Skocz do zawartości
Barteko

Dziwne buczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B8 2.0 TDI 150KM DSG6
    Rok prod: 2015

U mnie buczenie powodowała ta puszka od filtra :) , już wyeliminowałem. Czasami coś mniejszego, lub większego zadzwoni ale nie przejmuje się już tym :)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 1.6 TDI 120KM

Malinos,przeczytaj temat od poczatku kiedy zaczyna drzec.

tak pod obciazeniem mieszy 1700-2000obrotow,dzis rozwiazalem sprawe,winna byla oslona termiczna pod zlaczem elastycznym wydechu zaraz za silnikiem,miedzy radiem a lewarkiem zmiany biegow patrzac od gory i dlatego wrazenie bylo takie jakby drzalo spod radia.oslone odgialem do gory i cisza:-)))operacje trzeba wykonac z kanalu albo podnoscika.

Dirve,kupiles nowa obudowe filtra w aso czy co dokladnie zrobiles?uchyl rabka tajemnicy....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: ---

Oby tak było jak napisałeś, w weekend zweryfikuję. Dzięki !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda ze zdjecia nie zrobilem.

ja temat bede jeszcze modyfikowal..zdejme calkowicie ta oslone,podloze gabke i ponownie ja zainstaluje. jest niebo a ziemia teraz

Malinos daj znac odrazu po "operacji"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 150KM DSG6
    16 godzin temu, auto85 napisał:

Dirve,kupiles nowa obudowe filtra w aso czy co dokladnie zrobiles?uchyl rabka tajemnicy....

nie nie kupiłem :) wyciszyłem ją. Zrobiłem dokładnie to co opisałem w wątku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 150KM
    Dnia 8.11.2018 o 16:49, auto85 napisał:

winna byla oslona termiczna pod zlaczem elastycznym wydechu zaraz za silnikiem,miedzy radiem a lewarkiem zmiany biegow patrzac od gory i dlatego wrazenie bylo takie jakby drzalo spod radia.oslone odgialem do gory i cisza

Jakbyś był w kanale to możesz zrobić fotę? Albo poszukać jakieś zbliżonej foty w necie i zaznaczyć o który element dokładnie chodzi? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak bedziesz pod autem,zobaczysz kolanko elastyczne(jest tylko jedno).

pod tym kolankiem jest oslona termiczna chroniaca element,plastikowy,chyba cos od wspomagania.to wlasnie ta oslona u mnie drzala w trakcie przyspueszania.nie musisz zdejmowac oslony silnika,wszystko jest na wierzchu.

gdybys chcial ta oslone dogiac z dwoch stron to juz oslone silnika musisz zdjac.ja odgialem tylko z jednej strony i sie uspokoilo ale bede to jeszcze poprawial,calkowicie zdejme ta oslone termiczna,podloze kwadratowy kawalek gabki i dopiero ja przymocuje.ona wpada w wibracje,drgania,cholera wie czemu.

image.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta