Skocz do zawartości
Barteko

Dziwne buczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam passata b8 2015 z grudnia z skrzynia dsg . Podczas jazdy na autostradzie przy dodawaniu gazu i podczas jazdy z stała prędkością wydobywa się dziwne buczenie czasem pierdzenie delikatne dochodzące myślę że spod radia klimatronika może . Bardzo mnie to drażni . Może ktoś miał podobny problem proszę o wasze opinie i sugestie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy gwałtownym przyśpieszaniu buczała osłona deski rozdzieczej od strony pasażera od strony drzwi.

Ten plastik który widzisz jak otworzysz drzwi pasażera, w którym jest dziurka na klucz, aby wyłączyć Airbag pasażera.
Coś tam poprawili i jak ręką odjął, spróbuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki ale mnie wydaje się po dłuższej analizie ze to buczenie pochodzi z pod maski silnika jednak a nie jak myślałem do tej pory z pod deski.  Bo kiedy otworzyłem maskę i dotykam ,ruszam filtrem powietrza to wydobywa się zmienny dźwięk buczenie  z tad moje podejrzenie  ze  wtrakcie jazdy na autostradzie słychać buczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś się znajdzie. Pamiętam jak miałem Mazdę 6 obudowa filtra powietrza była tak umieszczona i plastikowa, że jak był większy mróz to uderzała o ubudowę ako i waliło ja w starym ciągniku. Mijało jak silnik się rozgrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest ta słynna osłona przy chłodnicy, którą niektórzy tutaj demontowali we własnym zakresie?

Im większa była prędkość tym bardziej to "buczało".

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację to tez słychać i podczas ruszania filtrem powietrza zmienia dźwięk buczenie . Ale  moim zdaniem to jest coś z tlumnikiem bo jest jakies urzadzenie przeplywomierz pod samochodem na wysokości lewarka biegów i kiedy daje gazu na postoju to na poczku cicho a po chwili strasznie buczy chalasuje i to jest chyba ten dźwięk podczas jazdy co tak słychać .ktoś wie jak to się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doszedłem do tego buczenie . Przyczyną jest filtr powietrza kiedy silnik jest opalony i przystawi się ucho do filtra to ewidentnie słychać bulgotanie buczenie .to jest ten dźwięk podczas jazdy . Dodam że filtr wygląda jak nowy nie . Jutro będę dzwonił do servisu vw zobacze co oni mi powiedzą . Może ktoś z was miał podobna przypadłość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś to zrobić ? Bo u mnie podobnie  buczenie , jak dodam gazu prz przyspieszaniu ..nie wiem sam jakby z deski rozdzielczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sory kolego ale nikt nic nie wie z 5 razy byłem w servise i nic ostatnio jak wzięli mi auto na gwarancję to stwierdzili wadę filtra powietrza i go wymienili troszkę ciszej ale i tak to nie jest to . Mechanik zaprzyjaźniony stwierdził problem z turbina ze tak buczy przy dodawaniu gazu w środę wstawiam auto prywatnie na garaż i zobaczymy

Sprawdź też dwa przewody dochodzące z silnika do nagrzewnicy . Tuż przed otworem do środka u mnie były luźne i service je złożył opaska plastikowa bo się ruszały . Tez mi halasowaly podczas jazdy bądź jak włączam wsteczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to buczenie przy 100-120 km/h na 6 biegu ..jakby pod kokpitem cierzko powiedzieć  . Nie jestem pewny czy nie stało się to po serwisie , bo oddawałem go na 12000 tys . Czyli oleje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie o dziwne buczenie. Jest to jednak innego rodzaju buczenie. Jadę na tempomacie i auto zwalnia bo ktoś jedzie wolniej, ale zwalnia bez hamowania i jedynie hamuje silnikiem. I podczas tego hamowania silnikiem słyszę takie dziwne buczenie z silnika. Jakby może zmieniało się otwarcie zaworów w celu zwiększenia sily hamowania... Czy ktoś to również zauważył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie buczenie  ale nie dochodziło ze środka auta tylko z silnika. Też słychac było to przy pekościach powyżej 90, zgłosiłem to w serwisie i okazało się że jaka uszczelka przy chłodnicy która przy wyzszej prędkości dostawała drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2018 o 12:44, krojcu napisał:

Zauważyłem to buczenie przy 100-120 km/h na 6 biegu ..jakby pod kokpitem cierzko powiedzieć  . Nie jestem pewny czy nie stało się to po serwisie , bo oddawałem go na 12000 tys . Czyli oleje itp.

Hej i jak doszedłem kolego z tym buczenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Panowie,

Mam bitid i mam podobne buczenie. Mam wrażenie , że to coś z nawiewiem i raczej buczy wentylator nawiewu. Bo jak wyłącze silnik i odpalę nawiew to słyszę buczenie. I pytanie czy ten wentylatorek działa grawitacyjnie, tzn jadę, climatronic off i buczenie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2018 o 12:40, Barteko napisał:

Hej i jak doszedłem kolego z tym buczenie ? 

Może  nie do końca . Bo zdążyło mi się jaka Auto było zimne wyjeżdżałem z parkingu to zauważyłem usłyszałem to ponownie ( wyłączone radio , ale tylko raz czy 2 ) a to ci wpadałało w rezonans to przewód odprowadzania wody ( myślę że się tak nazywa ) który znajdował się pod schowkiem. Miałem gdzieś foto hak znajdę to wrzucę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie 2 tyg temu b8 1.6 tdi i u mnie to samo,cos buczy przy przyspieszaniu i obrotach ok 2000-2200.mam wrazenie ze spod deski,jakby cos wpadalo w drgania lub jakis element uderzal o cos.odpuszcze gaz i przestaje,wcisne sprzeglo rowniez cisza.wnerwiajacy jest ten dzwiek,tak drży.

zauwazylem jeszcze gdy prostej drodze skrece w prawo potem w lewo to drzenie/buczenie ustaje przy skrecie w prawo,gdyb skrecam w lewo jakby drzalo glosniej.dzieje sie to przy przyspieszaniu lub utrzymywaniu stalych obrotow.

ktos przerabial podobny temat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedl ktos co to tak buczy/drzy?

widze ze to nie jest pojedynczy przypadek:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo , kiedy przyspieszam na D3 tak pomiedzy 1700-1800 obrotow buczy mi z pod radia . Czy ktos moze potwierdzic czy to rurki z nagrzewnicy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba narazie nikt;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,dodam tylko do mojego pierwszego posta odnosnie buczenia/drzenia ze po 2 tyg obserwacji moge smialo napisac ze buczy/drzy tak jakby spod deski rozdzielczej przy przyspueszaniu ale tylko na praktycznie calkowicie rozgrzanym silniku.

na zimnym buczenia/drzenia przez dwa tyg obserwacji nie zauwazylem.

Przedzial obrotow rozny...czasami 1700-1800 czasami 2000-2200

Gdy jade na wprost na pustej drodze i skrecam w lewo i zaraz w prawo to buczenie/drzenie calkowicie ustepuje przy skrecaniu w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności