Skocz do zawartości
ukasz

ESP włącza się bez potrzeby stwarzając zagrożenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój pasek zaczął się dziwnie zachowywać. Otóż w określonych warunkach uruchamia mi się ESP co powoduje odcięcie dopływu paliwa i spadek mocy.

Dzieje się tak gdy zakręt/łuk zacieśnia się w prawo. Wystarczy lekki łuk na autostradzie, i gdy jadę na 5 czy 6 biegu zaczyna migać żółta kontrolka ESP. Gdy mam nogę na pedale gazu to czuję odcięcie i spadek mocy, a gdy wychodzę na prostą auto odzyskuje moc i następuje szarpnięcie. W identycznych łukach/zakrętach zacieśniających się w lewą stronę zjawisko to nie występuje!

Zauważyłem, że dzieje się tak przy większych prędkościach - od 80/90 w górę. Jest to szczególnie niebezpieczne przy np. wyprzedaniu. Nie wiem czy blokuje mi w tym momencie jedną z osi (jak to przy ESP) ale jeśli tak to mam tym większy powód do stresu w takich sytuacjach.

Co się dzieje? Ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie, błędy jakieś masz? u mnie nie było . Z czasem coraz częściej zaczęły zapalać się kontrolki ABS/ESP na zegarach i wtedy nie działały też te systemy. W końcu zaświeciły się na stałe a w komp bład 00301 - abs return flow pump (v39).

Wymiana pompy ABS załatwiła sprawę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie byłem na kompie. Ale widzę, że bez tego się nie obejdzie. Mam nadzieję że to coś drobnego, jakiś czujnik albo coś, bo wymiana pompy mi się nie uśmiecha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to któryś z czujników ABS ale spodziewaj się wymiany pompy (lub sterownika ABS). W moim przypadku pompa i sterownik występują jako jedna część, nie da się ich rozdzielić. Zobacz jaki masz nr na swojej pompie i jakie inne nr możesz zastosować zamiennie 
https://www.a6klub.pl/wymiennosc-pomp-sterownikow-abs-vt63191.htm

Używaną kupisz za 200-400zł, nowych  zamienników z tego co się orientowałem nie ma. Ile kosztuje ori  z ASO raczej nie chciałbyś wiedzieć :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności