Skocz do zawartości
gino9

Dziwnie parujace szyby

Rekomendowane odpowiedzi

dziwnie paruja mi szyby...zostaje takie tluste smugi zaparowanej szyny przedniej i dwoch bocznych..klima za dobrze sobie nie radzi z tym.zostaje para przy podszybiu....gdy wycieram to trudna ja zmyc...ostatnio ogrzewanie slabo chodzi takze..od zimnego silnika na postoju gdy mylem auto na wlaczonym to clima byla ustawiona na H a i tak zimne lecialo.Po przygazowaniu zaczelo troche leciec cieple.Dodam ze z miesiac temu po wlaczeniu na climatronicu AUTO cos pyklo i poszedl bialy dym z na przednia szybe...blad jaki mam to 4FA bo klapka nie chodzi ale jest otwarta,nowy filtr kabinowy,brak wody w podszybiu,termostat nowy....Jesli co to mam maly wyciek plynu chlodniczego przy chlodnicy..Jakies pomysly rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym to wnioskujesz?Sprawdzilem weze wchodzace i wychodzace z nagrzewnicy i jeden jest goracy drugi cieply takze jest przelot...Nie widze zadnych wyciekow za schowkiem jedyne co to tyl miedzy grodzia a oslona nagrzewnicy jest zimna ta oslona jak lod mimo ze climatronic ustawiony na H.....Tez tak mysle ze plyn chlodniczy sie gdzies chyba ulatnia ze szyby paruja taka biala tlusta mazia ...i nawiew nie daje rady jej usunoc miejscami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wnioskuje że płyn Ci wycieka na nagrzewnice i paruje stąd tłusty osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jak nalałem więcej wody niź wódy do szklanki do filtra kabinowego(bo miałem plastik który puszczał i lałem pod kątem) to parowało strasznie. Jak wysechł filter było lepiej. Jak był nowy z wkładem węglowym absorbował dużo mniej wilgoci. Zacznij od tego, bo to najniższy koszt. A później patrz gdzie leci, bo leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jerzalke napisał:

Wszystko fajnie, ale jak nalałem więcej wody niź wódy do szklanki do filtra kabinowego(bo miałem plastik który puszczał i lałem pod kątem) to parowało strasznie. Jak wysechł filter było lepiej. Jak był nowy z wkładem węglowym absorbował dużo mniej wilgoci. Zacznij od tego, bo to najniższy koszt. A później patrz gdzie leci, bo leci.

Wóda się rządzi swoimi prawami. Wystarczy, że z mocno po alkoholu ktoś wsiądzie Ci do auta to szyby też bedą parowąć. Jak masz wode czystą gdzieś to będzie poprostu woda a nie tłusty osad na szybie, takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności