Skocz do zawartości
Gość Krucha

Pompka spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krucha

Witam,

 

Dzisiaj zauważyłem brak spryskiwaczy (przód + tył). Pierwsze o czym pomyślałem to bezpieczni - jest OK. Potem pomyślałem, że może nie ma płynu (dziwne, bo kontrolka by się świeciła, ale płyn był).

Postanowiłem sprawdzić napięcie na kostce przy pompie - jest, wszystko OK.

W takim razie pompka spryskiwacza zmarła...

 

Pytanka:

1. Czy ta pompka jest rozbieralna?

2. Jaka powinna być na niej rezystancja (nie wiem jak sprawdzić czy na pewno zepsuta)?

3. Pytałem już w ASO - 133 PLN brutto - Czy gdzieś są taniej?

4. Wężyki nie dochodzą bezpośrednio do pompki, ale do plastikowego 'dzingielka' z boku - takie białe, przypomina mały filtr albo coś... (nie mam jak zrobić zdjęcia bo to zostało w aucie więc narysowałem) Macie pomysł co to i czy pampa to komplet z tym czy bez?

 

Załączam zdjęcie pompki i pompki z 'dzingielkiem'.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130zł i masz drogo ? w Uk za taka pompke płacisz 40 funtów w serwise VW. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudio

Krucha, AP, InterCars, Fota, Bronowski ~50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

Problem rozwiązany!!!

 

InterCars = zamiennik = 32 PLN brutto

 

Pasuje idealnie i nawet wygląda identycznie.

Działa lepiej niż poprzednia (może była już na wykończeniu).

 

Ciekawostka :) - Rozebrałem tą starą. Gdyby nie to, że się rozszczelniła i zardzewiała w środku, to dało by się ją naprawić.

 

Dzieki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z pompką spryskiwaczy- działa ale przecieka z tego otworu w obudowie nad uszczelką i w kilka dni opróżnia zbiornik płynu tworząc brzydką kałużę. Czy coś można z tym zrobić czy tylko na szrot i nową założyć? :)

 

Zdjęcie szkodnika:

pompka_spryskiwaczy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wcześniej pisali uważam, że nie ma sensu bawić się w naprawy takich pompek. Obecnie na rynku jest naprawdę wiele tani i przede wszystkim wysokiej jakości zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym poznać czy to pompka ? mi też ubywa płyn. Postawiłem auto w garażu, dolałem do pełna rano wchodzę i płynu nie ma około 300-400ml. Dośc szybko mi on się konczy bo leje pełno i po kilku dniach zapala mi się kontrolka. Od czego zacząć nadkole? nie widzę zadnych przecieków gdy swieciłem lampką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kam91 napisał:

Od czego zacząć nadkole?

Miałem ten sam problem w swoim b7. Wymontowalem zderzak i szybko okazało się że to przetarte wężyki toż przy pompce przepuszczają płyn. Wężyk szczelnie owinalem taśmą izolacyjną na większej powierzchni. Dodatkowo opalilem nawinięta taśmę w celu lepszego sklejania. Od ponad roku wszystko jest O.K. Dodam, że wina przetarcia było to że wężyki są bilsko siebie. 

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności