Skocz do zawartości
MyszaKielce

Brak stopu po wymianie nagrzewnicy - B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wymianie nagrzewnicy ( a co za tym idzie rozpięciu kostek elektryki - światła mijania i postojowe, radio, zapalniczka, oświetlenie konsoli nawiewu, stacyjki, jakieś 2 małe kostki pod konsolą w podłodze i dmuchawa) i złożeniu wszytkiego do kupy okazało się, że nie działają światła stopu. Ma ktoś pojęcie co źle zrobiłem? Sprawdzałem bezpiecznik - ok, na krótko kabelkiem od bezpiecznika do tylnej lewej lampy - świeci. Ale nie dochodzi prąd do czujnika i potem z czujnika do świateł też nie. Na krótko od bezp. do czujnika i z czujnika drugim stykiem też na krótko do świateł działa, ale odwrotnie - czyli stop się świeci bez naciskania pedału a gaśnie jak pedał się wciśnie. Wynikało by, że czujnik działa tylko dlaczego odwrotnie. Czujnik w kolorze niebieskim. Jest też przy pedale hamulca drugi czarny ale bez podpiętej żadnej kostki. A może ja coś źle robię? Proszę o pomoc.

Rano teraz okazuje się, że silnik cały czas pozostaje na wyższych obrotach coś jak na ssaniu. Wieczorem tego nie było. Jakieś zwarcie? A może jakiś przekaźnik? 

Edytowane przez MyszaKielce
Dopisanie treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki działają odwrotnie (wciśnięty światła stop gasną, kiedy wciśniesz hamulec i czujnik nie jest wciśnięty światła stop się zapalają). U mnie w obydwóch B4 czujnik niebieski jest zaraz nad tym czarnym, co za tym idzie po wkręceniu obydwóch czujników w stelaż przy pedale hamulca obydwa powinny być lekko "wciśnięte" kiedy hamulec jest nie naciśnięty, natomiast musisz sobie tak wkręcić ten niebieski by już delikatne naciśnięcie hamulca rozłączało niebieski czujnik - co za tym idzie włączało światła stop.

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem o co chodzi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności