Skocz do zawartości
pitbul455

Seperator Fakra Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, naczytałem się tematów odnośnie seperatorów montowanych w niefabrycznych radiach, generalnie bardzo proste, kupujesz odpowiedni separator, montujesz i hula łapie stacje super, kupiłem takowy 2x fakra z plusem bo są dwie anteny, w załączniku dodaje zdjęcia. Niestety zero poprawy, ciężko RMF ciągnie i żadnej innej stacji. Ktoś ma pomysł jaki takowy wzmacniacz anteny lub co by umożliwiło działanie radia? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

20171104_213544.jpg

20171104_210101.jpg

8f9d25b24718910bcf692a364cd6.jpeg

0735c7694d4489b90add2314f633.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego podłączasz niebieski kabelek? Na oryginalnym radiu antena działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus po zapłonie -niebieski. Na oryginalnym radiu to mi łapało wszystko co popadnie... Sprawa dotyczy dwóch pasków z wymienionym radiem... Efekt ten sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem czy jest "przejście" od niebieskiego kabla do obu wtyczek Fakra (pin środkowy) - tych po lewej stronie na zdjęciu. Do prawego nie powinno być przejścia - też to sprawdź.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nadzieja ale dwa seperatory by były ujowe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś musi być nie tak. Możesz podłączyć kawałek przewodu (ok 2m) prosto do radia (środkowy pin) - powinno odbierać przywozicie kilka stacji, pod warunkiem że nie jesteś w garażu podziemnym albo jakimś "blaszaku". Wtedy wiesz, że radio jest OK.

Inny test (z separatorem) to dostroić się na jakąś słabą stację i podłączać/odłączać niebieski kabel do +12V - efekt powinien być taki, że po odłączeniu kabla, stacja powinna "zniknąć" w szumie, a jeśli nie ma różnicy to znaczy, że wzmacniacz przy antenie w ogóle nie pracuje (z powodu braku zasilania, bo na org. działa ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ostatni którym sprawdzałem lichą ale słyszalną stację po podłączeniu seperatora nie było żadnej różnicy. W jednym jak i w drugim samochodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

próbowałeś podpiąć tylko jedną antenę (bez separatora) ?

Jeśli nadal lipa to radio odeślij sprzedawcy - 99% w nim jest problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, chabi87 napisał:

próbowałeś podpiąć tylko jedną antenę (bez separatora) ?

Skąd taki pomysł, że antena z wbudowanym wzmacniaczem będzie działać bez zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2017 o 21:01, pitbul455 napisał:

Test ostatni którym sprawdzałem lichą ale słyszalną stację po podłączeniu seperatora nie było żadnej różnicy. W jednym jak i w drugim samochodzie. 

Witam, rozwiazales moze problem? ja podlaczylem separator i nic to nie dalo, przy wylaczonym aucie mam spoko, ale jak zapale samochod to mam szumy, masz jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy udało wam się rozwiązać problem? Zamontowałem separator ale radio działa bardzo wybrednie. Na oryginalnym wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności