Skocz do zawartości
CICHY-GT

Słaby sygnał pilota Webasto max 5 metrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Proszę o pomoc , zakupiłem na eBay pilot do webasto Telestar T91R. W aucie mam zdalne sterowanie radiowe ogrzewania postojowego:
Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5Q0 963 513
Pilot działa, zaprogramowałem go przez VCDS-a i wszystko jest ok z tym ze pilot działa tylko w aucie i po za autem w odległości 5m po wyżej już nie łapie sygnału czasami zdarzy się ze załapie sygnał w odległości mniej więcej 10m , proszę powiedzcie mi w czym jest problem czy to wina pilota? niby jest nowy Czy to wina anteny? ale nawigacja działa poprawnie. Bateria została wymieniona na nowa. Producent pisze ze te piloty sięgają do 1000m a mój łapie tylko 5 wiec coś jest tu nie tak.

Dodoam ze po wymianie  akumulator na nowy Varta E39 i jest taki sam problem z sygnałem pilota Webasto jest troszkę lepiej bo teraz to z balkonu mi łapie sygnał ale to muszę wyjść na balkon wychylić się i wtedy załączyć. Sprawdzałem naładowanie akumulatora i jest na 95%, dodam ze mam Craftera również z Webasto i pilot łapie mi nawet z kuchni w domu, wiec co może być nie tak z tym pilotem? Czy to sam pilot jest uszkodzony? Kupiłem z Ebay i pisali ze jest nowy. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też łapie z domu (II piętro), a auto stoi na parkingu dobre 300m dalej.

Jak kodowałeś VCDS nowego pilota ? Z tego co wiem pilota się dodaje procedurą (wyjęcie na chwilę bezpiecznika sterownika webasto i potem klawiszami pilota).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot zaprogramowałem przez VCDS ale co to by była za różnica miedzy zaprogramowaniem VCDS a wyciągnięciem bezpiecznika ? czy to rzeczywiście miało by taki wpływ na sygnał pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy ma wpływ... Webasto pisze o kodowaniu pilota tymże pilotem. Po prostu ciekaw jestem jak to zrobiłeś przez vcds. Możesz zdradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musisz wejść w 18-Ogrzew.pomocn następnie w Nastaw Podstawowy następnie dajesz odblokowujesz urządzenie grzewcze a następnie wyuczenie nadajnika radiowego jak będzie uruchomiony to wciskasz ON na pilocie i go programujesz.

1.png

2.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko, po co trzeba robić odblokowanie urządzenia ? webasto mi działa, pilot też, chcę tylko dokupić dodatkowy.

btw - od T91R też podejdzie ? z tego co czytałem to piloty do T i R są te same (różnica tylko w centralce z/bez linii analogowej)

https://allegro.pl/oferta/vw-pilot-t91r-ogrzewanie-postojowe-7n0963511-nowy-7891216680

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończył żywotność mój pilot t90 i chciałbym kupić nowy, ja wiem że te z b7 pasują ale czy z b8 też pasuje o nr 3g0963511 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tutaj nowy za śmieszne pieniądze. Dwa kliknięcia vcds i dokodowałem jako drugi. Nie wiem czy od B8 podejdzie.

https://allegro.pl/oferta/vw-pilot-t91r-ogrzewanie-postojowe-7n0963511-nowy-7891216680

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa pilota T100 (mały jak T91, ale z wyświetlaczem). Chodzi mi o to żeby wiedzieć czy piec chodzi, bo obecnie borykam się z przypadkowym wyłączaniem, a T91 tylko pokazuje czy włączyłem.

btw - pojawiła się nowsza opcja ThermoCall->ThermoConnect z nową apką i działaniem po necie, a nie sms, ale koszt to 1750pln + po darmowym roku 35eur za utrzymanie karty gsm, która jest w zestawie (działa w całej EU).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności