Skocz do zawartości
Barteko

Dziwne buczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też tak jest. Na poczatku myslałem że spadła guma między obudową filtra powietrza a silnikiem i ciągnie "lewe" powietrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyciągali skrzynie biegów wszystkie łozyska czarne, dwumas miał luz. Jazda próbna i trochę lepiej ale jeszcze coś buczy. Obdzwonilismy wszystkich fachowców i jeden stwierdził że robił takie dwa przypadki i się okazało że to była wada przegubów wewnętrznych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten watek raz jeszcze i kazdy chyba o innym buczeniu mówi;-)

u mnie ewidentnie cos wpadało w wibracje/rezonans drżało w trakcie mocniejszego przyspieszania,okazała sie osłona ta termoizolazyjna(metalowa albo aluminiowa) wpadała w drgania istad taki dzwięk.rurki od klimy tez unieruchomiłem bo swoje dzwieki wydawały(zdjecia wkleilem wczesniej).

przegub wydaje inny dzwiek i dlatego twierdze ze kazdy o innym buczeniu mówi;-0

kolega wyzej wkleil filmik, ewidentnie drzy/rezonuje jakis plastik a nie przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PanowiePanowie piszecie o obudowie filtra powietrza a co dokładnie z nim robiliście mógłby ktoś opisać ja po dzisiejszym dniu myślę że to też może wpadać wibracje Chudowaś silnika ta przesłana plastikowa Pokrywa zaworów piszecie o obudowie filtra powietrza a co dokładnie z nim robiliście mógłby ktoś opisać ja po dzisiejszym dniu myślę że to też może wpadać wibracje Chudowaś silnika ta przesłana plastikowa Pokrywa zaworów. Zastanawiam się też czy to normalne że tam w tej łapie brakuje śrubki

B40C0C37-7B0B-419A-B868-597738DD0D69.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,co to "chudowaś silnika"?

filtr powietrza jest opisany wraz ze zdjeciami na forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem filtr według instrukcji zobaczymy ale u mnie Bardziej chyba był luz na tej obudowie przy pasie ten Łapacz powietrza jeszcze nie miałem okazji się przyjechać ale sprawdzę i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jakies fotki,opisz demontaz filtra itd

masz inny silnik jak ten z opisu ktory wkleilem wyzej wiec przyda sie opis dla 1.6tdi dla potomnych:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barteko, jaka osłona termiczna powodowała buczenie u Ciebie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kudelka.robert i jak u Ciebie sprawa z buczeniem.... jest już OK?

wklej jakieś foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Myslalem ze tak ale jednak to nie to. Chyba jednak sprawca jest listwa w srodku przy zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz oslone termiczna pod autem o ktorej pisalem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz sie,ta oslona jest na widoku.

podegnij ja do gory o 2 cm i wystarczy.

jak ja zobaczysz to bedziesz wiedzial o co ona zahacza i rezonuje:-)u mnie to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie miałem okazji ale niedługo mam wymiana rozrządu i oleju to zajrzę pod Spód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg?

jaki kupiles rozrzad?droga taka przyjemnosc z wymiana?

ja mam okolo 180tys km i tez sie tak zastanawiam czy nie wymienic juz rozrzadu mimo ze w instrukcji pisza ze kolo 210tys km wymienia.

jak bedziesz pod autem zerknij jeszcze na poduszke gorna skrzyni,na forum wyczyralem ze to tez moze byc przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności