Skocz do zawartości
Firing

Vacum pompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie chciałem się dowiedzieć co to za śruba na vacu pompie w passacie b6?

Cieknie mi z niej ropa i jak się rozgrzeje to śmierdzi z nawiewów ropą.

Dokręciłem ją lekko, może pomoże ale jest pod nią podkładka miedziana, zastanawiam się czy spełnia ona zadanie uszczelki coś jak w korku miski olejowej.Jeśli tak to pewnie się wygniotła i wypadało by wymienić.

Na zdjęciu zaznaczona śruba

 

vacuum_pompa_luk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten film Ci pomoże, ale warto zobaczyć.

i tu 

 

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sylwek1972 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry szanowni uzytkownicy forum ?

Byc moze ktos zechce mi pomoc oraz udzielic paru informacji ktore potrzebuje wiedziec. Wiec do rzeczy

Chodzi o pompe vacum znajdujaca sie w 1.9 bxe na bloku silnika obok akumulatora. Pompa (038145209Q) jak na foto nr 1.

Z pompy wychodza 3 "króćce" potrzebowalbym wiedziec jakie przekroje wezy paliwowych wchodza na nie oraz jakie opaski zaciskowe musza byc zalozone najlepiej jakies fabryczne lub ich odpowiedniki. 

Na foto nr 2. Weze/rurki paliwowe maja oznaczenia nr. 16 a opaski zasickowe nr. 17

16 - 03G130308K

17- N90768301

Chce ustalic jakie wezyki musze kupic srednica wew./zew. oraz jakie opaski na poszczegolne kroćce srednica wew./zew oraz jaki typ opaski najlepiej zastosowac a takze jakies narzedzie do ich zaciskania???

Bede bardzo wdzieczny za pomoc ?

Screenshot_20200531-201232_Allegro.jpg

460201250.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdzie post pod postem no ale coz... ? (Marek tylko nie upominaj?)

Jestem po wymianie vacum oraz uszkodzonego weza chlodniczego, niestety nie obylo sie bez niespodzianek zerwane gwinty w bloku aluminiowym mocujace vacum, sytuacja jakos odratowana poki co nic nie cieknie. Takze tego sama pompa luka nie dosc ze ciekla sama w sobie na uszczelkach to jeszcze te gwinty slabo trzymaly i byla kaszana.

Moze komus sie przyda, jakie objawy miewalem w 1.9 bxe

- telepanie autem na biegu jalowym

- szarpanie przy okolo 2tys obrotow podczas przyspieszania

- podczas tankowania notorycznie odbijalo pistolet

- przy porannych odpaleniach bialy dymek z rury o gryzacym zapachu

- na moje oko pompa puszczala rope do oleju

Po wymianie wszystkie dolegliwosci ustaly. Gniazda w bloku udalo sie odratowac i wykonac poprawe gwintow o tych samych rozmiarach tj. M8, M6 byly okej. Bede obserwowac czy nic nie cieknie poki co przejechane 300km i jest okej, natomiast jesli cos bedzie nie tak mam plan przegwintowac gniazda na M10 wkrecic prety gwintowane nierdzewne w blok i przykrecic pompe nakretkami. 

Oczywiscie wymiana oleju i filtrow przy tej operacji wydala mi sie koniecznoscia. Wezyki pozmieniane zacisniete opaskami oetiker nic rowniez nie cieknie. Czas operacji 6h przez te nieszczesne gwinty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś powiedzieć jaki zestaw uszczelek idzie do pompy vacum Bosch 038 145 209 M w passacie b6 silnik 2,0 TDI 8V BMP bo mam taki problem z odpaleniem po nocy lub po dłuższym postoju raz załapie i gaśnice potem muszę długo kręcić i odpala. Jak piszę w złym temacie to podeślijcie link do odpowiedniego tematu. Dzięki. 

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności