Skocz do zawartości
Barteko

Dziwne buczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Problem buczenia dopadł i moje auto. Zaczęło się wiosną gdy temperatura zewnętrzna przekroczyła 20 stopni. Tak jak u Was jest to zależne od temperatury i prędkości. Przy upałach ponad 30 stopni zaczynało już przy około 130 km/h. Jutro rozbieram przód i sprawdzam te gumy przy chłodnicy. Nie wiem tylko, która to guma nad chłodnicą też wpada w rezonans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to może być od tego ??? bo podejrzewałem opony, a dziwne to jest bo raz to jest a raz nie ma. Jednak zawsze powyżej 130/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat załatwiony. Faktycznie nad chłodnicą  w jej górnej krawędzi jest wsunięta guma. Górna krawędź gumy opiera się o wewnętrzną krawędź przedniego pasa, trzeba zdjąć chwytak powietrza i całość widać. Ta guma jest wg mnie za "wiotka" . Ma zapobiec dostawania się lewego powietrza do komory silnika i kierować powietrze do chwytaka. Jak nowa to sztywna i pewnie jest ok. U mnie zaczęło buczeć przy przebiegu ok. 60 tyś.km. Wkleiłem tam pasek maty wygłuszającej samoprzylepnej grubości 5cm i szerokości chłodnicy. Jest gitara, aż dziwnie się jechało powyżej 140. Pozdrawiam. Gdyby nie to forum w życiu bym nie doszedł co mu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek197878 U mnie było to samo. Przekładałem opony z tyłu na przód, potem całe koła, osłuchany na podnośniku stetoskopem cały. Pojechałem do serwisu VW, jadę z mechanikiem a tu ni, cisza. Nadmieniam, że temperatura była poniżej 20 stopni. Wracam do domu buczy. Dzisiaj 33 stopnie na zewnątrz przejechałem 50 km autostradą z prędkością grubo powyżej progu buczenia i cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak dalej cos...plastikowego...wydaje mi sie ze z kratki nawiewu kolo zegarka. Przerabial ktos to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem pewny czy udało się już komuś rozwiązać problem burczenia przy ciepłym silniku. Ja po wymianie poduszek silnika, wtryskiwacza, cudach z opatulaniem różnych rurek pod maską, podginaniu osłon termicznych pod samochodem , oraz wielu innych zabiegach ....znalazłem przyczynę...wewnątrz. Jedna z rurek ciepłej wody wchodząca do nagrzewnicy, pod wpływem ciepła minimalnie zmienia kształt i dotyka od tyłu do obudowy . Wystarczy odgiąć ją od obudowy o kilka milimetrów i temat zamknięty (przynajmniej u mnie )

Screenshot_20190929-195956_Photos.jpg

Screenshot_20190929-200035_Photos.jpg

Edytowane przez adam.a
.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim przypadku pomogło spięcie opaską  dwóch przewodów które idą w stronę nagrzewnicy przez ścianę grodziową. Teraz przy przyspieszaniu idealna cisza.

Bez tytułu.png

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzisiaj to zrobilem i u mnie tez cisza?

tak wlasnie u mnie tez dochodzil ten rezonans z okolicy deski lub  radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok od zewnątrz ,  te kruće są tak jak by za turbo 

ja tez zrobiłem ten patent ale mimo wszystko cośjeszcze buczy taki basowy dźwięk. Jadę na 6 biegu 2tys obrotów redukuje na 5 bieg i prawie do 3 tys coś lekko buczy No chyba ze to normalny dźwięk silnika a ja jestem przewrażliwiony ??

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2019 o 22:23, pawel1019 napisał:

Witam. W moim przypadku pomogło spięcie opaską  dwóch przewodów które idą w stronę nagrzewnicy przez ścianę grodziową. Teraz przy przyspieszaniu idealna cisza.

Bez tytułu.png

Tak prosty patent a potrafi wywołać uśmiech na twarzy ? i znów cieszyć się przyjemnością z jazdy. Wielkie dzięki i duży browar dla Ciebie !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Posiadam passata z 2018 silnik 2.0 tdi 190 KM adblue.

Na nierozgrzanym silniku przy obrotach około 2100-2400 slychać dziwne buczenie coś jakby jakas mala dziurka  byla gdzieś na tlumniku. Dzwiek dochodzi zza deski rozdzielczej- z silnika. Na rozgrzanym silniku jest to raczej nie slyaszalne

Dziś w serwisie nic nie stwierdzono. Serwisant  powiedział coś o jakiejś otwierajacej się przepusticy.  

Miał ktoś podobny przypadek ? Czy drążyć temat w serwisie czy te silniki tak mają?

Edytowane przez Mario88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2019 o 16:13, rafus1984 napisał:

Tak prosty patent a potrafi wywołać uśmiech na twarzy ? i znów cieszyć się przyjemnością z jazdy. Wielkie dzięki i duży browar dla Ciebie !!! 

O rany. Od roku się wkurzam na to brzęczenie . 30 sek roboty i po problemie :) dzięki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło że udało się w jakimś stopniu poprawić fabrykę zwykłą try tytką.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy tą opaskę montowaliście od góry czy od dołu? Ja od góry nawet nie moge tam ręki włożyć jest tak ciasno. Nie wiem czy to ma wpływ, że mam biturbo?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno scisneliscie tyrtytką te rurki?

Edytowane przez auto85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, auto85 napisał:

Mocno scisneliscie tyrtytką te rurki?

normalnie, bez przesady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,,,,patent z tyrtytką dziala w 100%:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności