Skocz do zawartości
zemo

zasilanie w gnieździe zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

mam następujący problem:

podczas wylączonego zapłonu mam zasilanie w gniazdach zapalniczki -  z tego co ustaliłem kiedyś podczas rozmowy z mechanikiem standardem jest to, że przy wyjętym kluczyku zasilania w gniazdach zapalniczki być nie powinno- oznacza to, że kiedyś ktoś coś tam przerabiał. 

czy da się jakoś przywrócić stan, żeby przy wyjętym kluczyku nie było zasilania w gnieździe zapalniczki? zależy mi głownie na gnieździe, które znajduje się z tyłu (obok nawiewu). ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie jestem taki pewny czy tak jest, u mnie to samo, przeszkadzało mi to, ale przyzwyczaiłem się. Wystarczy wyposażyć się w taki rozdzielacz i problemu nie widzę. Jak dla mnie jest to seryjne rozwiązanie.

00A7B187-9F3A-4AE1-BBFA-EB7925D614FE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W początkowych modelach B6 też było tak jak w B5, czyli zasilanie na stałe. Zmiana weszła w listopadzie 2005 a kolega @zemo ma wpisany rocznik 2006. Tak czy siak przerobić się da tylko trzeba ustalić co tam konkretnie masz.

Jeśli to jest instalacja oryginalna z modelu 2005 to gniazdo przednie będziesz miał na bezpieczniku SD33, a tył na SD35. Bezpieczniki znajdują się w kabinie po prawej stronie - pod "trójkącikiem".

Jedni chcą mieć przed stacyjką, drudzy po stacyjce - najlepiej mieć obie wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model z 2006 i jest tak, ze mam na stale :-)

Nie sadze, zeby bylo w nim cos przerabiane, po prostu jest tak fabrycznie. 

Intencja jest to zeby bylo np. z przodu na stale a z tylu po stacyjce. Ale moze byc tez tak zeby oba gniazda byly po stacyjce.

Dobra..ale przyjmijmy, ze jest to wszystko fabryczna instalacja i chcialbym to przerobic zeby wszystko bylo po stacyjce. Jak to zrobic najprosciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź doświadczalnie które bezpieczniki są odpowiedzialne za te gniazda. Zacznij od tych które ci podałem. Następny krok to rozebranie skrzynki bezpieczników i przepięcie konektorów bezpiecznikowych od wspomnianych gniazd na inne wolne miejsce gdzie masz "prąd" po stacyjce. Zrób fotkę tej skrzynki bezpieczników i wrzuć tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Przeszukałem sporo tematów i nie znalazłem tego czego  szukam . W moim gnieździe zapalniczki jest cały  czas  prąd,  niezależnie  od włączonego zapłonu czy czasu  po zamknięciu samochodu  . Do tej pory mi to  nie przeszkadzało a wręcz  byłem  zadowolony  że  tak jest ale problem  pojawił się  wraz  z zakupem  kamerki . Po zakończonej jeździe trzeba  wyciągać wtyczkę zasilacza  lub ręcznie  wyłączać kamerę a wolałbym żeby to się  działo  automatycznie  wraz z włączeniem/wyłączeniem zapłonu  .

Tutaj  pojawia się moje pytanie  : czy da się  coś  zrobić  oczywiście  jak najmniej  inwazyjnie żeby  prąd w gnieździe  zapalniczki  pojawiał się  dopiero  po włączeniu  zapłonu  ? 

Temat o wpięciu się  w lampkę  czytałem  jednak  mnie interesuje wyłącznie  gniazdo zapalniczki . 

Passat B6 2005 , bo słyszałem  że  po 2006 już  nie  mają  stałego  napięcia w gnieździe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, peter2906 napisał:

czy da się  coś  zrobić  oczywiście  jak najmniej  inwazyjnie żeby  prąd w gnieździe  zapalniczki  pojawiał się  dopiero  po włączeniu  zapłonu  ?

Da się przełożyć konektor w skrzynce bezpieczników w kabinie po prawej stronie. Teraz masz prawdopodobnie SD33, a jeśli chcesz mieć po zapłonie to zamień na SD38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, nTomek napisał:

Da się przełożyć konektor w skrzynce bezpieczników w kabinie po prawej stronie. Teraz masz prawdopodobnie SD33, a jeśli chcesz mieć po zapłonie to zamień na SD38.

Zajrzę  do skrzynki jak będę w domu i zobaczę jak to wygląda.  Żeby  zmienić  z jednego na drugi to rozumiem przez to że  trzeba  przepiąć jakieś kable pod bezpiecznikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, peter2906 napisał:

trzeba  przepiąć jakieś kable pod bezpiecznikami

Tak. Wyjąć konektor z jednego miejsca i włożyć w drugie. Skrzynka ma (różową?) blokadę, którą trzeba zwolnić żeby dało się wyjąć konektor. Piszę to na podstawie lewej skrzynki, bo prawej w B7 nie mam... ale chyba jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Może bardziej łopatologicznie , co i gdzie trzeba przepiąć , żeby prąd w gnieździe zapalniczki był tylko po włączeniu zapłonu ? (Do kamerki , Yanosika czy odtwarzacza mp3 po AUX). Czy dobrze rozumiem , że w skrzynce bezpieczników są jakieś "wolne styki po zapłonie" i trzeba odnaleźć bezpiecznik zapalniczki i przełożyć kabelek na ten wolny styk ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To teraz ta sama a jednak odwrotna sytuacja. Zapalniczka po wyjęciu kluczyka nie działa. Czy da się coś zmienić np przez vcds? Passat b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maly66542 napisał:

Czy da się coś zmienić np przez vcds?

Nie da się. Przeczytaj ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności