Skocz do zawartości
brolypl

Instalacjia antenowa b6 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję jakiegoś schematu instalacji(rozmieszczenia) anten/anteny w passacie b6 sedan(mój jest z 2007). Do kombiaka jest tego sporo a do sedana nic nie znalazłem. Chcę posprawdzać wzmacniacz/wzmacniacze antenowe ponieważ mam problemy z odbiorem FM a druga sprawa że mam z tego samego rocznika możliwość podmianki wzmacniaczy czy modułu anten aby je wyeliminować. Fakt faktem że radio to "dedykowany" Chiński zamiennik ale na fabrycznym też ostatnimi czasy było słychać delikatne szumy podczas jazdy i tak jakby przyciszanie radia. Po zmianie na owy zamiennik sprawa FM się pogłębiła, dodam że radio tak jak fabryczne ma wyjście na fabryczną fakrę( jedno) i nim podaje 12V na wzmacniacz. Dzisiaj zauważyłem że gdy autko stało radio grało dość cicho ale gdy np otworzyłem tylne drzwi i położyłem ręcę na tylną szybę na paski to zaczęło grać dużo lepiej. Najlepiej jeśli ktoś to osobiście robił w sedanie i jest mi w stanie pomóc w zlokalizowaniu anten/wzmacniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś Ci to pomoże ale ja u siebie wzmacniacze mam na tylnych słupkach przy tylnej szybie. Ogólnie szyba jest anteną. Za tylnymi plastikowymi bocznymi słupkami wszystko powinieneś znaleźć, z jednej strony chyba wzmacniacz FM a z drugiej AM, nie pytaj który z której.  Antenę dachową (płetwa) mam 3 przewodową, na dach idzie telefon, webasto, gps.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na internecie coś takiego. Mam nadzieję że komuś to w przyszłości pomoże. W aucie na podsufitce jest koło szyby taki plastik, wydaje mi się że tam może być moduł diversity ale mogę się mylić.

anteny b6 sedan.jpg

 

Który z poniższych modułów pełni funkcję wzmacniacza antenowego ? Sprawdzałem napięcie w radiu na wyjściu i podaję 12V. po odpięciu fakry białej jak i beżowej z pierwszego zdjęcia poniżej nie ma na nich napięcia. Na aukcjach oba "moduły" nazywają wzmacniaczami i nie wiem na które radio powinno podawać prąd aby pobudzić wzmacniacz.

1wzmacniacz antenowy passat b6.jpg

2wzmacniacz antenowy 1 passat b6.jpg

 

Wzmaczniacz jest dobry. Po długich oględzinach okazuje się że przerwane są kable antenowe przy samej złączce Fakra. Dokupiłem takie nowe złącze ale niestety kabel jest za gruby w fabrycznej instalacji a dokupione złącze pasuje ale do kabli od separatorów. Czy ktoś wie jak to poprawnie zarobić i czy w ogóle się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności