Skocz do zawartości
Rambdal

Biały dym na zimnym silniku Passat B5 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

 

Jakiś czas temu kupiłem Passata 1.8 T i postanowiłem założyć gaz. Na benzynie jeździłem jakieś 2 tygodnie i było jeszcze w miarę ciepło lecz teraz temperatury znacznie spadły + niedawno założony gaz. Rano odpalam silnik i po chwili kupa dymu wokół i nie za bardzo wiem czego to może być przyczyna. Jak już silnik dostaje temperatury to auto nie dymi. Nie ukrywam, że nie jest to pierwsze moje auto na gazie a Passat jest pierwszym który tak dymi. Jest to para czy może coś innego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano również mój trochę zadymi ale nic z nim się nie dzieje. Płynu nie ubywa ani podobnych rzeczy.

Ciekawe jakby to się miało gdybyś trzymał samochód w garażu a nie np na dworze i wtedy być ocenił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymi całkiem a później przestaje jak jest ciepły. 

Tutaj filmik jak to wygląda. 

 

 

 

20171115_073612.jpg

20171115_073633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, panie... turbo na stół i sprawdź... przy takim dymie to tam już raczej będzie widać co jest nie tak... (jeśli to faktycznie turbo). Biały dym wróży olej w wydechu/kolektorze wydechowym, niestety... Nie mniej na filmie słychać jakiś "traktor", ten silnik aż tak tragicznie brzmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było jak kiedyś przy -20st zamarzła mi odma, wyssało mi litr oleju z silnika i poszło w wydech, takie samo zjawisko: jak zimny kopcił aż za mną trąbili że się coś pali:D po nagrzaniu przestało. Trzy miesiące później robiłem turbo bo padło:(

Ten dźwięk silnika faktycznie jakiś dziwny, masz tam w ogóle olej??

A przed założeniem LPG nie kopcił?

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś jaki masz gaz, nic z parametrów. Jak dla mnie zimny goły benzyniak będzie dawał dym, a co dopiero z turbo. Zimny silnik to inne dawki, ciepły to inne. Jeśli twój gazownik wziął to pod uwagę to leżą podzespoły silnika albo sam silnik. Jeśli myślisz że wziął, to nie musi tak być. 

LPG ma inne parametry spalania. Nie wymieniaj turbo, jeśli mieszanka jest zła.

Zapłać specjaliście 300, zamiast 600 za turbo co może nic nie zmienić. 

 

Edycja: wszystko z założeniem, że przed gazem silnik chodził jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ale biały dym przy aucie z gazie na zimnym silniku to para wodna, a to na filmie to raczej para nie jest tylko ordynarny "dym"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mareckiem, to nie jest para tylko siwy dym bo pali olej!!! Para jest tylko przez krótką chwilę po odpaleniu i jest prawie przeźroczysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jerzalke napisał:

Jak dla mnie zimny goły benzyniak będzie dawał dym, a co dopiero z turbo

Bzdura, jak silnik jest sprawny to oprócz pary w zimie, nic nie ma prawa dymić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2017 o 12:37, marecek napisał:

nie no, panie... turbo na stół i sprawdź... przy takim dymie to tam już raczej będzie widać co jest nie tak... (jeśli to faktycznie turbo). Biały dym wróży olej w wydechu/kolektorze wydechowym, niestety... Nie mniej na filmie słychać jakiś "traktor", ten silnik aż tak tragicznie brzmi?

Az tak tragicznie brzmi ten silnik? 

 

Turbo idzie do zrobienia. Podczas jazdy kiedy zdejmę nogę z gazu lub przy zmianie biegu słychać jak turbina "skrzeczy" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem opisywalem go w dziale klimatyzacja bo myślałem że przez regulacje temp się to dzieje ale nie. U mnie sprawa jest o tyle dziwna że dymi znacznie mocniej i to raz w miesiącu może raz na dwa miesiące i tylko o okresie jesienno zimowym. Przejechałem już tak ok 35 tys km a minęło ok 2 lata. Oleju nie ubywa ani płynu. Sam jestem bardzo ciekawy co jest przyczyną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2017 o 12:37, marecek napisał:

nie no, panie... turbo na stół i sprawdź... przy takim dymie to tam już raczej będzie widać co jest nie tak... (jeśli to faktycznie turbo). Biały dym wróży olej w wydechu/kolektorze wydechowym, niestety... Nie mniej na filmie słychać jakiś "traktor", ten silnik aż tak tragicznie brzmi?

 

Dnia 17.11.2017 o 22:20, marecki3575 napisał:

U mnie tak było jak kiedyś przy -20st zamarzła mi odma, wyssało mi litr oleju z silnika i poszło w wydech, takie samo zjawisko: jak zimny kopcił aż za mną trąbili że się coś pali:D po nagrzaniu przestało. Trzy miesiące później robiłem turbo bo padło:(

Ten dźwięk silnika faktycznie jakiś dziwny, masz tam w ogóle olej??

A przed założeniem LPG nie kopcił?

Panowie temat ponownie się pojawia. Zrobiłem turbo i było od wczoraj oddałem ponieważ odma się posypała więc dałem do naprawy lecz mechanik mówi że wg niego dym dalej jest za duży jak na LPG /parę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności