Skocz do zawartości
Silver

Jaki akumulator do Passata B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od kilku dni gdy temperatura spadła do okolic 0 stopni mam problem z porannym odpaleniem samochodu. Pierwsze podejrzenie padło na akumulator, który został zakupiony przez poprzedniego właściciela. Wydaje mi się, że jest on za słaby. Co o tym myślicie? Jaką moc powinien mieć właściwy akumulator? Jakie marki polecacie? Mój egzemplarz to 2.0 diesel 170km.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcie poglądowe mojego aktualnego akumulatora:

 

IMG_20171116_071739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że jest za słaby... rano mam delikatne problemy z odpaleniem, a jeszcze nie przyszły największe mrozy :) Czasem odpali za pierwszym razem, ale ma moment jakby chciał zgasnąć, a czasem odpala dopiero za drugim razem... Co do marki, oprócz Varty coś jeszcze polecasz? Może Centra, a może coś zupełnie innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu sprawdzenia podłącz miernik i sprawdź rano ile ma V przed odpaleniem. Jak poniżej 12V to czas na niego. Przy pomocy kogoś sprawdź też do ilu spada podczas odpalenia (jak poniżej 10 to też źle) oraz ile pokazuje V podczas pracy silnika, bo jak mniej niż 14V to masz coś nie tak z alternatorem lub regulatorem napięcia i aku jest niedoładowywany (powinno chyba być ok 14,5).

Z marką aku, to jak z olejami. Każdy ma swoje preferencje. Ja kupuję Vartę (spec-parts to krajowa sieciówka i ma mega ceny), kiedyś kupowałem Bosch. Unikam noname'ów. Centra to chyba też Varta. Kupując patrz na datę produkcji.
 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie akumulator jest doładowany ponieważ nawet podczas 2 dni bez odpalania auta, na 3 dzień odpala (najczęściej za drugim razem, ale odpala). Trudności z odpalaniem to raczej wina zbyt niskiego prądu rozruchowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wymianie akumulatora na mocniejszy problem nie zniknął... Po nocy auto odpala za pierwszym razem jednak po chwili gaśnie, po odczekaniu 3-5 sekund i ponownym odpaleniu auto już działa prawidłowo. Przy obydwu próbach auto odpala po pierwszym przekręceniu rozrusznika. Macie jakiś pomysł? Czyżby paliwo się cofało? A może jest to jakiś inny powód tej przypadłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może szczotki na rozruszniku są już słabe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności