Skocz do zawartości
Matiz4

Mam problem z Montażem OPS. Pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy, kupiłem moduł 3c8919475A nie mam xenonow więc chciałem się wpisać pod can gatewaya ale tu jest problem we wtyczkę T20 pin 6 i 16 za zajęte więc wypiłem je i wpiolem pdc ale okazało się to wypiolem ABS i teraz gdzie mogę podpiąć Pdc mam wolne piny w kostce can 7 i 17 ale wprubowalem pod nie widać i zero komunikacji z Pdc więc okazuje się że tylko może być na pinach 6 i 16 więc co mam teraz zrobić??? Dołożyć magistrale can taka jak pod xenonów bo niewiem gdzie to podpiąć żeby działało ??? I pytanie jak i co doradzcie proszę. PS próbowałem podpiąć po staremu tylko wymieniając Pdc ale nic nie ruszyło, w wtyczkę T20 Can mam jeszcze wolne piny 2 i 3 i 12. 

IMG_20171101_221919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dopiąć do istniejących kabli na pinach 16 i 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będę miał wtedy problemów z ABS i EPB??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kazdy modul komunikuje sie w troche inny sposob na tych samych laczach. Zastosuj adapter to nie bedziesz nusial lutowac. Adapter jest opisany np. W podlaczaniu automatycznych swiatel mijania w warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Pomoc, jutro bd działał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobione, z tą przejściówką to był moment a zrobiłem ja ze starego przycisku ESP i wtyczka do niego którą kiedyś zdobyłem na złomie gdy zbierałem graty pod auto hold. Ale poza tym nowy adres z 76 zmiana na 10, kodowanie nowego ops 100003 i wszystko śmiga jak należy. Jeszcze raz dzięki za pomoc. 

IMG_20171113_202041.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w swoim pasku  oryginalny parktronika, lecz padł mi moduł i kupiłem nowszy do obsługi OPS na RNS510. 

Wymieniłem już Gateway z końcówką L

Wiem że muszę pociągnąć kabel Can od modułu pdc ops do Gateway lecz nie wiem co i jak podłączyć dokładnie. Co mam zrobić przy wtyczkę od Gateway, a co we wtyczce od PDC OPS. 

Mam już kabel can i konektory. 

Kodowanie też wiem jak zrobić tylko porostu jak podłączyć ten kabel can. 

Jak by ktoś miał jakiś prosty schemat byłbym bardzo wdzięczny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to już wiem ze przy gateway pin 6 i 16 a przy module pdc  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kontroler PDC nie łączy się z komfortową siecią CANBUS, lecz z siecią CANBUS napędu. Jeśli masz zainstalowane bi-ksenony, kontroler do tego może zostać użyty do podłączenia do sieci CANBUS, w przeciwnym razie musisz użyć bramki CAN. 

Usuń trzy złącza z jednostki PDC (znajdujące się w pobliżu strony kierowcy samochodu za tylnym kołem w środku)

Brązowa wtyczka (T16) z pomarańczowo-brązowym kablem na styku 7 i pomarańczowy / fioletowy kabel na sworzniu 14 musi mieć usuniętą obudowę zewnętrzną poprzez podniesienie zacisku na końcu i wysunięcie czarnego złącza na zewnątrz. Piny 7 i 14 są podłączone do sieci Comfort CANBUS.

Usuń kołki 3, 7 i 14, ponieważ nie są już potrzebne i upewnij się, że są indywidualnie chronione przed zwarciem z rurką termokurczliwą lub taśmą elektryczną.

Podłącz okablowanie magistrali CAN. 

CAN High idzie do T16 Pin 6 
CAN Low idzie do T16 Pin 15

Podłączanie do sieci CANBUS.

Na złączu bi-ksenonowym (T-26) pin 2 jest CAN High (pomarańczowy / fioletowy), a Pin 3 jest CAN Low (pomarańczowy / brązowy)

Na złączu bramki CAN (T-20e) Pin 16 ma wartość CAN High, a Pin 6 CAN CAN Low.

Usuń złącze (niebieskie) z bramki CAN i wyjmij styk 2.

Stary PDC znajdował się pod adresem 76, a nowy OPS to adres 10.  

Ja korzystałem z tego opisu :) Pozdrowienia i życzę sukcesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja u siebie wziąłem się za montaż u siebie, mam dwie uwagi, ten pomarańczowo filoetowy wygląda jak pomarańczowo czarny a przy kostce od modułu parktronica can ma kolor pomarańczowo pomarańczowo zielony zamiast pomarańczowo fioletowy ( czarny ). Niestety nie wiem czy moja teoria się zgadza w praktyce bo przez pogodę będę musiał jutro dokończyć pracę, bo został mi jeden pin do wpięcia w can. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroskym w pierwszej kolejności trzymaj się nr pinów w instrukcji. Ja u siebie też miałem inne kolory niż szukałem.

Podłączone po schemacie i lata☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moja teoria co do kolorów się potwierdziła :) 

 

Zadziałało, mam i ja! Tylko jedna wada, po przesiadce na nowy moduł strasznie cicho mi te czujniki pykają, gdybym nie wyciszył radia do zera to bym ich nie usłyszał. Głośność też się gdzieś koduje ? Moduł mam 3AE 919 475B

70739417_2401954730125553_5141041029717164032_n.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w adaptacji sterownika pdc. Możesz przód i tył osobno regulowac 

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robert_s napisał:

Normalnie w adaptacji sterownika pdc. Możesz przód i tył osobno regulowac 

Kurde nigdzie tego nie widziałem, była tylko opcja mute on function i mogę na radiu wyciszyć pipczenie do zera . 

 

Kojarzysz może jak  się nazywała ta regulacja ?  

Edytowane przez boroskym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobra bo ja pomyliłem kodowanie z adaptacją, w adaptacji znalazłem regulację natężenia głośności, miałem poziom 4 a ustawiłem 8 a potem 9 i zmiana jest tak minimalna, że wręcz nie odczuwalna, dalej jest coś nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @let_me_b3 on montował na takim samym module co ty. Ja mam z cc i świetnie to działa i problemu z regulacją nie ma.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroskym a na radiu masz przekreślony znak od dźwięku, odznacz go

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, let_me_b3 napisał:

@boroskym a na radiu masz przekreślony znak od dźwięku, odznacz go

Sprawdziłem i też to nie działa, ten przycisk jedynie wyłącza całkowicie pipczenie

... 

Orientujecie się, który pin to pin od buzzerów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, boroskym napisał:

pin od buzzerów ?

H15 - tył

H22 - przód 

IMG_20190919_164600.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności