Skocz do zawartości
soupie2

Hałas przy skręcaniu - B8 Variant 1.6 TDI 120 KM

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info sprawdzę ja, a co się z nią dzieje wyrywa się  czy jakaś inna awaria następóje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, martinus1 napisał:

dzięki za info sprawdzę ja, a co się z nią dzieje wyrywa się  czy jakaś inna awaria następóje

Martinus1  jak sprawdzisz to daj znać co zdiagnozowałeś, mam dokładnie ten sam problem - dziwny hałas przy skręcaniu w lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2019 o 23:06, martinus1 napisał:

dzięki za info sprawdzę ja, a co się z nią dzieje wyrywa się  czy jakaś inna awaria następóje

Panowie, trzeba wymienic  poduszkę skrzyni biegów.Przynajmniej ja tak miałem u siebie.Moi kolega pracuje w ASO Skoda i praktycznie od razu zdiagnozował usterkę poduszki,wymienił poduszkę na nową i jest ok.To są takie dziwne objawy że jest to ciężko zdiagnozowac, inni mechanicy to by pół Passata wymienili a wraz by było źle.

Poduszka górna skrzyni biegów.Cały koszt to około 300 zł jak pamiętam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić po wymianie poduszki skrzyni cisza ,nawet nie wygląda na uszkodzoną leki luz żadnych pęknięć a jednak uszkodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie mam taki problem ze skrzynia DSG jak redukuje bieg nie zawsze ale czasem leciutko słychać stuk jakby szarpała właśnie poduszką (ogólnie pracuje dobrze nie szarpie ale jak redukuje to czasem to słychać), zauważyłem też ze wspomaganie jak na postoju kręcę do oporu w prawo i lewo to czasem słychać taki stuk zgrzyt jakby ? i przy zjeżdżaniu z krawężnika jakby lekko coś chrupało . Spróbuję wymienić poduszkę skrzyni o której piszecie ale co do wspomagania to chyba nie od tej poduszki ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2019 o 19:51, fosgen0116 napisał:

Tak, to jest ta poduszka skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od gory widac ta poduszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ... ale dopiero jak odkrecisz filtr , aku , podstawę aku.

generalnie 1.5 godz pracy z wypiciem piwa. wymieniłem u siebie na lanfondera i jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pomocnicze - czy poza narastaniem szumu, coś grozi w przypadku odkładania wymiany tej poduszki? W moim szumi od jakiegoś czasu, ale wydawał mi się, że to rozgrzane tarcze szumią jak zwiększają objętość.  A dziś w nocy wyjeżdżam na urlop, podczas którego zrobię kilka tys. km i nie wiem czy mam się czym martwić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2019 o 12:00, fosgen0116 napisał:

tak ... ale dopiero jak odkrecisz filtr , aku , podstawę aku.

generalnie 1.5 godz pracy z wypiciem piwa. wymieniłem u siebie na lanfondera i jest cisza.

u mnie będzie pewnie też do wymiany przebieg 163.000km stawiałem na coś przy kole ale objawy takie same.
Mam pytanie co do wymiany:
Czy dostęp do poduszki jest tylko od góry?? Przy wymianie podpierałeś od dołu czymś skrzynie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum octavi wyczytałem, że w większości przypadkach wystarczy poluzować 3 śruby od łapy skrzyni i przesunąć ją poprzez włożenie śrubokręta w owalny otwór w łapie.
Zrobiłem tak...łapa przesunęła sie o jakieś 2-3mm. Już 2 miesiące mam spokój z hałasem. W razie czego kupiłem używaną łapę jak by zabieg przesunięcia nie przyniósł efektu. Mogę odsprzedać mi raczej już sie nie przyda 5Q0 199 555 T (100zł z przesyłką)

IMG_20191230_141151.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić tą poduszkę? Pod kanałem z kablami są 4 śruby.

IMG_20201218_180439.jpg

IMG_20201218_180428.jpg

Edytowane przez krispassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam taki problem:
Od wielu miesięcy z różnym nasileniem przy skręcaniu w prawo i jednoczesnym dodawaniu gazu okresowo pojawia się jakby chwilowe szuranie. Dobiega ono z okolicy przedniej osi / koła od strony kierowcy.

W końcu problem zgłosiłem do ASO - wymienili 2 dni temu zwijacz kierownicy i teoretycznie sprawdzili zawieszenie. Niestety objawy nadal występują, jedynie może trochę rzadziej ?
B8 rocznik 2018 przebieg 30 tys. 
Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2017 o 17:43, kgrzes75 napisał:

Witam,

miałem taki sam problem, przy skręcaniu w lewo odczucia były takie jak odgłos tarcia klocków o tarczę.Ciężko było to zdiagnozowac, jeden znajomy

mechanik obstawiał na poduszkę  skrzyni biegów.Wymienił Mi poduszkę i jest ok.

Tylko Ja mam przebieg ponad 100 tys. Żeby w Nowym Aucie to było ,to mało powiedziane że ręce opadają.

Witaj jestem od niedawna posiadaczem i myślałem że sprzęgło mechanik mówi sprzęgło jak nówka sztuka. Tylko że takie szarpnięcia i wychodzi że któraś poduszka, a Umnie trzeszczy wręcz ale przy skręcaniu i jak np. Jest na 1biegu bez gazu i ma ciut ciężko 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie w B8 2018 rok 1,6 D skrzynia manualna jest tak samo. Ale zrobiłem doświadczenie i przy prędkości 90 km/h wyłączyłem silnik - szuranie przy skręcie w lewo ustapiło. Wniosek jest taki, że dźwięk ten musi przenosić się bezpośrednio ze skrzyni biegów. Na wyłączonym silniku nawet nie ma róznicy czy wciskamy sprzęgło, szorowanie całkowicie zanika. Ewidentnie gdzieś coś jest nie tak na odcinku przeniesienia napędu z silnika na skrzynię.

Niestety przy 170 tyś pojawiły mi się szarpania przy starcie, i przy 140 km/h dziwne drgania przenoszone na karoserię. Może to ta poduszka...? Ale to szorowanie to coś chyba w skrzyni.

Miałem Jettę z tym silnikiem i było dokładnie to samo! To wada konstrukcujna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huraaaaa!!!!!!!  Tak to jest problem w tej jeb..ej poduszce. Poluzować trzeba 2 śruby, brechą odgiąć poduszkę w stronę koła prawego, czyli podnosimy lewą część skrzyni i przykręcamy. Całkowicie szorowanie przy skręcie w lewo ustało!!! Czy skręcam w lewo czy w prawo - cisza! ?

Jestem przeszczęściwy ?

A półosie mam wymienione na nowe.... :))))

 

InkedIMG_20201218_180439.jpg.b0186013e5c74825f47294b671b8fb8d_LI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miał ktoś może z was tak że przy delikatnej jeździe od 3 biegu w górę było słychać takie szuranie?

Podczas skrętu nic u mnie nie słychać. Sprzęgło nowe. Po mocniejszym dodaniu gazu przestaje być słychać to szuranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności