Skocz do zawartości
Barteko

Dziwne buczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

W aso?

daj znac po wymianie jak pasek wygladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w ASO taka wymiana kosztuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przeliczeniu chca prawie 2400zl. A kupujac wszystko sam zmieszcze sie w 1200-1300 z robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2018 o 21:39, cubable napisał:

Miałem takie buczenie  ale nie dochodziło ze środka auta tylko z silnika. Też słychac było to przy pekościach powyżej 90, zgłosiłem to w serwisie i okazało się że jaka uszczelka przy chłodnicy która przy wyzszej prędkości dostawała drgania.

Witam. Czy taka uszczelka znajduje się w B7? U mnie też powyżej 120 zaczyna dziwnie buczeć. Nie mogę się tego doszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 U mnie chyba też to pomogło ? 

Wielkie dzięki za podpowiedź i za instrukcje chociaż nie wydawało się że ta osłona o coś może haczyć ale jest wyraźnie lepiej jeśli chodzi o rozrząd to zapłaciłem 1500 zł na oryginalnych częściach z pompą wody nowym paskiem od Klimy Kompletem filtrów i olejem Motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niby pomogło jest lepiej chociaż nie wydaje mi się że ta osłona mogło coś haczyć a teraz mam takie. Z kolei bzyczenie jakby z Kratki nawiewu lub tutaj okolice zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jeszcze nie przysiadłem do problemu buczenia - brak czasu. Natomiast w moim przypadku osłona termiczna bardzo pasuje do opisu, tym bardziej, że u mnie buczenie zaczyna się po nagrzaniu auta, po przejechaniu kilku(nastu) kilometrów. Na zimno jest cisza. Wygląda więc jakby osłona po nagrzaniu się lekko rozszerzała i robił się jakiś luz i przez to wpada w wibracje. Dobrze kombinuję? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Śledzę ten wątek od pewnego czasu, i ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój przypadek buczenia, postanowię zobrazować swój problem. U mnie buczenie pojawiło się w zeszłym roku pod koniec września wracając autostradą do Poznania. Dziwny dźwięk zaczą pojawiać sie zaraz po przekroczeniu 140km/h - poniżej tej prędkości jest normalnie. Ponieważ nie było czasu zająć się tematem, czas płynął, przyszła jesień - wymieniłem opony na zimówki. Pod koniec jesieni pojechałem w trasę z Poznania do Warszawy A2 - i na zimówkach do 170-180 zero buczenia. Werdykt własny - opony. Nastał kolejny sezon i trzeba było wymienić na letnie, nie było akurat kasy założyłem stare. Znów trasa PZ-WWA około kwietnia , sucha droga prędkości ok 170km/h -zero buczenia. Zadowolony, że auto cudownie się uzdrowiło przez zimę - jeździłem dalej. Bliżej maja buczenie wróciło. Zaczelo sie pojawiać już od 135km i im szybciej tym głośniej. Po przeczytaniu kilku wątków zacząłem sam szukać. Moj pierwszy traf skierował mnie pod auto i zauważyłem , że mam urwaną z jednej strony śrubę mocującą maskownicę pod silnikiem. Pewnie to wpada w rezonans i buczy - pojechałem do warsztatu , założyli nowe śruby i skręcili to jak należy. Jadę w trasę 135km/h - dalej buczy. Strzał drugi - opony letnie. Pojechałem sprawdzić na warsztat - 3 z czterech wyząbkowane - No to musi być to'! Poszukałem i zamówiłem opony z najcichszym współczynnikiem i kupiłem z 68dB. Założyli w Warszawie , wiec od razu na obwodnice sprawdzić i ......dalej buczy. Idzie się załamać. Zatrzymałem sie i sprawdziłem te luzy przy osłonach i filtrze , o których piszecie - wszystko mam sztywne nic nie lata. I teraz najciekawsze spostrzeżenie - buczenie przy wyższych prędkościach w moim przypadku jest wprost proporcjonalne do temperatury na zewnątrz. Im wyższa temperatura tym szybciej ( przy niższej prędkości ) się owe buczenie pojawia. A skad ten wniosek? Znów jadę w trasę cała rodzina auto zapakowane. Mam juz nowe letnie opony. Temperatura upalna około 28C o godzinie 20 jak startujemy - buczenie pojawia sie już przy 130km/h, po 200 km drogi jest 22 godzina temperatura spadła do 22C - mogę już lecieć 145 , koło Łodzi miejscowo spadła do 17C - jadę 160 i zaczyna buczeć. Wrzucę filmik z tym dźwiękiem - moze ktos coś podpowie gdzie szukać. Bo jak to powiem w warsztacie to mi poł auta rozbiorą i nic nie znajdą. PS - przebieg 93 tyś a buczenie pojawiło sie koło 70 tys. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niby przestalo ale teraz doszedl jakis rezonans z okolicy zegarka na desce lub kratki nawiewu moze ktos podpowie jak sie dobrac? Swoja droga auto ma 4 lata i dziwne to. Mam skode ponad 400k przebiegu i nic nigdy nie buczalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie było to samo buczenie zależne od temperatury i mogę ci w100% napisać że to tzw prowadnica powietrza która znajduje się nad chłodnicą to taka guma,      która podczas wysokiej prędkości wywija się do tyłu i podczas szybkiej jazdy łopocze i stąd to buczenie  im wyższa temperatura tym guma miękciejsza i  stąd ta             różnica umnie wymieniłem ją na inną w serwisie VW i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z buczeniem. Strasznie mnie to denerwowało, zauważyłem że jest to zależne od temperatury i obciążenia tyłu auta (im większe tym hałas wcześniej się pojawiał). Stawiałem na opony bo kupiłem "niestandardowe 225/50 R17" - Dunlop Sport Maxx RT2. Problemem okazała się jednak gumowa uszczelka przy chłodnicy ! Ta z lewej strony była luźna i się machała. Okleiłem ją matą butylowa z aluminium i w końcu spokój !

20190702_183340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje jakieś drżenie w lampce podsufitki. Co jadę betonową częścią A1 to wpada w rezonans.

Generalnie po 7 tyś km, zaczynają się różnego rodzaju brzęczki... co za czasy z tymi samochodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2019 o 09:35, syropcio napisał:

zauważyłem że jest to zależne od temperatury

na zimnym cisza a drżenie pojawia się wraz z temperaturą? Pytam bo ja tak mam.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy zdjąć grilla (4 śruby i wyszarpać go do przodu) i jest dość dobry dostęp. Chodzi o temperaturę zewnętrzną,  przy 15 stopniach można jechać 180 i nic nie buczało, a nasilało się przy gorączkach - 25-30 stopni i więcej. U mnie guma z prawej prawidłowo przylegała do chłodnicy, natomiast z lewej była mała szpara i pod palcem bardzo lekko cała chodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba się uspokoiło a co zrobiłem otóż wszystkie te rzeczy najpierw zaczalem od filtra powietrza i Łapacz powietrza. Potem była ta osłona termiczna pod autem jednak nie widziałam żeby ona tam o coś haczyla.  Sprawdzałem też te Uszczelki chłodnicy o których pisaliście ale u mnie jest ok   Natomist jak ściągnąłem grilla to zauważyłem tam taki plastik jakby Łapacz powietrza dodatkowy dość luźno latał i na dole przy łączeniach ewidentnie przy drganiach stukał wy kleiłem To gabka wygluszajaca wygłuszająca i jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności