Skocz do zawartości
dirve

Wymiana tylnych klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Przebieg prawie 30 tys i jestem zdziwiony bo tylne klocki zużywają się szybciej niż przednie i przy wymianie opon zobaczyłem , że z tyłu klocki niedługo się skończą.
 

Teraz moje pytanie ... ręczny jest elektroniczny .. jak się zabrać do wymiany ? Widziałem jakieś procedury w passacie CC b7 .. ale nie wiem jak to ma się do b8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcds-em odsuwasz klocki od tarcz i po temacie. Jest podobnie jak w B6. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie ? Przy jakim przebiegu sknczyly sie wam tylne klocki ? Dodatkowo sie zdziwilem, ze przednie klocki po 30 tys wygladaja bardzo dobrze, a tylne juz dogorywaja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam teraz na liczniku 32 tys i tylne klocki sa grubsze niz przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 63000 i jeszcze na jakieś 10 000 wystarczą.

Przód i tył podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, klocki z tylu sa ciensze niz przednie ?. I zastanawiam sie..o co cho..

Ostatnio sie dowiedzialem, ze z przodu sa czujniki odnosnie klockow,a z tylu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55 tys., auto kupilem uzywane, wiec nie wiem czy bylo cos wymieniane ale watpie, jezdze tylko po autostradach i tak:

przod mamd obry jeszcze duzo klocka tarcze ladne

tyl klocki na wykonczeniu tarcze padaczka

Mam do was pytanie - czy nieautoryzowany mechanik w Polsce ma juz licencje na VAga aby odsunac klocki do zmiany ??? pytam bo bylem miesiac temu u niemca w warsztacie, zwykly warsztac, podlaczyl i nie dal rady powiedzial ze musi jeszcze uplynac czas az beda mogli kupic licencje. A do tego czasu to tylko w autoryzowanym!

Ja chcialbym w urlop w grudniu w Polce wymienic w Norauto i nie wiem czy dadza dade - pytalem ich telefonicznie, powiedzieli ze musza podlaczyc i sprawdzic ...

 

 

 

Edytowane przez vitrex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocki w B8 odsuniesz zwykłym VCDSem, więc nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytaucję z klockami. Na wiosnę przy wymianie opon klocki do wymiany. W styczniu jestem umówiony na serwi z uwagi na problemy z DP przy niskiej temperaturze więc zapytam w salonie co jest powodem takiego zużycia klocków właśnie z tylu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

z waszych i innych opisów na forum oraz mojego doświadczenia wnioskuję, że przyczyną jest częste poruszanie się zatłoczonymi autostradami na ACC.

Ja co prawda mam manuala, ale jak załączę ACC to mam takie wrażenie, że przód  ciągnie, a tył jeszcze lekko trzyma aż pas jest całkiem wolny.

ACC załączam tylko jak jest na drodze mały ruch, bo przy dużym ruchu po prostu jego działanie mnie wkurza. Zawsze się znajdzie ktoś ko się w lukę wciśnie.:annoyed:

Mam 30k zrobione i klocki z przodu jak i z tyłu praktycznie jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cos w tym jest. Ja ACC uzywam tylko w korkach i tam gdzie gesty ruch ?. Jak trasa wolna, to ide ile fabryka dala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności