Skocz do zawartości
lukaswu

diesel silnik CFFB vs CFGB

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, radekrp90 napisał:

@Major"Przejęzyczenie" - flash miałem na myśli w postaci pliku .sgo.

Czepiasz się choć dobrze wiesz o co chodzi ;)

wyobraz sobie ...... gimbaza chodzi i to czyta ... 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a apropo SW , immo 

 

to przeciez mozna kupic drugie ECU, dopasowac, zrobic update  SW i sie przekonac 

w koncu jakies koszta trzeba ponieść  jak się chce modzic .... tak na tacy za free to nie ma 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to ja rozumiem - jeśli ktoś zainwestował jakieś środki to widzi to inaczej ale z drugiej strony po to są chyba fora aby pytać. Za to nikt w przysłowiową mordę nie da. Jeśli jednak każdy by miał takie podejście, że trzeba samemu to może od razu zróbmy płatność za rejestracje i za każde "pomógł" kasa na konto...

Wracając jednak do tematu. Pytanie może być dla wielu ważne albo zwyczajnie interesujące, bo ciężko znaleźć informacje czy każde ecu z danym HW ale różnymi SW można robić na każde inne z innym SW - wtedy właśnie uruchamiają się inne opcji szukania potencjalnych gratów. Czasami ECU pod konkretny silnik kosztuje krocie, a inne (różniące się tylko SW, bo np początek numeru części i numer HW jest taki sam, jak to jest w przypadku silników 1.4 TSI) jest śmiesznie tani (w moim przypadku sterownik CAXC z jakiegoś Golfa czy Leona to kilkadziesiąt PLN, a już z B7 kilkaset).

Póki co mam inne kierunki wydatków i się bardziej teoretyzuję ale skoro ktoś już to próbował, dlaczego nie pytać? :)

Z mojego punktu widzenia to akurat zabawa z ECU nie ma sensu, chyba że przejście na 03C906016 z B7 lub Golfów, bo daje to kilka dodatkowych możliwości i jest to jakąś opcją, ale większość tanich jest dla CAXC stąd moje pytanie czy wrzucam soft CAXA czy jakiegoś innego 1.4 TSI i śmiga (przykładowo 1.4, bo takiego teraz mam ale w zasadzie temat jest uniwersalny).

Immo w tym wypadku nie jest dla mnie aż tak istotne (choć ważne, bo moimi narzędziami jego nie ogarnę) i w zasadzie większym bólem byłoby dla mnie wybebeszanie samego ECU z auta, bo podobno jest nitowane czy coś w ten deseń.

 

Tak czy inaczej widzę jednak na coraz większej ilości wątków tendencję do tzw. PayToKnow... idea forum upada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, radekrp90 napisał:

Oj to ja rozumiem - jeśli ktoś zainwestował jakieś środki to widzi to inaczej ale z drugiej strony po to są chyba fora aby pytać. Za to nikt w przysłowiową mordę nie da. Jeśli jednak każdy by miał takie podejście, że trzeba samemu to może od razu zróbmy płatność za rejestracje i za każde "pomógł" kasa na konto...

:hurra:hurra:hurra

29 minut temu, radekrp90 napisał:

Tak czy inaczej widzę jednak na coraz większej ilości wątków tendencję do tzw. PayToKnow... idea forum upada.

Wiesz, ja jestem po części w stanie to zrozumieć. Tak było na przykład ze zmianą PDC w B6 na wersję z OPS. Ludzie, którzy do tego doszli - upalili kilka/kilkanaście sterowników, zanim doszli, że trzeba ten jeden kabelek 12V upitolić, a każdy moduł PDC swoje kosztował. Tak samo z poliftowym panelem klimy. Więc są to jakieś koszta, które fajnie by było, żeby się zwróciły. Ale tutaj - uważam, że fajnie by było, jakby np. dostęp do konkretnych poradników był płatny jednorazowo 5PLN/wątek na rzecz autora instrukcji i z bani. 

Z drugiej strony - nie rozumiem podejścia "nie powiem, daj kasę, albo sobie wyguglaj". Skoro już coś jest opisane publicznie (tylko czasem, po prostu, w innym języku) to czemu robić z tego taką wielką tajemnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uważam, należy też odróżnić temat użytkowników, którzy nic nie wnoszą, a tylko "dej mi, bo mnie się szukać nie chce.... a temat 1000 stronów...kto by to czytał", a temat osób które coś tam jednak wiedzą. Ja wiem tyle ile przeczytam, czyli w obecnych realiach prawie nic ale się staram :D

Czy płacenie za fora jest dobre? Jest uważam złe (choć w kilku miejscach za dostęp płaciłem i... się potwornie zawiodłem), bo nie taka jest ich idea. Co innego ograniczenie dostępu względem napisanych postów albo rangi.

Tematów jest wiele i wiele jest informacji, mogą pomóc ale jak piszesz trzeba trochę sterowników upalić itp... tylko skoro już ktoś je zjarał dlaczego mam i ja popełniać kogoś błędy :D Lepiej uczyć się na błędach innych, aby mieć hajs i chęci na kolejne zjarane moduły :D 

Temat rzeka i jak zwykle - OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2018 o 21:13, Major napisał:

tyle ze CFGB flashujesz  na CFGC i masz ok 184 kucy  i  400-420Nm z seryjnego software , samodzielnie przy pomocy VAS-a 

No dobra, tylko że CFGC ma 177KM i 380Nm. Czy możesz przynajmniej podać które wersje sw mają takie parametry jak napisałeś? Skąd w ogóle wziąłeś te wartości? Z tego co mi świta, to silniki CUNA i CUWA miały 184 kuce, ale żaden nie miał więcej niż 380Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem   soft do swojego   CFGB z CFGC  i z rolek wyszło 184 i 420Nm 

CFGB ma  125kW 

a CFGC ma 135kW o ile mi wiadomo ...a to nie jest 177

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CFGC ma 130 Km i to właśnie jest 177 KM. 135 KW czyli 184 KM ma silnik CUWA a to już ciut inna konstrukcja różniąca się nie tylko softem od CFGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to  mi wyszło z serii scirocca CFGC    184

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię komputer i będę po wakacjach próbował. 

@Major czy trzeba zwracać uwagę na wersje softu?

To mam teraz 

Address 01: Engine (J623-CFGB)       Labels: 03L-906-018-CFF.clb
   Part No SW: 03L 906 018 NT    HW: 03L 907 309 AE
   Component: R4 2,0L EDC   X27 4010  
   Revision: 41X27---    Serial number: 00000000000000
   Coding: 001D0012042401080000
   Shop #: WSC 01286 386 08256
   ASAM Dataset: EV_ECM20TDI01103L906018NT 003005
   ROD: EV_ECM20TDI01103L906018NT.rod
   VCID: 0919F742A8F8680AF7-805C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mkpol napisał:

kupię komputer i będę po wakacjach próbował. 

@Major czy trzeba zwracać uwagę na wersje softu?

To mam teraz 

Address 01: Engine (J623-CFGB)       Labels: 03L-906-018-CFF.clb
   Part No SW: 03L 906 018 NT    HW: 03L 907 309 AE
  

taki dobry 

kazdy  AE  podejdzie, a takie są  zazwyczaj  do B7 , Tiguan , nie sa opisane po NR VAG ,a jedynie po NR bosch  mozna dojść  do czego  wystepuje 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę trzymać się tematu Panowie. Kwestia mocy już została wcześniej wyjaśniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem turbo od 170 w passat b7 2013, mam już kupiony drugi sterownik, jest w stanie ktoś mi przenieść  immo z silnika cffb do drugie aby był cfgb.

----------------------------------------------------------------------------- Adres 01: Silnik (J623-CFFB) Plik etykiet: 03L-906-018-CFF.clb Oznaczenie elementu SW: 03L 906 018 PA HW: 03L 907 309 AE Komponent: R4 2,0L EDC H28 4007 Weryfikacja: 41H28--- Numer seryjny: 00000000000000 Kodowanie: 001D0032046401080000 Kod serwisu: WSC 01286 386 08256 Zbiór danych ASAM: EV_ECM20TDI01103L906018PA 003005 ROD: EV_ECM20TDI01103L906018PA.rod VCID: 78FED07CC3D34A81D1-802C

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności