Skocz do zawartości
Bext

Brak mocy. Po pojawieniu się checku moc powraca.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

B6, 1.9 tdi BXE, 105km, 206tyś

Borykam się z problemem który wiele razy był opisywany na forum jednak wyróżniają go pewne fakty. Brak mocy następuje w momencie odpalenia samochodu a nie jak w większości przypadków podczas jazdy przekraczając daną prędkość lub obrotów, samochód muli ( i w moim odczuciu spalanie drastycznie wzrasta ) efekt jest losowy. Po przejechaniu kilku km autem gdzie jest odczuwalny brak mocy, zgaszeniu i odpaleniu samochodu pojawia się kontrolka check engine i tu uwaga - moc powraca. Po podróży i wyłączeniu samochodu kontrolka znika, czasami zdarza się że przez dzień lub dwa się nie pojawia, auto jeździ dobrze i tu wraz problem się powtarza w taki sam sposób.

Błędy który pokazał komputer wskazywały na czujnik ciśnienia doładowania i przepływomierz. Mechanik który zajmował się moim autem podmienił obie części i stwierdził że wszystko jest ok. Według mechanika w grę wchodzi tylko regeneracja turbiny.Nie wiem czy może to mieć znaczenie ale dwumas jest również do wymiany. W piątek jestem umówiony z innym mechanikiem ale może ktoś z Was miał podobny lub ten sam problem. 

Samochód kupiłem od szwagra miesiąc temu, problem pojawił się na początku roku, wymieniono czujnik ciśnienia i problem ustał na kilka miesięcy. Później pojawiał się sporadycznie do ponownego uruchomienia auta. Po przyjeździe na śląsk problem ma charakter ciągły ... 

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności