Skocz do zawartości
Albercik

Nawiew na twarz po lewej stronie - leci powietrze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukałem podobnego tematu, ale nic nie znalazłem, co bym mógł dopasować do problemu. Otóż - jakiś rok temu padł mi silniczek regulacji temperatury po prawej stronie. Wymieniłem, działa (ł). Jakiś miesiąc temu - padł silniczek po lewej stronie. Dostęp tam jest, jaki jest, ale udało mi się go wymienić. W tym samym czasie - zimno zrobiło się po obu stronach, ale myślałem, że to klimatronik (nowy panel - z golfa/tourana) wariuje bo walnięty lewy silnik. Niestety - po wymianie silnika lewego - z prawej było nadal zimno i okazało się, że silnik, który wymieniałem rok temu - padł. Znowu. Dziś go wymieniłem. Jednak...

Po drodze zaobserwowałem kolejny objaw: niezależnie od ustawienia kierunku nawiewu - cały czas leci mi powietrze z lewej kratki nawiewu na twarz. Nie ważne czy ustawię nawiew na szybę czy nogi - z tej jednej kratki leci cały czas powietrze. Sprawdzałem pozostałe - tam nic nie leci (obie środkowe i prawa). Myślałem, że to też ma związek z padniętymi silniczkami temperatury, jednak po wykasowaniu błędów i wykonaniu adaptacji - błędów nie ma, a powietrze dalej leci.

 

Czy tam jest jakaś dodatkowa klapka, która reguluje tylko tą kratkę, czy gdzieś indziej trzeba szukać?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ten post rok temu, nikt niestety nie odpowoedział. Przez ten rok nie udało mi się rozwiązać problemu.

 

Może trafi się teraz jakaś dobra dusza, która będzie wiedziała, dlaczego z lewej kratki nawiewu na twarz leci powietrze zawsze? Dodam tylko, że temperatura tego powietrza jest zgodna z ustawioną (jak zimne - leci zimne, jak ciepłe - leci ciepłe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij się VCDS, wejdź w bloki pomiarowe i sprawdź czy po zmienieniu pozycji nawiewu parametry w programie są inne. Ja chyba od tego bym zaczął. Nie wiem dokładnie który silniczek za to odpowiada, ale może zaraz ci sprawdzę. Można też zdjąć osłonę, i organoleptycznie sprawdzić czy cięgno się rusza. Ewentualnie odczepić je od silniczka, zmienić położenie ręcznie i sprawdzić jaki jest rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adams napisał:

Nie wiem dokładnie który silniczek za to odpowiada,

Hmm, ale to ta jedna kratka jest oddzielnie sterowana? Myślałem, że tam jest jedna klapka która puszcza albo na twarz, albo nie. W sensie, że na wszystkie na raze, a nie każdą po kolei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to tam są trzy klapki które kierują strumieniem powietrza

 

Sprawdź grupy 14, 15 i 18 jak zachowują się podczas zmiany kierunku  nawiewu

 

image.php?di=Q5DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adams napisał:

ogólnie to tam są trzy klapki które kierują strumieniem powietrza

no tak. jedna na twarz, jedna na nogi i jedna na szybę.

 

Dziwne tylko, że u mnie leci nie ze wszystkich kratek na twarz, a tylko z jednej (najbardziej po lewej).

Jak wróci żona to skoczę do auta i sprawdzę :) 

 

P.S. W międzyczasie (kiedy problem cały czas występował) wymieniałem kilka razy silniczki temperatury i robiłem adaptację klap klimatyzacji z nowymi silniczkami, więc gdyby to był problem braku nastaw to by się już rozwiązał :( 

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności