Skocz do zawartości
soupie2

Hałas przy skręcaniu - B8 Variant 1.6 TDI 120 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od miesiąca jestem posiadaczem nowego VW B8, niestety od samego początku mam jeden problem- hałas w lewy przednim kole przy skręcaniu w lewo, jeździe po rondzie, odgłos przypomina tarcie klocków o tarczę, nie jest bardzo głośny jednak jest duża różnica między skręcaniem w lewo a prawo. Byłem w serwisie VW i powiedzieli mi, że ten model tak ma....ręce mi opadły bo dla mnie nie może być różnicy. Chciałbym wiedzieć czy ktoś z was miał/ma podobny problem? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem taki sam problem, przy skręcaniu w lewo odczucia były takie jak odgłos tarcia klocków o tarczę.Ciężko było to zdiagnozowac, jeden znajomy

mechanik obstawiał na poduszkę  skrzyni biegów.Wymienił Mi poduszkę i jest ok.

Tylko Ja mam przebieg ponad 100 tys. Żeby w Nowym Aucie to było ,to mało powiedziane że ręce opadają.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszesz to możliwe, źe to bedzie nawet łożysko. Jednak to byłoby mało prawdopodobne w nowym aucie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to,  że koledzy którzy równo ze mną odebrali swoje VW - takie jak ja mają ten sam efekt przy skręcaniu w lewo. Trzy nowe samochody i we wszystkich to samo. W przyszłym tygodniu reszta odbiera swoje VW, w sumie będzie 13 i wtedy zobaczymy czy tylko w 3 pierwszych jest to samo czy we wszystkich.

Naprawdę myślałem, że VW to dobra marka, nigdy się na niej nie zawiodłem a teraz od samego początku coś jest nie tak.

 

 

Edytowane przez soupie2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo i Ja myślałem że VW to spoko marka, jestem użytkownikiem od 9 lat (BYLEM)został w domu Golfa V 1.9 BXE 2006R i złego słowa nie powiem o Golfie.

Użytkownikiem Passata jestem od pół roku i przejechałem ponad 20 tys i Tu mam mieszane uczucia co do Passata NIBY ZADOWOLONY OK,ALE CZASEM Jestem ROZCZAROWANY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro samochód jest na gwarancji i serwis ręce rozklada to ich pod...pie .rd..ol pisząc pismo do siedziby głównej w Poznaniu o brak kompetencji danego serwisu albo spróbuj jeszcze w innym autoryzowanym serwisie. Nowy samochód i tego typu usterka nie z winy użytkownika nie może być tak rozpatrywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie tak samo, przy skręcaniu w lewą taki szum, chrupanie słychać od lewego koła, to nie jest na pewno łożysko bo sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać jak rozwiązaliście ten problem?Dziś właśnie kupiłem passata B8 1.6 tdi i po przejechaniu kilkunastu kilometrów po raz pierwszy usłyszałem dokładnie taki  hałas przy skręcaniu w lewo coś ala tarcie klocków .Auto kupiłem wprawdzie używane ale w salonie Vw gdzie ponoć wszystko było na tip top podczas przeglądu.Czy da się usunąć ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj gumy na przegubach, u mnie od paru lat cisza jak to zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Już opisywałem ten temat. Auto mam z 2016 roku. Zgłaszałem 3 razy w ciągu gwarancji, w 2017 i na początku 2018, niby za każdym razem wszystko sprawdzone i lakoniczna odpowiedź od szefa serwisu ASO Koszalin "wie Pan jak ciężko znaleźć przyczynę takiego tarcia?" Napisałem 8 e-maili do centrali i nie dostałem żadnej odpowiedzi oprócz tego, że przyjęli zgłoszenie. Byłem w kwietniu tego roku i umówiłem się żeby jeszcze raz spróbowali odnaleźć przyczynę i usłyszałem, że teraz samochód już jest po gwarancji i mogą to naprawić odpłatnie. Przyznam, że mnie zamurowało. Mówię, że przez cały okres gwarancji nic nie znaleźliście i jest to kontynuacja niezałatwionej sprawy, a teraz jak znajdziecie to mam za to zapłacić?. Odp: tak. Podziękowałem i pojechałem. Przejechałem z tym szumem 30 tyś. i do tej pory nic się więcej nie dzieje. Ale moja rada: to w czasie gwarancji okopać się w serwisie i nie odbierać samochodu. Nie wiem co można zrobić więcej w tej sprawie - to jest beton. Jedyny mój pomysł to wysłać info do prasy motoryzacyjnej i liczyć na interwencję (jeżeli takich przypadków jest więcej). Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do dziś nie wiadomo co jest powodem tego hałasu?To jakaś lipa po prostu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi coś tarło w lewym kole (cykanie) przy jeździe na wprost na początku pierwsze 100 km, słyszalem to przy ekranie dźwiękochlonnym. Miałem to samo w starym aucie jak były krzywe tarcze ew piasty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu kilkuset kilometrów chyba się już przyzwyczaiłem do tego tym bardziej że występuje to co raz rzadziej(albo nie chcę tego słyszeć? ) Zobaczę co będzie się działo przez następne kilkaset km jeśli nie ustąpi zacznę szukać z mechanikiem przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Passata 2017 rok 1.6 TDi , Kolega 2015 rok 2.0 TDi to samo. Kolega był w serwisie i powiedzieli mu że to taka wada fabryczna i te modele tak mają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne tym bardziej że kiedy wciśnie się sprzęgło to trochę to ucicha więc to pewnie poduszka o której pisali niektórzy właściciele.Jadę dziś do mechanika zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie wymieniono poduszkę skrzyni biegów i wszystko ucichło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1285,u Ciebie jaki byl objaw?drzalo przy przyspueszaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, auto85 napisał:

1285,u Ciebie jaki byl objaw?drzalo przy przyspueszaniu?

U mnie słychać było taki szum,tarcie przy skręcaniu w lewo ale tylko na biegu bo jak sprzęgło wciskałem to ucichało.Wymieniłem poduszkę i ustało.Żadnych drgań nie było ani przy ruszaniu ani przy dodawaniu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie też słychać dziwne szuranie przy skręcie w lewo , podejrzenie poszło na że to łożysko ,ale po wymianie dalej to samo o której poduszce myślisz o tej na której skrzynia wisi czy ta na dole która utrzymuje ukł.napedowy w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to górna poduszka skrzyni.Ja właśnie dzięki pomocy forum unikłem  nie potrzebnej wymiany łożyska w kole ponieważ mój mechanik również na to stawiał.Po wymianie poduszki temat znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności