Skocz do zawartości
Jacekp14_2005

Nie gaśnie światło stopu w klapie bagażnika Passat b7 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Mam problem z niegasnącym 3 światłem stopu - tym w klapie bagażnika. Chodzi o Passata B7 2012r na ledach. Przy otwarciu zamka bagażnika (odryglowaniu )swiatło gaśnie. Na otwartej klapie stop działa normalnie. na zamknetej Swieci ciągle. Narazie wypiąłem ten dodatkowy stop ale na desce ,swieci sie awaria 3 swiatła stop.Proszę o jakieś porady co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wiązki w klapie to słaby punkt instalacji. Lubią się uszkadzać na przegubach. Musisz przymierzyć poszczególne kable czy nie mają zwarć między sobą i to najlepiej w pozycji zamkniętej klapy. A to światło świeci się nawet jak nie masz włączonych świateł pozycyjnych? 

Wspomniana wiązka jest po prawej stronie i ma złączke w bagażniku pod tapicerką (prawy boczek). Do pomiarów należy ją rozłączyć od reszty instalacji. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ,jutro przemierzę wiązkę, Swieci cały czas jak auto zamknięte i wyłączone światła. Gaśnie tylko jak otworzę klapę bagażnika. Też myślę że to wiąka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop już działa , przyczyną problemu była zaśniedziała wtyka od wiązki prawej zalewana systematycznie płynem od spryskiwacza tylnego( wężyk harmonijka plastikowa idzie razem z wiązką )Prawdopodobnie wężyk ma mikropeknięcia na zawiasie i płyn spływając po wiązce dociera do wtyki pod prawym boczkiem i śniedzieje wtyka +gniazdo.Jeden pin wogole się utlenił i złamał. Przewód polutowany i wszystko śmiga .Lepej nie używać spryskiwacza bo zaleje wtykę. Raczej taka wada materiałowa rurki.Najlepiej było by wymienić tą wiązke z rurką na nową.Podziękowania dla nTomka.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zaglądałem do tej kostki i też już miałem jeden "zielony" styk - wszystko niby jeszcze działało poprawnie, ale przeczyściłem wszystkie styki w kostce i zapsikałem preparatem do kontaktów. Widać, ten typ tak ma :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy! Mam dokładnie ten sam problem. 3ci stop świeci no stop przy zamkniętej klapie. Doraźnie odłączyłem przewód zasilający ale chciałbym to naprawić żeby działało. Czy możecie mi powiedzieć, w którym miejscu znajdę tą kostke? po prawej stronie za otuliną bagażnika? Jeśli tak to napiszcie proszę co po kolei demotować żeby nie pourywać plastików. 

Na razie dotarłem do wiązki na wysokości tylnego pasa ale tam nie ma żadnej kostki. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności