Skocz do zawartości
mundy1

Oslony zimowe chłodnicy, warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule, użytkujecie warto. Wygląda zadowalająco, no i zastanawiam sie nad zakupem. Nadmienię, iz w zime często trasa do pracy tj 5km i gaszę "potwora" Chłodnica łapie 90 st po niby już 3 km, na osłonie powinno być zawsze troche lepiej.

Oslona tego typu z heko :

9a2ad37148e3b84066271e75ffd1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Benzyna się szybko grzeje więc osobiście nie widzę sensu, ale w dieslu już owszem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie te czasy że wkładało się w dużym fiacie karton przed chłodnicę ;) sprawny termostat zadba o to aby silnik się nagrzał jak należny, w tych pierwszych kilometrach chłodnica i tak jest wyłączona z obiegu wiec taka osłona mija się z celem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    2 minuty temu, marcin_pesel napisał:

To nie te czasy że wkładało się w dużym fiacie karton przed chłodnicę ;) sprawny termostat zadba o to aby silnik się nagrzał jak należny, w tych pierwszych kilometrach chłodnica i tak jest wyłączona z obiegu wiec taka osłona mija się z celem 

Ale jak kolega robi po 5 km, to trochę mniej będzie owiewać silnik. Jeszcze dolną kratkę można przysłonić. Może złapie 90 po 2km?

Ale fakt, zdrowy termostat to podstawa. U mnie po wymianie zaczęło lecieć gorące a nie tylko ciepłe powietrze z nawiewów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie te czasy, ale ja jeszcze widuję w różnych "współczesnych" autach takie osłony, dla mnie bez sens.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale skoro silnik dogrzewa się po 3 km to już jest ok, ja w to jakoś nie wierzę ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temp chłodnicy osiąga 90 po przejechaniu ok 3 km . No jak będzie z -10 to będzie pewnie 1 km dłużej... Zrobie tak,,,,, Założę tekture na chłodnice jak będzie odczuwalnie lepiej ,to sie zastanowię nad tym, jesli nie to nie będę sie bawił w jakieś osłony. 

Możliwe ze szybciej nadmuch do kabiny będzie ciepły, jak przysłonie.Dzieki za odp ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

20 godzin temu, Kuba2000 napisał:

Nie te czasy, ale ja jeszcze widuję w różnych "współczesnych" autach takie osłony, dla mnie bez sens.

ludzie nie wiedzą co to mały i duży obieg chłodzenia ;)

Dla mnie bez sens  x 2 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się zgadzam, 100% auta które ja mam przed oczami to fabia 1 sedan, oraz busy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poczytaj kolego jak dziala uklad chlodzenia :) Wiecej Ci pomoze jak silnik kocem opatulisz hehe dopoki nie osiagnie 87 stopni to i tak chlodnica nie zostanie wlaczona w obieg a jak spadnie temperatura to zostanie wylaczona. Tekturka czy zaslonka predzej by Ci dala cos jakbys w trasie zapierniczal non stop.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta