Skocz do zawartości
xtrigold

PASSAT B8 KOMBI 2015-wyposażenie wnęki na koło zapasowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kupiłem passata bez koła zapasowego i styropianu. Dzisiaj dokupiłem pełnowymiarowe koło zapasowe czyli taką samą alu felgę 17 cali 55/215 jak mam założoną na aucie. Proszę o pomoc który styropian mam kupić.   

23660720_10210536979049175_1896612576_o.jpg

23667330_10210536979249180_999075373_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten górny, produkcja październik/listopad 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten górny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez gorny (Passat 2015). 

U mnie styropian od razu wylądował w piwnicy a 'graty' jeżdża zawinięte w szmacie w kole.

Dzięki temu mogę obniżac podłogę w bagażniku kiedy mi się podoba - Ale to już jak kto woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, marcin232 said:

Tez gorny (Passat 2015). 

U mnie styropian od razu wylądował w piwnicy a 'graty' jeżdża zawinięte w szmacie w kole.

Dzięki temu mogę obniżac podłogę w bagażniku kiedy mi się podoba - Ale to już jak kto woli :)

a jakie masz felgi w tym kole. Ja sprawdzałem przy 17-ach i koło samo z siebie jest za wysokie by podłogę obniżyć. Ale zweryfikuje jeszcze raz. Żona chce mieć podłogę niżej z przyzwyczajenia od Octavii 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2017 o 23:19, marcin232 napisał:

Tez gorny (Passat 2015). 

U mnie styropian od razu wylądował w piwnicy a 'graty' jeżdża zawinięte w szmacie w kole.

Dzięki temu mogę obniżac podłogę w bagażniku kiedy mi się podoba - Ale to już jak kto woli :)

dokładnie tak samo zrobiłem... ja mam zimówkę 8/17" opona 215 i podłoga siedzi nisko. Do koła wsadziłem styropian od jakiegoś innego vw, a ten z boku wywalony.

Ogólnie też mało przemyślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro dostaniejsz bez problemu, dojazdówkę jak i całe koło.

Ja bym kupił felgę taką jak masz na aucie i do tego dokupił oponę (uzywaną?) taką jak masz na aucie.

W przypadku wymiany masz wszystkie koła takie same .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/19/2017 at 3:37 PM, kubek197878 said:

 Do koła wsadziłem styropian od jakiegoś innego vw, a ten z boku wywalony.

Ogólnie też mało przemyślane.

Kojarzysz może z jakiego VW wziąłeś ten inny styropian? Za niedługo przyda mi sie obniżenie podłogi w bagażniku i choć szmata spelni zadanie owijania narzędzi, to jednak wolałbym to załatwić w bardziej cywilizowany sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3G0 012 115E to numer styropianu z miejscem na narzędzia pasującego do dojazdówki. ASO sobie życzy za to 115 zł... Czy ma ktoś ten wkład? Zanim zacznę na niego polować (nowy czy używany), to chciałbym chociaż wiedzieć jaką to ma średnicę i wysokość, by się potencjalnie w mojej 17" feldze zmieściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój pierwszy post ?

 

Mam taką wytłoczkę jak na pierwszym zdjęciu tematu czyli 3G0012115H. Mieści się pięknie po lewej stronie, jednak przez nią nie mogę obniżyć podłogi bagażnika.

Moja dojazdówka to 125/70/r18 Linglong - czy po zakupie wytłoczki nr 3G0012115E (jak na zdjęciu poniżej) zmieszczę ją w dojazdówce i będę mógł obniżyć podłogę? 

wytloczka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, ta wytłoczka z kołem dojazdowym ma wysokość taką samą jakbyś tam wsadził zwykłe koło zapasowe 16 cali, czyli 215mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy zapasowym kole na feldze 18 cali, można obniżyć podłogę bagażnika, oczywiście po usunięciu tego styropianu na narzędzia/podnośnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem wcisnąć taką wytłoczkę do dojazdówki 18" i móc obniżyć podłogę, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może wiedzę , na temat  wytłoczki 3G0012115E (na zdjęciu powyżej Kolegi Krzysiek), pasuje do różnych rozmiarów dojazdówek czy jest dedykowana do jednego rozmiaru koła.

Szukam do 17-tki i nie wiem czy ta zapasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy takim wkładzie i kole 17" obniża się podłoga? 
Czy lewarek z B7 pasuje do B8?

 

wkład.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś czas temat olałem bo nie ma złotego środka, a poza tym podłoga po obniżeniu jest w części po skosie. To tylko na jakiś dalszy wyjazd się nadaje na wakacje jak auto zapakowane. Trzeba pokombinować ze styro od innych marek grupy vw .Chyba coś może z audi podchodziło jak pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak zdemontować tą wytłoczkę która jest obok koła?

Jak się zabrać za te zaślepki?

PLS HELP :)

 

EDIT:

Sorry, za odgrzewanie kotleta 😜 

Edytowane przez stachkra
kurtuazyjny dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności