Skocz do zawartości
IRON_2010

Dziwne wskazania komputera o spalaniu na biegu jałowym .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przeszukałem na forum trochę tematów o wskazaniach komp. dot spalania ale takiego problemu jak mój nie znalazłem. Jestem posiadaczem Passata 2003  1,9 tdi avf . Komputer po wybiciu na bieg jałowy pokazuje spalanie zmienne  od normalnego 0, 7 do nawet 15  litrów co chwilę się zmienia , dzieje się tak przez dłóższachwiilę i czasami wraca do normalnego wskazania 0, 7 a czasami pokazuje jakieś dziwne wartości . spotkał się ktoś z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2017 o 18:36, IRON_2010 napisał:

Witam , przeszukałem na forum trochę tematów o wskazaniach komp. dot spalania ale takiego problemu jak mój nie znalazłem. Jestem posiadaczem Passata 2003  1,9 tdi avf . Komputer po wybiciu na bieg jałowy pokazuje spalanie zmienne  od normalnego 0, 7 do nawet 15  litrów co chwilę się zmienia , dzieje się tak przez dłóższachwiilę i czasami wraca do normalnego wskazania 0, 7 a czasami pokazuje jakieś dziwne wartości . spotkał się ktoś z takim problemem ?

Tak, spotkałem się chwilę przed tym jak wysypał mi się licznik i przestały działać inne wskazówki.

U Ciebie to raczej w wersji z CAN te dane idą z komputera silnika do licznika. Jak reszta wskazań? Co oznaczają dziwne wartości?

0, 7 to dość duże spalanie na jałowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tzn że jak wybije na luz to pokazuje zmienne wartości i rośnie aż do nawet 13- 15 l,  i nagle znowu spada na 0,7.  To tylko komp wariuje,  czy naprawdę tak pali?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką jednostkę miary pokazuje? [l/100km] czy [l/h]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakich okolicznościach pokazuje te wartości 13-15L? I czy to na godzinę, czy na 100km?

Bo jeśli samochód się toczy na biegu jałowym, to nie zawsze będzie wskazywać zużycie 0,7L/h, tylko przeliczy tobie na ××L/100km.

Nie napisałeś nigdzie, że to wskazania na postoju, tylko że na biegu jałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę i wybijam  na luz,  ale po zatrzymaniu np.  Na światłach też tak chyba pokazuje,  dopiero po jakimś czasie wskazuje normalne spalanie,  

Edit . Pokazuje tylko takie wartości jak się toczy na luzie  i l/ km, po zatrzymaniu normalnie 0,6 - 0,7  l/h.  Czy to normalne zachowanie komputera , czy coś jest nie tak ?  

 

Edytowane przez IRON_2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, IRON_2010 napisał:

Jak jadę i wybijam  na luz,  ale po zatrzymaniu np.  Na światłach też tak chyba pokazuje,  dopiero po jakimś czasie wskazuje normalne spalanie,  

Edit . Pokazuje tylko takie wartości jak się toczy na luzie  i l/ km, po zatrzymaniu normalnie 0,6 - 0,7  l/h.  Czy to normalne zachowanie komputera , czy coś jest nie tak ?  

 

Liczy z dawki paliwa. Jeśli jedziesz powyżej chyba 15km/h to nie pokazuje w litrach tylko już na 100km. Może być jakieś przekłamanie, ale nie sprawdzałem tego bo nie jeżdżę na jałowych ani luzie. 

Moja teoria jest taka, że kiedy jedziesz 60km/h przy ok. 900 obr/min to znaczy że bardzo obciążasz silnik i musi dawać większą dawkę. I może liczy dla danej prędkości jak by był na obrotach. 

Czemu tak właściwie jeździsz na luzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to normalne ze jak sie toczy pokazuje w l/100km i to sa duze wartosci, silnik prcuje a Ty ledwo jedziesz... na postoju zmienia na l/h i wszystko gra... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jerzalke napisał:

Liczy z dawki paliwa. Jeśli jedziesz powyżej chyba 15km/h to nie pokazuje w litrach tylko już na 100km. Może być jakieś przekłamanie, ale nie sprawdzałem tego bo nie jeżdżę na jałowych ani luzie. 

Moja teoria jest taka, że kiedy jedziesz 60km/h przy ok. 900 obr/min to znaczy że bardzo obciążasz silnik i musi dawać większą dawkę. I może liczy dla danej prędkości jak by był na obrotach. 

Czemu tak właściwie jeździsz na luzie? 

Nie tyle  jeżdżę ,  jak zapala się czerwone , lub mam zaraz  hamować , to po prostu wybijam na luz . Ale widzę że to normalne w takim razie , dzięki Panowie za rozjaśnienie moich wątpliwości .  Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczając... 0,7L/h... jeśli toczysz się na luzie z prędkością 10km/h, to 100km pokonasz w 10h... czyli komp pokaże Tobie 7L/100km... a przy prędkości 5km/h wskaże 14L/100km :-)

Proste :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat,bo też mam z tym problem .

Mianowicie ,pokazuje mi spalanie na jałowym od 1,1 do 1,3 Litra na godzinę ( na ciepłym silniku bez włączonej klimy) ,słyszałem  teorię że może to być wina nie wyregulowanych pompek,aczkolwiek każda sugestia mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności