
brono

Rejestrator - kamera samochodowa - istalacja - zasilanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

u mnie raczej to nie przejdzie. Akurat model kamery który mam ma specjalny tryb parkingowy z niskim poborem energi ale mimo wszystko nie chcę się narazić na rozładowanie akumulatora. W lecie problemu nie ma ale w zimie już jest gorzej. Zobacz w opis adaptera zasilania który podałeś: "odcięcie przy napięciu 11,5V. Sorry ale wtedy akumulator jest już martwy. Samochód nie ruszy.
U mnie tym gorzej, że w rok robię ~7tys km, a więc samochód więcej stoi niż jeździ. 

Ale jak ktoś porusza się codziennie - rozwiązanie dla niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony tryb parkingowy na 12 godzin, czyli jak użytkujesz samochód w ciągu dnia, czy z reguły zaparkujesz gdzieś u znajomych to te 12 godzin zawsze masz dozór. Jak Ci samochód stoi w domu w garażu bo 2 czy 3 dni nim nie jeździsz to kamerka nie działa. U mnie w zimie działa tak codziennie, bo do pracy jeżdżę tylko 12 km, czyli w sumie działa cały czas i akumulator daje rade. Pojawia się komunikat o niskim stanie naładowania, ale z zapalaniem nigdy nie było problemu. A i kamerka rejestruje tylko ruch, także karta starczy na wieki chyba, chyba na parkingu nie rejestruje w full HD, kartę mam 128 GB. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam bierze na czuwanie,  ale jak trzeba bierze więcej i nagrywa. Zresztą w dzisiejszych samochodach sporo rzeczy bierze prąd na postoju. Tez nie miałem problemu z aku przez prawie rok użytkowania, a można w niej ustawić wiele trybów nagrywania oszczedzajacych miejsce na karcie (też mam 128GB) i prąd. A w razie czego zapis z parkingu może sporo wyjaśnić i pomóc znaleźć sprawcę np. uszkodzenia samochodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po kilku próbach z akumulatorami a w zasadzie z ich działaniem, za namową kumpla zamontowałem Mi z Chin przerobiony na wersję US - kabelek w podsufitce podłączony do drugiego gniazda zapalniczki z bezpiecznikiem (całość schowana w tunelu - ta kamera nie ma w ogóle akumulatora tylko kondensator :D więc działa dosłownie chwilę po odcięciu zasilania. ale mi to pasi auto 99% w garażu w domu albo w garażu w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem conkima z Chin i jestem bardzo zadowolony. Mala kamera, maly wyswietlacz, jakosc nagran naprawde bardzo wysoka, zero problemow z odczytem tablic i cena tez dobra. Wczesniej uzywalem kamery znacznie bardziej uznanej firmy i co za tym idzie prawie 3x drozszej i jakosc nagran byla taka sama a nawet momentami gorsza. I wielkosc...moge z czustym sumieniem polecic conkima 0806s, cena z gps ok 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na drogach coraz więcej fantazji dlatego zdecydowałem się zainstalować kamerkę (rejestrator).

Chcę się przygotować, dlatego chcę Was podpytać czy w okolicach lampki znajdę stały + oraz plus po stacyjce?

Mój rejestrator potrzebuje masę, plus stały i sygnał kiedy zapłon jest włączony.

Jeśli nie ma w okolicach lampki potrzebnych  typów zasilania to skąd ciągnąć nowe kable? Ze skrzynki bezpieczników?

Osobiście nie chcę sciągać słupków bo zwykle potem coś gdzieś odstaje...

Z góry dzięki za wsparcie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ściągać słupki? Tam kabel fajnie wchodzi, prąd mam z bezpiecznikow po lewej stronie. 

IMG_20171127_162204.jpg

IMG_20171127_162256.jpg

IMG_20171127_163335.jpgkamerkę miałem na początku za lusterkiem, nie było jej widać, ale tam nie lapala sygnału GPS, dlatego jest teraz na prawo i teraz sygnał łapie. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w ASO podpieli się nad lusterkiem do prądu, wycięli małą dziurkę na kabelek, natomiast szczegółów podłączeniowych nie znam, ale da się nie iść kablem po całej kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zasilanie pociągnąć że skrzynki bezpieczników po lewej stronie kokpitu .

Na pewno znajdziesz wolne pola bezpieczników szerokich i wąskich ,w szerokich na ogół masz plus po stacyjce ,a na wąskich plus stały , będziesz potrzebować dwa piny/konektory bo w miejscach gdzie są wolne pola bezpieczników piny nie są włożone , N90732603 , n90684502 dostaniesz w aso koszt to 1.50zł.Ja jak robię to demontuje pokrycie słupka A , że20180626_223038.thumb.jpg.cfd0f9b6c845962d322b139ea12bb044.jpgby  kable umocować razem z oryginalną instalacją,  ale jak nie chcesz tego robić to możesz kable wciśnąć między szybę a pokrycie słupka A , najlepiej jakimś plastikiem , np plastikową szpachelką.

Dodatkową zaletą takiego wykonania jest to że jak coś będzie się działo z wideorejestratorem to możesz szybko wyjąć bezpiecznik i odciąć zasilanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Poszedłęm na łatwiznę.

Stały + oraz masę podczepiłem pod grubaśne przewody od jednostki MMI w schowku.

Plus po stacyjce poszedł od zapalniczki samochdowej. 

Mało rozbierania i mi pasowało, bo z przewodami szedłem prawą stroną auta.

Przewód od tylnej kamery udało się wepchnąć w gumowy tunel między tylką pokrywą (kombi) a karoserię (dach) i wyszło bardzo estetycznie.

Pozdrówka

Przy okazji polecę rejestrator BLACKVUE. Wydaje się, że są to drogie zabawki jednak robotę robią dobrą.

W innym aucie miałem kamerę za 200 zł, teraz wykosztowałem się ponad 10x tyle i moim zdaniem było warto.

PowerMagic jak u paolokos też się przydaje!

 

image.thumb.png.9e1cbfb6e61a0ccc0f7431c29d09c3b0.png

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja dzisiaj podłączyłem w podobny sposób:

 20190715_113957.thumb.jpg.7ab44a8c8a65384dcc3b1e9518b18b4b.jpg20190715_114008.thumb.jpg.2687eb6de0e2206d541304228b8f2424.jpg20190715_114003.thumb.jpg.adb9e5efaeb3e4a55a121684a06ea115.jpg

Na drugim zdjęciu widać kabelek zakończony gnizdem z bezpiecznikiem. Fajna sprawa, jeśli nie mamy wolnego slotu na podpięcie. Reszta ustrojstwa na zdjęciu 3 z małym pudełeczkiem :), które to wyłączy kamerę, gdy będzie niski stan prądu w aku.

Kabelek z kamery poprowadzony w podsufitce, wzdłuż krawędzi szyby, wewnątrz słupka A (dodam, że nie trzeba demontować, tylko z wyczuciem wcisnąć kabel / ewentualnie schować go pod uszczelką drzwi).

Gdyby ktoś był zainteresowany tym kablem, to ja kupiłem na ebay: kabel do kamery z odcięciem prądu przy niskim napięciu aku.

 

Moją kamerę podłączyłem w ten sposób, aby dostawała prąd wraz z zapłonem i gasła po wyłączeniu auta. Jeśli ktoś preferuje podłączenie na stałe, to należywpiąć kabel z bezpiecznikiem "piętro" wyżej i mamy zasilanie cały czas. W takim połączeniu przyda się takie urządzenie, aby nie rozładować aku.

pozdro

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po raz kolejny "nieznany sprawca" przerysował mi samochód pod blokiem i postanowiłem zmodyfikować zasilanie swojego wideorejestratora. Chciałbym go zasilić ze skrzynki bezpieczników wewnątrz kabiny. Czy ktoś z was orientuje się pod który bezpiecznik najlepiej się podpiąć, żeby zasilić wideorejestrator w sposób ciągły niezależnie od pracy silnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozwiązać taki patent jak BLACKVUE POWER MAGIC PRO lub coś podobnego innego producenta.

Sprzęt dba aby akumulator nie został wyładowany do zera.

Tu masz ładnie opisane https://allegro.pl/oferta/blackvue-power-magic-pro-do-kamer-smochodowych-8520471643 

Poczytaj jeszcze tu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na początek tego tematu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam nie podajesz pod który konkretnie bezpiecznik się podpinasz, żeby mieć stałe zasilanie niezależnie od pracy silnika a mi właśnie o taką informację chodzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo juz nie pamiętam, ale jak weźmiesz jakiś probnik/miernik to znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej przeprowadzić kabel wideorejestratora aby podpiąć się w tylne gniazdo zapalniczki w bagażniku? Zastanawiam się, czy lepiej przeciągnąć prawym słupkiem w dół i potem pod uszczelkami drzwi dołem i dotyłu czy może lepiej jakoś górą przy suficie uszczelkami drzwi.

Jak się zdejmuje przedni słupek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A po co tak kombinować jak masz skrzynkę bezpieczników tuż nad nogami kierowcy? Przeciągnąć kabelek przez słupek A, od razu do skrzynki. Do tego przejściówka pod bezpiecznik za parę złotych i temat do zamknięcia w godzinę.

Kable w uszczelce to prowizorka. Jak przejdziesz pomiędzy drzwiami? Od kładzenia kabli przy podsufitce trzymaj się z daleka - tam jest kurtyna. Pozostaje ściągnięcie progów, pytanie tylko po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kurtynami masz rację, lepiej tego nie ruszać. No ok, a jak się ten słupek zdejmuje aby czegoś nie wyłamać? Wystarczy jakoś w odpowiednim miejscu pociągnąć i powinien wyskoczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 10:08, Jarod84 napisał:

Ja robiłem w ASO podpieli się nad lusterkiem do prądu, wycięli małą dziurkę na kabelek, natomiast szczegółów podłączeniowych nie znam, ale da się nie iść kablem po całej kabinie

@Jarod84ile płaciłeś i czy załącza się wraz z uruchomieniem silnika i czy nagrywa na postoju jak ktoś przejdzie przed autem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności