Skocz do zawartości
brono

Rejestrator - kamera samochodowa - istalacja - zasilanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem więc zakładam nowy temat. 

A szukam informacji jak macie zamontowane kamerkę (wideorejestrator). Chce zamontować koło lusterka wstecznego jednak mam problem z kablem.

W Hondzie wcisnąłem go między szybę a słupek i wyżej pod podsufitką. Tu się tak nie da. Nie ma tam wolnej przestrzeni.

Jak dobrze poprowadzić kabel i go schować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze będzie ciężka sprawa, ja tak samo się mam zamiar kupić kamerkę i nie ma gdzie tam upchać kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem, chwile miałem w hondzie i teraz 300 pln leży i nie wiem jak zamontować :/ a nie zdzierżę jakiegoś wiszącego kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wcisnąć, u mnie wychodzi kabel spod plastiku lusterka, mogę jutro zrobić zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to wrzuć fotkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem zlecić instalację w punkcie car-audio (Bariera dźwięku). Montaż mam umówiony na 7 grudnia to wtedy będę mógł Wam coś podpowiedzieć ;)

Kupiłem kamerę Viofo A119S v2 i do tego okablowanie do podpięcia na stałe aby mieć aktywny "tryb parkingowy".

Edytowane przez multisync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie wpiete pod bezpieczniki pod kierownica, po lewej stronie jest wpieta wtyczka i power bank od kamerki, potem kabel idzie słupkiem do góry, jego lewa strona, na górze słupka gdzie jest łączenie z pidsufitka  przechodzi od strony szyby i idzie pod podsufitka do lusterka. Tam wchodzi pod ten plastik i można go wyciągnąć gdzie się chce- na 4 zdjęciu wciągnięty z lewej strony. Na początku miałem kamerkę pod lusterkiem, także jak siedzisz za kierownicą to nic nie widać, wszystko było schowane. Ale tam niestety nie działał GPS, więc musiałem przesunąć ja na prawo, gdzie jest to czarne. Tam sygnał przechodzi i jest ok. Muszę tylko trochę kabel podciągnąć, żeby go lepiej ułożyć, ale to może kiedyś. 

IMG_20171127_162256.jpg

IMG_20171127_162208.jpg

IMG_20171127_162204.jpg

IMG_20171127_163335.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem, więc pytanie może się wydać głupie - czy jest taka możliwość, żeby mieć wideorejestrator bez podłączania "na stałe"? Nie chciałbym pruć auta, którym zamierzam jeździć 2 lata, a potem go oddać...

Może są takie rejestratory, które mają "solidne" akumulatory (choć google twierdzi coś innego)? A może jest jakiś sposób, żeby bez specjalnej inwazji wewnątrz takie zasilanie jednak podłączyć?

Jakoś nie wyobrażam sobie wiszących kabli przez środek konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co masz pruc cokolwiek? Kabel co widać na zdjęciu  u mnie to tylko pare centymetrów, całkowicie niewidoczny z pozycji kierowcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pruć" - miałem na myśli właśnie kwestie związane z przeciąganiem kabli przez słupki/podsufitkę... Wiem, że normalnie nie ma z tym problemu, ale wolałbym uniknąć ewentualnych przygód wiedząc, że auto nie stanie się moją własnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolokos - mógłbyś opisać/pokazać/sfotografować jak podłączyłeś gniazdo zapalniczki pod te bezpieczniki ? I które ?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić plastik pod kierownica, jak będę miał chwilę to to zrobię. Ja mam sterownik z akumulatorkiem, ustawione mam na 12 godzin, trzeba zmierzyć gdzie jest napięcie po wyłączeniu zaplonu, jak oczywiście ktoś chce mieć dozur na parkingu. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu - serwis zamontuje mi to za 280 zł brutto, podobno zajmie im to 1,5 godziny :)

Przynajmniej jak coś sknocą z montażem, to będzie wiadomo na kogo zwalić winę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę Ci Barierę Dźwięku, gdzie montowałem kamerę w moim B8. Profesjonalnie a koszt niższy bo 150 zł jeśli masz swoje "zabawki" do podłączenia. Czas - ok. 1,5 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, multisync napisał:

To ja polecę Ci Barierę Dźwięku, gdzie montowałem kamerę w moim B8. Profesjonalnie a koszt niższy bo 150 zł jeśli masz swoje "zabawki" do podłączenia. Czas - ok. 1,5 godz.

ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2018 o 21:37, paolokos napisał:

Trzeba odkręcić plastik pod kierownica, jak będę miał chwilę to to zrobię. Ja mam sterownik z akumulatorkiem, ustawione mam na 12 godzin, trzeba zmierzyć gdzie jest napięcie po wyłączeniu zaplonu, jak oczywiście ktoś chce mieć dozur na parkingu. 

A pod który bezpiecznik podpiąłeś ten "stały" prąd ? Ja gdzie nie podłączyłem - to wyskakiwała mi choinka błędów.

 

Sam zamontowałem sobie komplet kamer przód tył ... i cały weekend mi się zeszło ... zniszczyłem kilka blaszek - w tym jedną ze słupka a którą tylko w serwisie można dostać. Ale jestem dumny ze swego dzieła :D- pozostało mi tylko podpiąć pod któryś bezpiecznik albo ciągnąć kabel z akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9.02.2018 at 3:52 PM, LeszekCzarny said:

Może są takie rejestratory, które mają "solidne" akumulatory (choć google twierdzi coś innego)? A może jest jakiś sposób, żeby bez specjalnej inwazji wewnątrz takie zasilanie jednak podłączyć?

Niestety nie ma takich kamer. Większość ma problem, żeby na baterii kilka minut pracować, a co dopiero godzinami.

Ja u siebie wsadziłem kartą płatniczą pod podsufitkę, dalej słupkiem, nad nogami pasażera, pod prawym plastikiem i stamtąd wychodzi wtyka do zapalniczki. Można powiedzieć, że jest to nieinwazyjnie, bo wyciągnięcie kabla zajmuje ok. 1 minuty.

Tak z ciekawości - wie ktoś, czy czepiają się w Austrii? Słyszałem, że CB i kamera są u nich niedozwolone.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, 

Ja mam małą zgrabną kamere zaraz przy lusterku, a kabel pochowany w podsufitce i boczkach. Jak by ktoś potrzebował kamer w dobrych cenach to pisać tutaj albo na PW, rabaty dla użytkowników Passatów na bank :). 

 

IMG_4274.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś moja Viofo A119S v2 została uruchomiona :)
Zasilanie: 12V to 5V konwerter
Do tego: Allegro Bajpas bezpiecznika

Krótki opis: zasilacz podpięty w skrzynce bezpieczników (pod włącznikiem świateł). Podpięty bajpasem do bezpiecznika (bodaj F37) gdzie pojawia się plus po stacyjce. Kolejno: ściągnięty słupek i kabel przeciągnięty pod podsufitką do lampki. W obudowie lusterka podpiłowana maleńka dzurka, tak aby kabel mógł swobodnie wychodzić i nic nie odstawało.. 
Kamerkę dałem po stronie kierowcy bo była duża różnica w rejestrowanym obrazie - wolę żeby się nagrało dokładnie to co ja widzę.

Efekt: 

IMG_20180514_185527.jpg

IMG_20180514_185557.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przepiąć na stały +12, i zastosować takie coś

https://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/Adapter-zasilania-12-24V-do-samochodu-DOD-DP4/399

 lub podobne, wtedy będziesz miał tryb parkingowy praktycznie ograniczony wielkością karty. Taki zestaw mam u siebie, i często się przydaje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności