Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witka!

Już nie wiem co począć.

Kupując paska był mokry od oleju, pęknięta była odma i walnięta uszczelka pod pokrywą zaworów. Olej zostawał pod autem. Wymieniłem odmę i tą uszczelkę, umyłem silnik ile się dało, o 2 tygodniach silnik nadal był suchy i nie znaczył terenu, niestety po około miesiąca aż do teraz -niestety jakieś kilka miesięcy jest jeszcze gorzej niż było auto nie zostawia jednej kropki, a klika , bo olej skrapla się już z stabilizatora, najmokrzej jest w okolicy łączenia ze skrzynią biegów i miska od przodu. Na dodatek, wygląda że z uszczelki już też się mam nadzieję że tylko poci. odma ma kilka miesięcy więc chyba jest ok, nie widziałem pęknięć. okolice filtra oleju suchutkie. W ostatnią sobotę chciałem umyć silnik żeby zobaczyć co i jak, ale na myjni nie dało się dojść do silnika od dołu (auto na gwincie), a szmatka nie dało się tego wytrzeć, bo jest tam warstwa oleju z syfem drogowym.

 

Silnik pracuje dobrze, auto się zbiera, ale wycieki są duże, gdzie szukać najczęstszy wycieków oprócz odmy??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz między silnikiem a skrzynią ten pod kołem zamachowym,

ogólnie może cieknąć z łączenia misy z silnikiem najczęściej uszczelka tam puszcza ;)

Jeszcze lubi cieknąć z oringu pod chłodniczką przy filtrze oleju ale piszesz że tam jest sucho to nic innego mi do głowy nie przychodzi ;)

Jedyna opcja to po prostu to bardzo dobrze umyć, zapalić auto, zagrzać porządnie, przejechać kawałek i obczaić skąd to sie leje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze uszczelniacz na wale od przodu puscil skoro z tego miejsca sie poci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jakiś czas temu zaniepokoił mnie dość drobny wyciek (wydaje mi się, że z okolic lewego przedniego nadkola, jednak nie wiem gdzie jest źródło), który zauważam zazwyczaj po parkowaniu. Jeśli jezdnia była sucha, mogłoby się wydawać, że to nic poważnego (może coś od klimy), plama wysychała. Jednak na mokrej powierzchni ostatnio zauważyłem, że ślad jest "kolorowy" - jak na załączonych zdjęciach. Ostatnio zapala mi się też taka kontrolka systemu wtrysku (nie wiem czy to ma związek), jednak było to już znacznie później od zaobserwowania pierwszych opisywanych wycieków, natomiast niedługo po tankowaniu do pełna, być może to kwestia paliwa.

 

Co może być przyczyną tych wycieków i jak temu skutecznie zaradzić?

Dołączam zdjęcia (dwie sytuacje). Z góry dzięki za pomoc.

 

 

b30656b36b2f.jpg 5bd24a7315af.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziasc na palec i powachac

prawdopodobnie to bedzie gnoj wiec gdzies nieszczelnosc moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie to bedzie gnoj wiec gdzies nieszczelnosc moze byc

 

Po wstępnych oględzinach okazało się, że jest to wyciek oleju z intercoolera (być może powiązane z turbiną), podobno dość powszechny przypadek w 1.9 TDI. Raz jest większy wyciek, raz mniejszy (jak widać w TYM poście), a czasami nie widać.

 

Na ile taka usterka jest poważna i "naprawochłonna"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie ?

dosc powazna raczej usterka

jesli leci tobie juz olej na zewnatrz z coolera to jest nieszczelny

powoduje to nieprawidlowe cisnienie doladowania turbiny

w skrajnym przypadku pociagnie olej i rozbiegnie sie silnik

co do oleju to najczesciej odma podaje olej-przeczyscic a w skrajnych wypadkach wymienic lub zrobic separator oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kledzy pomocy. Wczoraj odpalilem auto i na wolnych obrotach się nagrzewalo. Temp na zewnątrz -16 jak się później okazało już wtedy wyciekal olej i to sporą plamę zrobił ale niczego nie świadomy pojechałem i go kilku km zapaliła się kontrolka oleju zjechalem na bok i patrzę a pod autem leje się olej mniej więcej nad filtrem oleju. Przypomnie tylko że silnik to 1.8 20v ADR bez turbo. Proszę o pomoc czy już ktoś miał taki przypadek? Pozdro

Edytowane przez janek9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilo sie zimno i oringi zesztywnialy,do tego gesty olej pod duzym cisnieniem i problem gotowy

 

jedynie co mozna doradzic to odpalic auto i poczekac z 5 min zeby olej sie lekko nagrzal i stal sie bardziej plynny,a pozniej delikatnie ruszcz nie przekraczajac 2000 obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki przypadek wczoraj, wywaliło mi sporo oleju. Okazało się że walnęła uszczelka przy filtrze oleju. Tak jak pisze Kajos nie odczekałem tylko od razu ruszyłem po odpaleniu i awaria gotowa. Dzisiaj była grana laweta do warsztatu i wymiana filtru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to samo miałem poszedl mi oring pod filtrem czyli to samo co u ciebie i tez na mrozie za pare zł ale do mechanika dojechałem jakos , to było ze 2 lata temu .łacznie z robota skasowali mnie na 160 zł w tym nowy olei i filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzę a pod autem leje się olej mniej więcej nad filtrem

 

Do wymiany oring między podstawą filtra oleju a chłodniczką oleju (nie mylić z oringiem pod filtrem oleju)- standard przy tych temperaturach. Na warsztacie od soboty mam już któryś z kolei przypadek z tym :P

Edytowane przez Magoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie już wiadomo co poszło bo właśnie rozebralem auto.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/61i5o0bQAuL._SX450_.jpg

Ten element pękł i cały olej się wylał. Całe szczęście udało się w miarę dojść do tego. Zdemontowalem zbiornik wyrównawczy pozatykalem przewody żeby się borygo nie lalo. Zdemontowalem przepustnice i wtedy było dojście do rury odmy. Jutro zakupie części i trzeba będzie złożyć do kupy wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany oleju a poci mi się dosyć intensywnie z korka spustowego w misce. Chcę dobrać nową podkładkę, ktoś pomoże jaka tam średnica jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.powiedzcie mico mogę zrobić gdy z odmy mam duzy wyciek oleju w passacie b5 1.9 115 km ok 250ml na 300 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Lieruje do was pytanie. Wczoraj w przeciagu paru minut wyciek mi olej z silnika. Po dolaniu ponownie oleju sytuacja sie powturzyla (podczas jazdy). Po otwarciu maski wygladalo to tak ze silnik od góry az praktycznie do wysokosci filtra oleju z kazdej strony byl suchutki zero sladów wycieków. Po zajrzeniu pod auto zaczynajac od strony rozrzadu byl równierz suchy dopiero tak od polowy miski olejowej,pólos od strony kierowcy,skrzynia biegów i praktycznie cale ppdwozie jest zawalone olejem. Po ogledzinach wzrokowo niedostrzeglem jakiejs dziury lub czego kolwiek, jedynie moka ciekawosc wzbudzil otwur w misce olejowej na śrubke (otwór z gwintem bodajrze na śrube 10) bez śrubki i doolola olej. Pytanie czy tedy mógl wyciec olej. Dodam zdjecia i prosze o porade. Dziekuje za odzew.

20171118_155652.jpg

20171118_155358.jpg

20171118_155657.jpg

By rainman777,

Kolego popraw treść posta pod kątem gramatyki i znaków diakrytycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z misy sie odkręciła , to proste ze tamtędy wywaliło olej. W misce przeciez on sie znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obstawił bym oring chłodniczki oleju. Zima idzie olej gęstnieje i potrafi tamtędy puścić. W kilka minut potrafi wywalić cały olej z silnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności