Skocz do zawartości
Barteko

Dziwne buczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nikt jeszcze tego nie ogarnal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze u mnie to buczenie zaczyna sie przy prawie pelnym rozgrzaniu silnika,tak od 4 kreski na wskazniku temperatury.do 4 kreski buczenie/drzenie nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na forum nowy. Mam paska z 2015r 1.6 tdi DSG7. Kupiłem go używanego. Na dzień dobry coś strasznie wylo z przodu wymieniłem lewe przednie łożysko wycie ucichlo do prędkości 90km/h. Ale od tej prędkości zaczyna się nasilac aż przechodzą drgania po podłodze. Dodam że wymieniłem też prawe łożysko z przodu i nawet prawe z tyłu żadnej poprawy im szybciej tym głośniej. PANOWIE POMÓŻCIE ZANIM mi na serwisie zaczną wymieniać skrzynie i resztę samochodu. Dodam że już po gwarancji jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień koła na chwilę na jakieś inne, może coś się stało z oponami... Nic to nie kosztuje, a warto się przekonać... Miałem już taki przypadek, że wymieniłem łożyska niepotrzebnie, a winna była właśnie opona (efekt buczenia był dokładnie taki sam)... 

Jak to nic nie da, wtedy być może faktycznie winna jest skrzynia. 

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze to buczenie zaczyna sie dopiero praktycznie od 4 biegu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,doszedl juz ktos co to za cholerstwo buczy przy przyspueszaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,po natrafieniu na link ktory przeslalem wyzej postanowilem sprawdzic te rurki od klimy u siebie w b8 i chyba strzal w 10!

doraznie,dla proby podlozylem dod rurki kawalek gabki tak jak na zdjecie,pod zbiorniczkiem jest obejma w ktora tez wsadzilem kawaleczek gabki,zbiorniczek tez sztywno nie siedzial na miejscu wiec podlozylem kawalek szmatki....pojechalem sie przejechac,rozgrzalem auto...zdecydowanie pomoglo,praktycznie juz nie ma tego buczenia/drzenia...dopracuje sprawe tak jak w linku i mam nadzieje problem rozwiazany:-)

 

zdjecie nr 1-szmatka pod zbiorniczkiem oraz gabka pod rurkami klimy

zdjecie nr 2-gabka w obejmie ktora trzyma dwie rurki klimy-trzeba zdemontowac/wypisc zbiorniczek aby sie do tejobejmy dostac.

 

jak dopracuje sprawe tak jak facet w linku wyzej wkleje foty.

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt koncowy

jeszcze cos tak slychac minimalnie jak silnik rozgrzeje sie na maxa.

jest znaczna poprawa.

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po trasie 1000km,moge powiedziec tyle ze zabieg pomogl ale jednak nie do konca bo jeszcze cos drzy/buczy w okolicy 1700-2000 tys obrotow przy przyspueszaniu,zauwazylem ze jak sie jedzie w deszczu to ten dzwiek robi sie taki miekki/cichszy/łagodniejszy....jakues pomysly?

poduszka silnika,skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis znowu pojezdzilem troche w deszczu...buczy/drzy ewidentnie mniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli w jakimś przypadku podejrzewacie, że źródłem hałasu jest łożysko koła - nie wymieniajcie go w ciemno. Podnieście podejrzane koło, połóżcie rękę na sprężynie i zakręcie kołem. Jeśli coś jest nie tak z łożyskiem - poczujecie to w postaci drgań na sprężynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazal ktos ten temat buczenia przy przyspueszaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli mogę.

Miałem problem z buczeniem przy prędkościach powyżej 100-110 km/h. Jak  wiatr większy dawało się we znaki jeszcze więcej. 

Zgłosiłem problem do serwisu. Oczywiście jak to serwis początkowo nic nie stwierdzili. Nie odpuściłem. Zgłosili problem do producenta. 

Okazało się, że to popularny problem w Pasacie B8. diagnoza: osłona/uszczelka przy chłodnicy. Przy większych prędkościach owa osłona wpada w wibracje i słychać buczenie.

Samochód zostawiony w serwisie na 2-3 dni. Według informacji jakie otrzymałem trzeba było demontować cały przód. A koszt tej uszczelki/osłony jest podobno symboliczny ok. 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomatos napisał:

Według informacji jakie otrzymałem trzeba było demontować cały przód

Bo są sieroty , ja zdemontowałem ją bez rozbierania i wywaliłem w cholerę, ciut pomogło , ale potem znalazłem dalej buczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał znalazłeś dalej buczenia to pisz gdzie, co bo ja tu walcze z dziadostwem.....

u mnie drży przy przyśpieszaniu, tą słynną gumową pierdołe na chłodnicy mam dalej, to nie ona drży.

u mnie przy przyśpieszaniu pojawia sie takie drżenie w okolicach 1700-2000obrotów, jak przyspieszam delikatnie jest OK.w trakcie opadów deszczu też słychać to drżenie ale ciszej/slabiej drży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega problematyka, u mnie jest to samo. U Was też wibracje pojawiają się tylko na obciążeniu tj w czasie jazdy ? U mnie na postoju cisza, przez co nie ma jak namierzyć źródła wibracji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności